Zmena antidepresív

maria123a
26. máj 2022

Ahojte užívam už cca 7 rokov jednu značku antipresiv ale mám pocit že aj pri zvýšení dávky(ako odporučil lekár) mi už nezaberajú a cítim zmeny nálad .. prešiel si teda niekto zmenou antidepresív a tie potom zaberali? Alebo sa už nedá iné predpísať a je to zbytočne

vsauce_
26. máj 2022

Áno. Mala som na začiatku Eliceu a zmenili sme ju po roku na Alventu. Je to oveľa lepšie. Elicea mi prestala zaberať a zhoršil sa mi stav, Alventa ma stabilizovala a nakopla späť do života 🙂

maria123a
autor
26. máj 2022

@vsauce_ Lebo pani psychiatrická mi povedala že ak niektoré antidepresíva zaberajú Masa len zvýšiť dávka keď zaberajú a nemeniť za iné ad

luccija
26. máj 2022

@maria123a ako dlho ju máš navýšenú?

deti95060810
26. máj 2022

samozrejme bežná vec... Ad je na trhu hrúza.... nezaberú jedny - zaberú ďalšie popr. ich kombinácia

maria123a
autor
26. máj 2022

@deti95060810 Áno ale tieto mi zaberali niekoľko rokov a aj pri zvýšených dávkach už nezaberajú

vsauce_
26. máj 2022

@maria123a Mne napríklad hneď povedala, že Elicea je z nejakej rady liekov, na ktoré si moje telo rýchlo zvyklo a preto nezaberá. Alventa je zase z inej rady a zatiaľ ju mám asi tri mesiace a je to lepšie. Takže skús to ešte prebrať s lekárkou, že či nebude potrebná zmena lieku, než ich navýšenie. Koniec koncov, my ti tu moc s tým neporadíme, najlepší bude lekár, ktorý vidí aj tvoj zdravotný stav a prípadné zmeny

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz