Zlé výsledky z cytológie

wanilka8
20. feb 2012

Ahojte zienky dnes mi sam pan doktor z gyndy volal ze mam zle vysledky z cytologie na 2 a ze mam prist zajtra ze budem musiet ist do nemocnice na konizaciu a biopsiu velmi sa bojim co to znamena nikdy som ziadne problemy nemala pravidelne chodim na preventivky tak ma napadlo ci s tym niektora nemate skusenosti.

bleelka
20. feb 2012

@wanilka8 na 2? vsak 2 je dobry vysledok, dokonca aj 3a, konizacia sa robi az od 3b, pripadne 4. To co mas za lekara? Pekne k nemu naklus, popytaj sa poriadne, zober vysledok (nech ti da kopiu) a napis do gynekolog.poradne na internete, alebo popros ineho lekara nech sa ti k tomu vyjadri aj iny odbornik.

boise
20. feb 2012

vysledok 2 vobec nie je zla cytologia a nevyzaduje si konizaciu...ale opatovny ster s odstupom par mesiacov...takze nechapem celkom preco ta lekar tak strasi 😕

wanilka8
autor
20. feb 2012

ved to baby som aj ja ostala prekvapena a to mam po porode necele tri mesiace a ziadne kontrolne vysetrenie hned nemocnica???zajtra uvidim co povie tak ma vystrasil.

boise
20. feb 2012

..teda a uz vobec ne po porode...vsak to su zmeny na krcku este uplne bezne.... 😕

bleelka
20. feb 2012

@wanilka8 tehotenstvo a porod zhorsuju vysledky cytologie, na to ma moj lekar upozornoval, ked bral cytologiu v tehotenstve, ze moze vyjst falosne zhorseny vysledok. fakt by somm uvazovala o zmene lekara na tvojom mieste. ak nie, skus sa s nim dohodnut na opakovani steru o pol roka. a btw zeny co pohlavne ziju, nemavaju lepsi vysledok ako 2, je to uplne normalny nalez, 1ku mavaju panny (ale ako to pannam zistuju netusim 😀 )

wanilka8
autor
20. feb 2012

podla mna mi tu cytologiu urobil prilis skoro dakujem baby.takze ziadnu konizaciu nemusim podstupovat?tak ja to zajtra s nim prediskutujem a ked bude stale tvrdit svoje beriem kartu.

boise
20. feb 2012

@wanilka8 nuz pri tomto vysledku by som veru nepodstupila...vravim, vypytaj si vysledok, mozes ho napisat potom nejakemu lekarovi, napr. na gynda.sk, tam je online poradna...aby si bola kludna, ze ti poradi odbornik. A skor by som teda sla za 3-6 mesiacov na dalsi ster...

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz