Zlepšil sa vám po schudnutí zdravotný stav?

matafri
18. jún 2019

Ahojte...chcem sa opytat na skusenosti ludi ktorym sa podarilo schudnut, ci im to pomohlo vyriesit ich zdravotne problemy. Mam dost velku nadvahu uz od detstva, nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy no v poslednom case sa stale nieco nove objavi a davam to do suvislosti aj s mojou obezitou. Pomohlo vam schudnutim poriesit zdravotny stav aspon ciastocne? Hladam.motivaciu a inspiraciu do chudnutia mozno aj pre ostatnych. Dakujem

beky1813
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktochytavzite
23. jún 2019

@daniell_ka ale pravdu mas v tom ze beh je ozaj najnarocnejsi na kondicku,ak neratam nejake vrcholistne sporty ale te sem asi spinedzi nas nik necvici.Veru,kto nebehaval kazdy den ,moze tu len pisalkovat.Beh je ozaj drina.A este k tomu priday HIIT a kondicka perfektna.

sense
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniell_ka
23. jún 2019

@evittam A ty sa ako opovažuješ hádzať všetkých záchrancov života do jedného vreca? Len preto, že ty poznáš nejakých nevzdelancov.Tam už tvoja inteligencia nepresahuje? Či slušná si len ty a oni nie? Sa zamysli nad tým, že ty si bola prvá ktorá nahádzala ľudí do jedného vreca.Mňa nikto na koňovy neurazí.Tak často omielaš, že mám ísť behať až mám z toho pocit, že mi závidiš, že som odhodlaná dať do toho viac.Ja sa nestarám do toho čo robíš dnes ty tak mi nekáž čo mám robiť ja.Ani ja som s tebou husy nepásla a nie je to prvý krát čo si si o mňa papuľu vytela ja si ťa veľmi dobre pamätám.V každej diskusii si sa hrala na najmúdrejšiu a neskutočne vtipnú.Vždy si si rada do niekoho zakúsla.Ty si môjho muža do tej nevymytej papule neber on nie je gumená Anča aby som po ňom skákala.Nikoho si neurazila? Urazila si mňa, moje povolanie a mojich kolegov.Čo ma plávanie s behom? Ty o čom zase splietaš? Keď nesprávne plávaš nič nechudneš.That''s all.Človek chce poradiť a normálny si aj nechá.Asi nebudem taká sprostá keď cudzí ľudia si nechajú poradiť a aj sa poďakujú .Možno by naša komunikácia vyzerala inak a rozumnejšie keby sme boli medzi 4 očami.Ja reagujem na tie vaše kolená.Ani jedna na začiatku nenapísala jediný argument prečo sa nemá behať.Vytiahli ste tu argument boľavého kolena čo je totálna sprostosť lebo bolia aj toho 70 r.dedka ktorý je len tak mimichodom celosloensky známy a došli sme ajtak nakoniec len k tomu, že vás to nebaví a nechce sa vám.Ani jedna mi nedokážete dať argument, že beh je zlý lebo sa pri ňom nechudne, nenaberá svalstvo a nie je to najlepší spaľovač tukov.Lebo to napísať ani nemôžete pretože to by ste vysmiali aj doktorov.Došli sme len k tomu, že vy máte inú alternatívu chudnutia ktorú ja plne rešpektujem.Absolútne nechápem čo ty máš vždy za nálady drbať do niekoho a hrať sa na slušnú a úzasne dokonalú.Muža som spomenula pretože sa zmenil o 180 stupňov presne z takého zlého stavu a má na to dostatočné VŠ vzdelanie+ doolňujúce aby vedel potvrdiť alebo vyvrátiť čo tu píšete.Ty chodíš k doktorovy a ty mu diktuješ čo ti má predpísať? On ti dá tiež len možnosti ktoré sa ti možno nebudú páčiť a je na tebe či sa prikloníš k radám lekárov alebo k svojim.Stojím ti snáď s 9 pri hlave? Nie!!! Tak sa láskavo ukľudni a nauč sa rešpektovať, že nie si všezdelaná.Ja sa ti tiež do roboty neseriem.

evittam
23. jún 2019

@daniell_ka Ja som nikde nic nepísala o zachranaroch a ani nikoho nehadzem do jedného vreca. A debata pre mna s tebou skoncila. Ty tu pises ako si chcela len poradiť a ostatné nicky si myslime ze mame len mi pravdu. Skus si prečítat po sebe ako tu stále dookola omielas len beh a akym spôsobom pises svoje "len rady". Cize naozaj odporúčam najskôr sa pozrieť do zrkadla. A potom tu chodiť urazat zeny, ktore toho maju urcite oveľa viac v zivote za sebou. A svoje usta si chod obtierat inam. Mna ty naozaj neurazís. Nikde som ti nic zle nenapísala ani som ta neurazila a ani tvojho muza. Svoju inteligenciu si akurát pekne ukazala-nadherne vyjadrovanie. A ja mam závidieť tebe? A čo konkrétne? 😀😀😀 Nemusis odpovedat-nemam ti co závidiet.

evittam
23. jún 2019

@daniell_ka A nikde netvrdim,ze nemas alebo niekto iny behať. Ja som len reagovala a slusne som diskutovala o tom,ze beh nie je taky top za aký ho považuješ ty. A ze sa to da aj inak. To je vsetko.

sense
23. jún 2019

@ktochytavzite nie som casnicka a pracujem na ciastocny uvazok...tty asi ale v praci nenachodis vobec nic...😉 plus to nie je moj jediny pohyb...😉

daniell_ka
23. jún 2019

@beky1813 Ja mám v 22 rokoch možno odžité viac než ty kedže som prechodila svet pracujem, živím sa sama a od nikoho pomoc nepotrebujem.Pýtala som sa žien pretože sme nemali ujasnené kedy deti mať chceme a ja ich nehodlám mať v 30tke keď metabolizmus je už pomalejší a mám problém so štítnou.Udržať chlapa? Neviem ako vy ale ja nemám doma sukničkára ktorý behal za ženamy kde sa sukňa pohla.Môj muž absolútne nie je tak povrchný len ma vystrašilo tu na koňovy koľko mužov je. Koľko žien tu denne prispieva s tým, že sa cítila byť nepríťažlivé.S mojím mužom už túto debatu máme za sebou a potrebovala som len povzbudiť kedže som si nikdy neverila.Ty nevieš o mojom živote nič čím som si ja prešla.Mne nikto okolo zadku nebehal do 30tky.Nikto mi nedal byt atď ... a odkedy vek hraje rolu v skúsenostiach? Lebo ja poznám rovesníčky čo ešte študujú, žijú u rodičov a nemajú poňatia čo je to živiť sa sama.Takže argumenty koľko mám rokov na mňa neplatia pretože ja som celkom rada, že som mladá a viem sa uživiť aj sama a obracať sa.A mám v niektorých veciach viac jasno než niekto v 30tke kto tu vypisuje o tom, že či má okúsiť mladého zajačika aj keď je vydatá.Dobre? S vekom na mňa nechoď.

beky1813
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
23. jún 2019

@daniell_ka A co ma beh s plávaním? Ty si tu zacala s tym ako sme vsetky nemozne a co vystrajame v bazéne ked ides okolo.

daniell_ka
23. jún 2019

@evittam Uzavrime to a neosočujme sa tu navzájom.Áno súhlasím s tebou.Určite nie je top :D kebyže môžem a spálim viac pri plávaní tak ani nebehám.Len mne osobne to pomáha na všetko a rýchlejšie.Vôbec nechcem aby ste to brali tak, že som úžasná a všetko viem najlepšie.Len som chcela napísať našu skúsenosť z pozitívnej stránky a vylúčiť ten argument odídu ti kolená.K tomu čo iné ženy majú odžité... môj ma 35 rokov snáď nechcete o ňom tvrdiť, že aj on má hovno odžité.Začínam tu mať pocit, že skúsenosti má len človek ktorý má deti a určitý vek atď atď... neviem čo ste vy robili v mojom veku ale ja v dospeláckom svete žijem už pomerne dlho.A na živo somnou nemá absolútne nikto problém Všetci ma rešpektujú.Keby ma v práci tiež hodnotili podľa veku a nerešpektovali by ma bol by to trestný čin.Takže posudzovať človeka podľa veku len preto, že vy ste vtedy ešte nič za sebou nemali je hlúpe.Možno vám sa život ten ozajstný ako práca, hypo atď začal až neskôr.Ale niekto toto riešil oveľa skôr.A ja som za to rada, že sa nemusím nechať živiť rodičmi.Som rada zato, že som musela nájsť cestu domov keď som skončila na ulici v zahraničí a musela som si pomôcť sama.Nemáte tušenia čo som si ja prežila aj keď nemám 30 život mi toho naložil a nemienim o tom diskutovať na internete.Nie každý sa narodil pod šťastnou hviezdou.

