Zliezanie nechta

jancikaw
10. máj 2012

čaute baby,potrebujem radu,minulí rok som si buchla palec na nohe a po čase mi začal zliezať necht,pod ktorým začal rásť nový,ale bohužial mi tam ešte stále drží aj ten starý a neviem čo s tým,či ísť k lekárovi alebo odpadne sám? Máte s tým niekto skúsenosť?

strapco13
10. máj 2012

@jancikaw odpadne 😅 mala som, odpadol sam
len bolo by dobre namocit nohu a potom roztlacat nechtove lozko aby ti novy nezarastal

jancikaw
autor
10. máj 2012

@strapco13 po akej dobe odpadol? Lebo už mi to trvá dosť dlho a nemôžem si obuť ani šľapky ,lebo ten starý necht vyzerá otrasne☹

strapco13
10. máj 2012

@jancikaw ono zavisi aka velka cast nechta to je
ono ked uz sa chystal odpadnut tak som mu pomahala, som nim mykala a tak, uvolnovala ho 😅

jancikaw
autor
10. máj 2012

@strapco13 mne tam drží dosť silno,nijako sa ani neposúva ☹

strapco13
10. máj 2012

@jancikaw hod sem fotku..kuknem sa na to
inak mne to tiez drzalo dlho, len potom sa mi jedna strana zacala uvolnovat tak som s tym mykala 😅 ..ja neviem taketo nechat len tak..musim do toho "sturat" 😀 😀 😀

strapco13
10. máj 2012

este..ako to vyzera tam kde sa dotyka stary a novy nechet...je to nejak oddelene, ci je to len fialova cast co pomaly odrasta

jancikaw
autor
10. máj 2012

@strapco13 odfotím a pošlem

jancikaw
autor
10. máj 2012

@strapco13 to ružové je lak ešte z minulého leta

strapco13
10. máj 2012

@jancikaw tak toto ti bude este dlho zliezat..ale zaklad je, ze necht ktory ti vyrasta zten novy vyzera uplne zdravo
tym padom ze ti tam ostal stary necht tak sa ti lozko asi nezuzi..ale preistotu ho masiruj po kupeli a rozlacaj /rozsiruj/
pod nechrom starym zvykne byt taka akoby usadenina /krv stara/, to mozes vycistovat, nemalo by to boliet, lebo ten stary nech je oddeleni od toho lozla pod nim prave tou krvoum tym padom sa to moze skor uvolnit
ale asi to velmi nezamaskujes zatial

miskakyska
10. máj 2012

@jancikaw ahoj..nápodobne..ja mám taký necht rok aj päť mesiacov :o) len nemám ružový lak,ale hnedý :o))

jancikaw
autor
13. máj 2012

jáj je to hrozné,čo si v lete obujem? ☹

miskakyska
16. nov 2012

@jancikaw ako si dopadla s tým nechtom? 😒

zitaje
16. nov 2012

moja dcera si toto urobila na ruke - ma taku hrozu na palci a na ukazovaku, vecne si trha nechty, tak teraz sa jej to vypomstilo.
Nie som si ista, ci jej rastie zdravy nechet, inak som tiez planovala nechat to tak, nech odrastie. ALe co ak jej bude rast taky pokriveny nechtik?
A vobec, keby som to chcela riesit nejak odborne, kam s nou mam ist?

jancikaw
autor
17. nov 2012

@miskakyska pred 2 dňami mi konečne sám odpadol a ten nový je trochu taký neforemný,tak uvidíme,hádam to bude Ok.

miskakyska
17. nov 2012

@jancikaw Ti závidím...mne ani nerastie,ani sa nechystá odpadnúť 😠

jancikaw
autor
17. nov 2012

@miskakyska to fakt? tak držím palce...tiež som sa čudovala,že všetky nechty mi rástli a tento nie,je to zaujímavé

miskakyska
17. nov 2012

@jancikaw no povedz,má to v paži 😒

mana173
16. okt 2014

Hm baby mne sa to urobilo na oboch palcoch cez leto mi zacali odrastat mala som tie nechty modre do cierna az maskovala som to tmavymi lakmi s trbletmi a dnes som v stadiu ze tristvrte nechtu je pomaly odrasteny a javí sa to ze to bude ok , mne sa to urobilo z tesnych topaniek

lolaaaa11
1. jan 2015

@mana173 Bolelo ťa to? Lebo ja mám ten istý problém a strašne to bolí... tak neviem či neísť k lekárovi

mana173
1. jan 2015

Ja to uz mam chvala bohu zlezene ale nepekne mi ostali nechty hrbolate :( dufam ze to odrastie ....ak ta bolia urcite chod ku lekarovi aby sa to neskomplikovalo nejak inak

mana173
1. jan 2015
mana173
1. jan 2015

@jancikaw fuuu nehnevaj sa ale toto je moc skor zanedbanost by som povedala

jancikaw
autor
1. jan 2015

@mana173 prečo zanedbanosť? už mi to dávno vyrástlo a teraz mám necht pekný

lucinka1368
26. sep 2016

Mne tiez isli odpadnut a bola som.u.konznej, dala.mi.taky sprejj, a liecivy lak na nechty, zostrihla som.ho, no dufam, ze mi.coskoro odpadnne

klaudia365
19. okt 2020

Ahojte poradili by ste mi čo mam robiť keď mi neodpadla polovica nechtu ?
Ďakujem za odpovede .

lauriema
19. okt 2020

@jancikaw a nezalepis si to? S leukoplastom? Ja som mala čosi podo ne a mne to teda vadilo v ponozke lepidlá som to

lukasko1995
13. feb 2021

Ahojte dnes som si buchol palec na nohe mam ho modry a nech mi ide odpadnut co mam robyt

sofia1410
4. jan 2023

Ahojte ako dlho trva kym narastie druhy necht? Dakujem