Znamienko na hlave

matulik212
28. júl 2018

Ahojte mate niektora znamenia na hlave? Ja mam dva vypukle vadi mi to pri cesani a umyvani vlasov teraz cakam babo ale urcite chcem si ich dat odtsranit lebo su kazdym rokom vecsie . Aj ked mam vecsi strach ako pred porodom😂🤷🏼‍♀️

ivuska027
28. júl 2018

Ja mám. A aj mi odstraňovali tri. A aj idem na ďalšie odstraňovanie. Strašná kopa krvi je z toho, lebo hlava veľmi krváca, ale nebolí to ani nič.

bevab
28. júl 2018

@matulik212 mne ho lekarka nechce vybrat lebo by to musela vybrat aj s vlasmi :(

3009
28. júl 2018

Ja som bola tento týždeň a úplna pohoda.

silvia610
28. júl 2018

Tiež mam taky “problem” a riadny strach

ukulela
28. júl 2018

@matulik212 mala som vo vlasoch velke, vypukle, stale rastlo, uz bolo velke ako nechet na malicku .... vybrali v pohode,ziadne vlasy neboli problemom (akurat okolo ich musela zopar odstrihnut ... ) umrtvili to a vobec to nebolelo. nemala som problem ani s krvou ani s nicim ... tusim 2 stichy (mozno len jeden, neviem). viac ma zakrok bolel, ked mi vyberali na nose, tam ma bolela injekcia na umrtvenie a dok aj povedaal, ze spicka nosa je velmi citliva ...

matulik212
autor
28. júl 2018

Mam ho taketo

ukulela
28. júl 2018

@matulik212 ja som mala take iste. bola som na koznom po odporucenie a vybrali mi ho na plastickej chirurgii. ozaj sa nemas coho bat ... posielaju to na hostologiu vsetko, ale tieto vypukle skarede nebyvaju problematicke a vysledky byvaju OK.

matulik212
autor
28. júl 2018

@ukulela super dakujem ste zlata ale kedze cakam babo toto moze riesit az potom ale som hned kludnejsia ❤️

ivuska027
28. júl 2018

@matulik212 toto je fibrom, nie znamienko. Strach nie je na mieste 😉
Ak je ale pofiderne znamienko, okamžite musí von. Moja sestra váhala dlho, mokvalo jej, nakoniec si ho ale dala vybrať a za 4 mesiace zomrela. Už mala metastázy na mozgu.

evalin88
28. júl 2018

Ja mam od malicka zdedene po dedovi 3. Pri cesani to bol problem ale zvykla som si. Len musim upozornit kadernicku. On mal plesinu 🙂 ja som si ich ako dieta par krat rozškrabla. Odkedy umrel je to taka spomienka :(

matulik212
autor
28. júl 2018

@ivuska027 to mi je luto ☹️A presne toto ma odradza od odstranenia ze si dam odstranit a nieco sa stane a necham tu po sebe dieta a rodinu .... nechcem na to ani pomysliet

matulik212
autor
28. júl 2018

@evalin88 a rastu vam tie znamienka??

ivuska027
28. júl 2018

@matulik212 práveže musí preč. To, čo tam nemá byť, nech ide preč. V našej rodine a okolí je toľko rakoviny, že mám pocit, že je to už ako chrípka. Rozhodne odstrániť, ak je to aj na dráždivom mieste. Viac sa boj, keď ti to ostane, ako odstrániť. A ako vravím, to máš len fibrom-vyrastok. A ako tu aj bolo spomenuté, čo je "von z tela" je menej nebezpečné.

matulik212
autor
29. júl 2018

@ivuska027 ja mam znamienka po celom tele kebyze mam znamienka dat vybrat mozu mi rovno cele telo vybrat😂😂😂😂 nam to dedicne . Ale netreba hned mysliet na rakovinu a podobne .

ukulela
29. júl 2018

@matulik212 ale to je ako pisali - nie znamienko, ale fibrom. z toho nebyva rakovina.

kikina84
29. júl 2018

@matulik212 mojej kamosky dcera bola teraz nedavno z hlavy odstranovat znamienko..8 rocna..a ani nevedela ze jej to robili...zmakla to super..nemas sa coho bat 😎

matulik212
autor
29. júl 2018

@ukulela pozerala som do googlu ako vyzera fibrom a vyzera uplne inac ako to co mam ja tak neviem no

ukulela
29. júl 2018

@matulik212 tohto znamienka sa ozaj neboj. nebezpecne vyzeraju takto: https://www.cas.sk/fotogaleria/343989/nevahajte...
ja som mala viacej znamienok / fibromov po tele, naposledy mi ich dok odstranil priamo v ambulancii na pockanie - chytil medzi dve (myslim elektrody???) a vypalil - ale s tymto vo vlasoch ma poslal na plastiku. pri takomto sa ozaj nemas preco bat rakoviny ... ja som si prve davala prec take pri nose, lebo sa mi nepacilo potom take vacsie na krku, lebo oskieralo, na prsniku pri bradavke pred tehotenstvom, kvoli kojeniu (to nebolo skarede, len vypukle a bala som sa. ze by ho babo odtrhlo. inac to bola faj kontrolka, ze ked uz bolo vidno, tak plavky su na spadnutie 🙂
a teraz naposledy zo tri na trupe tym vypalenim a posledne vo vlasoch, este mam jedno male pri koreni nosa, tam sa mi odieraju okuliare, to pojde tiez von ...

silvia610
29. júl 2018

Baby a na akeho lekara sa treba obratit? Je potrebne ist najskor k obvodnemu či kožnej alebo stači priamo za chirurgom??

ukulela
29. júl 2018

@silvia610 ja som volala ku koznemu - ci treba aj vymenny listok od obvodneho - povedali ze nie a dali mi rovno termin. tam mi niektore znamienka odpalili rovno v ambulancii a dali odporucenie na plastichku chirurgiu kvoli zvysnym. niekde ti odstarnia aj rovno na sukromnej klinike bez odporucania kozneho - ale to si hradis. ja som na tej plastike nic neplatila, lebo to bolo odstranenie na odporucania kozneho.

evalin88
29. júl 2018

@matulik212 mam pocit ze su take iste.. Aspon na dotyk.. Neviem to posudit.. No urcite su vacsie ako ked som bola dieta... A dedo s nimi nemal nic.. Zomrel na daco ine.. Mal 84 rokov

ivi1808
25. nov 2020

@ivuska027 ahoj prosim ta, ta inkejcia pri odstraneni znamienka na hlave je velmi bolestiva?

ivi1808
25. nov 2020

@ukulela bolela ta injekcia? Lebo akurat citam na nejakych forach ze je to hrozne 😏

ivuska027
25. nov 2020

@ivi1808 velmi urcite nie. Zaboli to, predsalen Ta pichnu ihlou, ale je to na kratky okamih a potom uz je dobre. Nie je to nieco, co by som absolvovala 3x do týždna, ale urcite to nie je velmi bolestive, a to ja som citilivka. A rozhodne to nie je vec, ktora by ma odradila dat si nieco take odstranit. Teraz idem aj so synom, ma na krku viacero, co mu vadia, idem na odobrenie ku koznej, aby schvalila odstranenie.

ivi1808
25. nov 2020

@ivuska027 dakujem, ja dnes idem, jedno mam na hlave a druhe na krku tak dufam, ze prezijem 🙈

ivuska027
25. nov 2020

@ivi1808 určite áno, neboj. Hlavne sa uvoľní a dýchaj. Predstav si, ako sa Ti zmeni kvalita života po odstránení 😉 Mne už ich odstraňovali aj laserom zo 20, rezanych aj 10 isto. Neboj nič ❤

ivi1808
25. nov 2020

@ivuska027 ako na tele sa vobec nebojim, len ta hlava je taka citliva

ivi1808
25. nov 2020

@ivuska027 mam to za sebou, injekcia bola v pohode ☺️to znamienko na tele uplna pohodicka akurat to na hlave hrozne krvacalo a teraz tam citim take pnutie a stipanie, mam tam az 4 -5 stehov 🙄 bolo fakt velke, ale nemozem povedat ze to bolo nejake bolestive. Dakujem, ze si mi odpisala lebo som bola kludnejsia 😉

ivi1808
25. nov 2020

@ivuska027 mozem sa esre opytat? Osetrovala si si potom tu ranu na hlave niecim? Doktor povedal ze nic netreba, len som si mala umyt vlasy kedze vsade som mala krv

poopsie
25. nov 2020

Mala som také tiež, odporúčam ti nájsť súkromnú kliniku zaoberajúcu sa laserovou metódou