K tomu behu.Chcela som len vyvrátiť blud o kolenách.Nič viac.Je mi srdečne jedno kto behá kto nie ale tvrdiť hovadiny o bolesti kolien kvôli behu.Tam je iný zdr.problém.To by potom všetkých ľudí boleli kolená.Aj môjho muža.A nebolí ho vôbec nič.Ani xy ľudí o ktorých viem, že mali nadváhu.Takže netreba to zvaľovať na cvik.Ak nechcete nebehajte a neobvinujte cvik za vaše kolená.Zájdite k lekárovy.Modrý koník nie je lekár.A samé si diagnòzu určovať nemôžete.Možno máte vodu v kolene možno ste sa ako malé buchli a máte následky.Možno si kolená este nezvykli a možno máte naozaj nejaký problém keď sa kolená namáhať nemôžu.Ale to, že vás kus niečo zabolí... a potom písať ďalším ľuďom určite nebehaj ... blbosť.Nevyskúšaš nevieš.Myslím, že som autorke navrhla najjednoduchšiu vec a tou je plávanie aby sa rozhýbala.Vonku je horúco ešte sa aj osvieži.Bajky sú tiež len do 120 kíl.Určite sa dá cvičiť aj inak... ponúkla som jej len najrýchlejšiu možnosť.Prajem ti pekný deň a neosočujme sa navzájom ani jedna ani druhá.Nie sme malé deti.Vyjadrili sme si svoj názor.Týmto ti prajem pekný deň.

0silvia0
23. jún 2019

@daniell_ka mozno máš super postavu, možno máš super kondičku, možno robíš svoju záchranársku prácu na 100 percent ale si strašne ľudsky nevyzreta. A strašne je to cítiť z tvojich riadkov, taka emočná a ľudská nezrelost, ale myslím, že s tým sa dá žiť a časom sa to zlepší, držím palce😎

evittam
23. jún 2019

@daniell_ka Ja som ta nikde neosocila. A k tej kondičke-v tvojom veku som bola profesionálnou tanecnicou takze o nej viem dosť.😉 Od 16tich sa staram sama o seba a este aj o starú mamu co ma vychovala.
A suhlas so @0silvia0 Vystihla to.
Nejak veľa si tohi stihla-mas 22, si vydata, podporovala si manzela v zmene životného stylu-ktora asi nebola lahka, medzitym si precestovala svet ako zachranarka alebo clenka ozbrojenych sil. Úžasné.

daniell_ka
23. jún 2019

@evittam Keď beháš zle nechudneš.Keď plávaš zle všetko ťa bolí a tiež nechudneš.Myslíš, že mne to kolegovia povedali na začiatku inak? Nejak takto... koľko ješ preboha, to jak dávaš tie ruky a nohy... hlavu pod vodu.Máš čo robiť ešte.Mohla som sa tiež uraziť ... prišla som za mužom medzitým som miliòn krát vybuchla lebo mi povedal, že sa nesnažím.A mal pravdu nesnažila som sa.Vytočil ma tak, že za jeden deň som si spomenula na všetko začo som počula kritiku v ten deň som dostala obrovskú pochvalu.Odplávala som všetko správne.Zacvičila som všetko správne.Odbehla som toľko o čom som rozprávala, že to nedám ani keby neviem čo bolo.Môj prvý úspech mi posunul limity a to ma ženie ďalej.Aj keď sa vám zdá, že je človek hnusný, arogantný atď... tréneri plavcov a pòlistov kričia, nadávajú im, a pošlú ich aj do pi... výsledok je taký, že nakoniec sa trénerom poďakujú.Mne sa tiež mohli vykašlať na hlavu keď som si tvrdila svoje, že ja to neviem a nebudem to vedieť ... dnes to viem.A vďaka tomu viem zhodnotiť kto pláve zle ale nie preto aby vás človek vysmial.Preto aby ste nedali energiu do niečoho čo robíte zle čo som ja robila zle a zaťato som tvrdila, že to ako plávam je úžasne.Ospravedlňujem sa ak niečo vyznelo ako urážka alebo vysmievanie sa.Ale každý cvik ktorý sa robí zle je na nič.Na to som prišla po tom ako som začala robiť veci správne.Dovtedy som si nedovolila niekomu radiť pretože som to ja sama robila zle.Takto som to celý čas myslela.Žiadny cvik nie je zlý a neubližuje pokiaľ sa robí správne alebo pokiaľ naozaj nemáte nejaký zdr.problém.

daniell_ka
23. jún 2019

@ktochytavzite Ja som sa asi zle vyjadrila alebo čo. Vôbec som nechcela nikoho uraziť len ma prekvapilo, že ľudia nebehajú kvôli kolenám.Keď mi ženy napísali, že ich to jednoducho nebaví a sú krásne štíhle dokonca mamička po 2čatách.Tak je jasné, že si zvolili iný spôsob.Ale obezná žena prechádzkou bude chudnúť niekoľko rokov.Netcrdila by som to keby som to nemala ako porovnať.

evittam
23. jún 2019

@daniell_ka S tymto s tebou súhlasím.

ktochytavzite
23. jún 2019

@daniell_ka ano,ono ludia maju rozne vyhovorky ako necvicit,alw zas asi 100kilova bude mat zo zaciatku pri behu klby zatazovane viacej ako 50kilova,tam skor asi ozaj pre zaciatok nieco lahsie a postupne pridavat rychlejsie.

akecheta
23. jún 2019

@matafri ja ti môžem odporúčiť hlavne začať vynechávať múku a múčne jedlá...chlieb, koláče, cestoviny a nahradiť zemiakmi, jačmennými krúpami, ryžou...zaradiť mrkvu, zeler, cviklu, jablká, banány...čo len chceš, môžeš aj mäso, varené, dusené alebo pečené v rúre, nie vyprážané, žiadne majonézové jedlá, a hlavne žiaden rafinovaný cukor a sladkosti, cukor ti dodá ovocie, žiadne sladené nápoje len voda..čaj a kávu si neslaď, aj miesto kávy by som ti odporúčala piť caro, dnešní ľudia jedia priveľa múčnych jedál a priveľa sladkého, preto organizmus nevie dostatočne rýchlo spracovať tieto sacharidy a lepok a z toho vyplýva veľa zdravotných problémov...nebude to ľahké a zatni zuby a časom ti to sladké ani múčne chýbať nebude, ja som to odskúšala na sebe a po týždni som prestala cítiť potrebu jesť sladké, sladiť nápoje a jesť furt dačo múčne, ak pečivo tak jedine špaldové.

ktochytavzite
23. jún 2019

@daniell_ka a za kolko min odbehnes 8km?

daniell_ka
23. jún 2019

@0silvia0 Keď tak čítam tvoje riadky tak nemôžem oponovať.Pomáham ľuďom, zvieratám atď.Ale na ľudí môžem pôsobiť ako bezcitná mrcha.Ale to už je tým, že 10 000 krát si ku mne prišiel po radu a 10 000 krát si urobil po svojom.Už ma to jednoducho nebaví niekoho podporovať, ľutovať.Mňa to psychicky vyčerpáva byť milá za každých okolností.Nie je to vekom ale povahou.Jednoducho nikomu nepoviem, joj moja zlatá si podviedla svojho chlapa a teraz to ľutuješ? Nie preto mám okolo seba ľudí už niekoľko rokov tých istých.Ja poviem všetko na rovinu.Odpoveď by bola... mala si na to myslieť skôr.Urobila si chybu a už zbytočne to budeš riešiť.Niekto by čakal nejaký súcit.Odomňa nie.Pretože nebudem ľutovať ľudí ktorý si to zapríčinili.Tak ako dám peniaze bezdomovcovy a je len na ňom ako s nimi zaobíde.Nebudem ho ľutovať pretože mňa tiež na ulici nikto neľutoval.Proste som si povedala, že bohužiaľ stalo sa.Musím to čím skôr napraviť.Toľko ľudí ma už vytočilo a vycicialo zo mňa energiu, že už som len úprimná a ten kto nevie zniesť, že si servítku pred ústa nedávam nech ide preč.Možno je to hnusné odomňa ale ľudia ktorý vedia, že im vždy poviem čo si myslím sú tu do dnes.A tiež si rozumiem len s ľuďmi ktorý mi naložia aj keď vedia, že mi to možno ublíži.Mój muž mi povie pravdu vždy za každých okolností aj keď som pri ňom trénovala a nie preto, že ma chcel ponížiť.Povedal mi, láska flákaš to a máš naviac vidím, že ti to ide zlepšuješ sa veľmi rýchlo ale dnes to flákaš.Odula som sa...Samozrejme bola som rada, že ma zdrbal lebo nabudúce som to robila už dobre.Takže áno priznávam moja emocionálna stránka je v niektorých veciach trochu zvláštna.

