Zle sa mi dýcha a v noci z kašľa zvraciam

blond_girl20
21. júl 2020

Dobrý deň, už pár dni strašne kašlem, zle sami občas dýcha a v noci tak kašlem že až zvraciam, neviem co mi je a žiadni liek nepomáha a moja doktorka ma 2 týždne dovolenku .ak ma niekto skúsenosť prosím porád te mi.

fokuska
21. júl 2020

@blond_girl20 Kazda lekarka ma v case dovolenky zastupovanie, takze sa skontaktuj so zastupujucou. Tuto ta nikto nevysetri online a nikto ti nepovie co by to mohlo byt.

blond_girl20
autor
21. júl 2020

@fokuska moja doktorka vôbec tam nie je a zástupca tu nemá nerozumiem prečo, nemôžem si dovoliť ísť do nemocnice, tak sa pýtam či náhodou podobné niekto nemal.

mondolina
21. júl 2020

A pohotovosť?

deti95060810
21. júl 2020

@blond_girl20 kde kto kašle....ale to musí vyšetriť lekár či je to zápal priedušiek, či zápal pľúc...
a čo pohotovosť? či ani tam nemôžeš...

iikkaa12
21. júl 2020

@blond_girl20 Treba ísť na pohotovosť,tam ti pomôžu, prípadne predpíšu antibiotiká. Na kašeľ dobre pomáha aj tymianova masť.

blond_girl20
autor
21. júl 2020

Bola som pred 2 dňami v Galante ale nič mi nedali iba ma dali na kyslík a poslali ma domov a mam malé dieťa nechcem a by ochorelo nemá mi kto pomôcť

dollyzv
21. júl 2020

Nemôže to byť korona? Pokiaľ sa ti veľmi zle dýcha a až tak veľmi kašleš ,nemáš aj zvýšenú teplotu? Byť tebou buď zavolám na pohotovosť,alebo rovno na infekcne a popíšem príznaky a nech ti už oni odporučia alebo nejakým spôsobom sa dopátrať k tomu zastupujúcemu..ale určite by som najprv volala a netrepala sa tam keď nevies čo to je..ak si musela byť na kyslíku tak sa veľmi čudujem že ti nespravili test na covid

0silvia0
21. júl 2020

@blond_girl20 nemozes mat covid?

blond_girl20
autor
21. júl 2020

Nemám Covid bola som sa dať testovať

mmoni89
21. júl 2020

@blond_girl20 tak žiaľ my ti tu nijako nepomozeme, jedine pohotovosť keď je veľmi zle alebo zastupujúci lekár -každý doktor musí mať zástup počas dovolenky

blond_girl20
autor
21. júl 2020

A teplotu vôbec nemám

blond_girl20
autor
21. júl 2020

Skúsim zavolať na pohotovosť, ďakujem za rady

dollyzv
21. júl 2020

@blond_girl20 aha..no tak len tá pohotovosť a nech ťa pošlú na pľúcne..ak ťa aj bolia pľúca pri kaslani alebo pri dýchaní,tak to bude najskôr zápal,ale tam by bola aj tá teplota asi 🤔 no skús,daj potom vedieť čo ti zistili,dúfam ťa zase neodbiju...

eliska13
21. júl 2020

@blond_girl20 chlamýdie, ale trocha kecas, ak by Ti dávali kyslík už ležíš na pneumologii

eliska13
21. júl 2020

@blond_girl20 každý lekár má zastup

fokuska
21. júl 2020

@blond_girl20 Lekarka nema na dverach napisane kto ju zastupuje? Ani na stranke VUC? V tom pripade chod znova na pohotovost, nech ta poiadne vysetria.
A ze si nemozes dovolit ist do nemocnice - mozes si dovolit to ze a doma zacnes dusit a nedajboze sa uz nandychnes? To myslis, ze bude pre tvoje dieta lepsie? Chapem, ze si na to sama, ale zas dieta potrebuje zdravu a hlavne zivu mamu.

A dost zvlastne znie, ze si bola n apohotovosit a dali ti kyslik a to je vsetko? Len tak ta poslali domov bez liekov, bez odporucanie na dalsie vysetrenia? Alebo ta chceli hospitalizovat ale ty si to nemozes dovolit, tak si podpisala reverz?

0silvia0
21. júl 2020

@blond_girl20 nezacala si brat nejake rastlinne pripravky, na ktore mozes mat alergiu? Nieco ako zeleny jacmen napr.

sissy27
21. júl 2020

@blond_girl20 kašleš pár dní - tak ako že žiadny liek ti nezaberá? koľko si ich za tých pár dní vyskúšala? Ono ani žiaden nezaberá okamžite, každý až po pár dňoch a keď ich kombinuješ a skúšaš hala-bala, tak jasné, že ti nepomohli.
Tvoja obvodná lekárka má určite zastupovanie. Ale ak sa kašel prejavuje v noci, keď si ľahneš, tak by som ti v prvom rade odporúčala vyčistiť si nos pred spaním (vyplachovanie konvičkou, poriadne vysmrkať), odstrániť všetky možné alergény zo spálne / bytu (rastliny, prach, domáce zvieratá, perie vo vankúšoch je skvelý alergén, roztoče...) a spať tak aby si mala hlavu v trošku vyvýšenej polohe. Na noc si môžeš dať nejaké voľnopredajné antihistaminikum.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iikkaa12
21. júl 2020

Skús sa naparovať,to dobre zriaďuje hlieny,alebo bravčová masť sa prikladá na hruď na handričke. Ak máš doma ditiaden,tak si dávaj na noc,ten utíši kašeľ aby si nevracala. Inak by som zašla znova k doktorovi, keď aj znova na pohotovosť.

mimi15963
21. júl 2020

Ahojte baby,chcela by som sa spýtať je možné že by som otehotnela týždeň pred menštruáciou. Ďakujem 🙂

fokuska
21. júl 2020

@mimi15963 Pises to do temy, ktora je o niecom uplne inom.
Ale ano, je to mozne. Kedykolvek pocas cyklu pri nechranenom styku mozes otehotniet.

mimi15963
21. júl 2020

@fokuska ano prepáč všimla som si až keď mi to odoslalo ospravedlňujem sa 🙂 a ďakujem za odpoveď pekný deň 🙂

smejko25
21. júl 2020

To ze si vcera bola negativna neznamena ze dnes nemozes byt pozitivna...

delphineta
21. júl 2020

Nespoliehaj sa na to,že ti tu niekto urči diagnozu.Moj syn v marci hrozne kašlal,stale to nebolo na ATB,tak som mu kupovaka volne dostupne lieky,neprechadzalo to poslali nas na RTG potom do nemocnice,že zapal pluc a tam mu diagnostilovali chorobu,ktora by ma ani vo sne nenapadla.Nechcem Ťa vystrašiť,ake fakt bež k lekarovi a nespoliehaj sa na koňa

janage
21. júl 2020

@fokuska tak tak kazdy vseobecny lekar musi mat zastupovanie a musi to byt oznamene a zverejnene na VUC.
Autorka zavolaj VUCku, ze kto zastupuje, ak dr.nenahlasila budu to riesit a nasledne asi pekne svoju zdravotnu poistovnu ako mas postupovat.
@blond_girl20 kludne to moze byt aj cierny kasel a hocico ine.
Do nemocnice nemozes ist preco? Nemas kde nechat dieta, ci mas iny dovod?
Krv, rtg pluc atd naordinuje iba lekar vysetrenia.

janage
21. júl 2020

@blond_girl20 a uprimne najviac by som sa bala, ze nakazim aj svoje dieta tymto.

ovaaa
21. júl 2020

Skus majorankovy caj.

blond_girl20
autor
27. júl 2020

Mám silný zápal pľúc, včera ma prepustili z nemocnice dali mi lieky

iikkaa12
27. júl 2020

@blond_girl20 A ten doktor na pohotovosti čo si bola , čo spal ?🤦 Strašné to naše zdravotníctvo. Dúfam že už ti bude lepšie. Skóre uzdravenie .🍀