daniell_ka
23. jún 2019

@ktochytavzite Ja behám max 3km a dávam si rýchlosť 10km/h na na páse alebo 15km/h.Väčšinou behám len 12 minút alebo 15 podľa času koľko ešte mám.Ako píšem.Ja sa nezdieram pri tom behu.Len udržujem tep na 180 a keď zleziem z pásu som bordová a leje sa zo mňa.Spálim 150/180 kalòrií.A včera som si z práce odmerala čas takou chôdzou.Šli sme normálne až domov.45 minút , 3km, 150 kalòrií.

ktochytavzite
23. jún 2019

@daniell_ka ale vraj sa chudne az po 20’ kardia,ťak ako to je ptm?

daniell_ka
23. jún 2019

@ktochytavzite Ja som to ani tak nemyslela, že behať o život.Jasné, že sa najprv musí dostať do tempa ale ak bude vládať môže behať úplne pomaly.Zo začiatku to bolí.Ale začnú sa vytvárať svaly zmení stravu váha pôjde dole a keď sa jej bude chcieť tak letmo pobeží keď nie tak nie.Ja len viem, že min 5 ľudí v mojom okolí mali okolo 100vky a každý z nich behal.

daniell_ka
23. jún 2019

@ktochytavzite Chudnúť... Ak beháš na stroji vieš si nastaviť výšku váhu a počet kalòrií ktoré chceš vybehať.Chudneš tak či onak... ale 150 kalòrií nie je ani jeden hamburger z MCD.Ja sa nesnažím chudnúť ja si zlepšujem kondičku a spevňujem nohy ktoré som zanedbávala.Môžeš behať aj 40 minút záleží od toho akou rýchlosťou.Ja si niekedy poviem, že fuuu som vybehala asi všetky tuky 😂 a zrazu mi stroj ukáže 80 kalòrií.Lebo som behala pomaly.Ale ja si to dávam podľa toho ako vládzem.Keď si poviem, že dnes ten burger vybehám tak to vybehám.Keby som chcela chudnúť hneď teraz už by som nemohla dať ten pribináčik na ktorý tak myslím :D ja len formujem, papám a udržujem váhu.Chudla som hneď na začiatku a rýchlo.

daniell_ka
23. jún 2019

@evittam Ja naozaj nie som zlý človek v skutočnosti.Mňa majú ľudia radi nehádam sa s nikým len internet je miesto kde všetko berieme inak.Ty si určite jedna skvelá krásna žena, matka.Tak ako sú všetky ženy a podľa mňa v skutočnosti by sme sa rozprávali úplne inak pretože na nete všetko vyznie arogantne, hádavo atď.Ja tiež neprídem za človekom a nepoviem mu jak na hovno plávaš.Čašníčka chcela robiť to čo ja.Opýtala som sa vieš plávať? Inak to robiť nemôžeš.Povedala, že plávať vie ale nevedela.Ja som jej povedala, že sa dohodneme na víked a vymakáme to spoločne. Pretože s týmto štýlom ako plávala som vedela, že ju vysmejú a to som nechcela.Povedala som jej, že jej požičiam plavky a môj jej ukáže všetko ako sa to robiť má a určite to zvládne.Dievča sa mi vykašlalo na hlavu.Pracovala som v inom meste a tak ma začala ohovárať prečo tam robím keď som z iného mesta, že určite nestíham do práce a ja za to môžem, že ona nemá spôsobilosť vykonavať túto prácu lebo načo pôjde robiť skúšky keď už som tam ja.Dievča nepochopilo, že ja som kvôli tej práci obetovala niečo a ona len frfle a snaží sa ma pripraviť o prácu ktorá ma živý.Takže popálila som sa veľa krát aj keď som mladá ale pár ľudí mi mohlo zničiť život.V skutočnom živote som úplne iný človek a ospravudlňujem sa ak tu pôsobim nejak bezcitne.

daniell_ka
23. jún 2019

@beky1813 Ja som so sebou spokojná.Maj sa.

daniell_ka
23. jún 2019

@evittam Môj muž plával ako dieťa.V puberte sa na to vykašlal a začal na sebe pracovať ešte skôr než spoznal mňa 🙂.Nemal priateľku veľmi dlho.Ja som necestovala ešte v tejto práci.Cestovala som od 18stich a skúšala čokoľvek.Práca predavačky, v kuchyni, v skladoch, v útulku, v administratíve.Nič také úžasné... až potom som sa dostala k práci ktorá ma baví a pochopila som, že tam je moje miesto keď som niekoho zachránila a ten pocit, že nebyť mňa nevinné dieťa by prišlo o život bol na nezaplatenie.

daniell_ka
23. jún 2019

@evittam A cvičiť som nezačala kvôli výzoru bola som pribratá keď sme sa s mojím dali dokopy ani kvòli nemu som nezačala cvičiť.Kvôli tomu, že mi bolo jedno, že priberám som si nevšimla problém so štítnou.Skolabovali mi obličky a skončila som v nemocnici.Mrzli mi ruky aj nohy pretože sa mi telo nedokáže prekrvovať samo od seba.Toto bol dôvod.Vidieť sa ležať na zemi v bolestiach a nevedieť si pomôcť.Ledva som si zavolala sanitku.Nič mi nebolo do 19stky.O bolestivej MS ani nevravím.

daniell_ka
23. jún 2019

Kedže ja mám 22 tak možno od 28ročnej ženy si prečítate aspoň jej príbeh pretože tiež mala obezitu.A tu je odkaz pre vás od nej.Kedže sem už nepáchne. Tu je link a jej príbeh ako schudla
aby som bola konkrétna zo 103 kg.Môj muž mal 105 kg. Takže je to len buď o tom či chcete alebo máte iné alternatívy a je to super, že ste prišli na to čo zaberá na vaše telo.Kolená vám určite neodpadnú to je zlý argument.Lepšie je napísať ja nebehám pretože to nemám rada.Je to viac pochopiteľné ako sa vyhovárať na kolená. Len chviľu zabolia tak isto ako mňa.Pýtala som sa aj muža odporúča vám plávanie ale také, že sa budete naozaj snažiť vydať energiu a za hodinu spálite neskutočne veľa a naberiete aj svalstvo.Ak teda chcete. Odporúčanie je venované ženám ktoré majú extrémnu nadváhu a nevedia čo majú robiť. https://www.modrykonik.sk/blog/timeab/article/raz-sa-to-podarit-musi-2-alebo-ako-som-o5pbig/

sense
24. jún 2019

@daniell_ka pozri sama priznavas ze kolena bolia, priznava to sj dotycna.... a neverim ze si povedala schudnem ,zacnrm behat a expertka odbehla 5km povedzme do polhodiny.... na zaciatku je to viac rychla chodza al pokus o poklus ale beh to nie je.... rovnako ako tvoja chodza 3km za 45 min je prechadzka a nie svizna chodza ...uz chapes rozdiel? ...a este k tej tvojej vytvalosti ta sa nemeria vyskou tepu ale ako dlho dojazes tu cinnost robit....preto napr profesionalny sprinter ti nezabehne len tak polmaraton lebo nie je na to stavany... rovnako ako ten ci beha maraton nespravi rekord v, behu na 100 metrov al povedze na tu tvoju dvanastminutovku... a spytaj da tvojho majstra sveta v plavani ci by preplaval la manche .... asi nie...ak neplava dlhe trate...

A este k svalom tie...nevzniknu ale spevneju a narastu... nakolko svaly ma.kazdy clovek vi uz 50kg al 100 kg... len kazdy ich ma podtym svojim percentom tuku....nevraviac o tom ze aj ten 50kg clovek moze byt tzv skinny fat ak nic nerobi... a ten co ma mozno teraz nepoviem ze obezny ale clovek s nadvahou moze byt silovo ,vytvaloste a kondicne na tom omnoho lepsie....

...aj z tohto dovodu sa uz dlhsiu dobu neberie len cisto cislo na vahe a bmi index ako ten najspravnejsi ukazovatel pretoze neberie do uvahy mnozstvo tuku a svalu daneho cloveka vvtele.... a verim ze toti ti potvrdi aj tvoj priatel kt studoval vyzivu....