Zrýchlený tep, tlak v srdci a omdlievanie

vytvarnickamia
28. okt 2013

Ahojte, som celá zúfalá, neviem, čo mi je, dnes sa mi veľmi zrýchlil tep, srdce mi začalo dunieť... Prišlo mi zle. No neviem... ☹ Nechcem ešte navštíviť doktora, nemáte nejaké rady? ďakujem.... ☹ som zúfalá...

m_ij_ka
28. okt 2013

@vytvarnickamia tu ti nikto iný ako lekár nepomôže. Na tvojom mieste by som hneď zajtra išla obvodnej lekárke, povedala jej o svojich zdravotných problémoch, a ona sama usúdi aké vyšetrenia musíš absolvovať. A ak ti bude zle večer prípadne v noci, zavolala by som 112ku. Ťažko takto radiť čo by to mohlo byť, môžeš mať zvýšený tlak, môže to byť únava, vyčerpanosť, nedajbože prekonaný infarkt.

zahradka76
28. okt 2013

Pokial si to uz mala alebo sa Ti to bude nadalej opakovat, treba ist na interne. Urobit EKG a zmerat tlak.

bamb27
28. okt 2013

@vytvarnickamia plus slabost v kolenach a studeny pot na chrbate? Moze byt nedostatok zeleza, alebo hormonalny problem.. napr. cosi so stitnou zlazou .. ale to je cisto tip, prakticky to moze byt aj hocico ine

aristka
28. okt 2013

čo ti môžme poradiť ,my nevidíme tvoje srdiečko ,nevieme aký je tvoj celkový zdr.stav ,či to bol stres alebo niečo a duplom či sa ti to už stalo ...tam je rada len doktor ...čo ak je to niečo vážne a ak budeš čakať môže ťa to stáť život a pritom stačí zmerať tlak ,vypočut srdiečko ,pozrieť ekg ,na ktorom je vidieť akúkoľvek odchýlku a potom sa dá povedať či sa vôbec niečo deje a budeš kľudná .... 😉

vytvarnickamia
autor
28. okt 2013

keď ja neviem.... ☹ mne sa to stane z ničoho nič... aj športujem a dnes som si myslela, že moje srdce váži pol tony, tak ma až začalo dusiť. neviete nejaký čaj alebo niečo také?

zuzinka1989
28. okt 2013

no podla mna, tu nepomoze modry konik, ale lekar 🙂 treba zistit, z coho to je...
na busenie srdca pomaha magnezium, to si mozes dat aj sama, ale k lekarovi v kazdom pripade chod....

aristka
28. okt 2013

@vytvarnickamia čo ak máš pľúcnu embóliu ,také mikroemboly sa ti hmýria v krvičke ....a na to čaj nie je ,stojí ti to za ten risk a nejsť k lekárovi a absolvovať nebolestivé vyš.

zita19
28. okt 2013

@vytvarnickamia Ako uz hore napisali, nevieme diagnostikovat, nevime liecit na dialku. Nie sam ani doktori ani jasnovidci. Nevahaj a odchod do nemocnice. Potrebujes EKG, zmerat tlak.

vytvarnickamia
autor
28. okt 2013

ok tak mi držte palce. 🙂

senta_sofia
28. okt 2013

to mohol byt kludne aj nizky tlak alebo nie si anemicka, pripadne len vycerpana?

awalancha3
28. okt 2013

...no......keby si mala nejaký ozaj stres, niečo čo ťa strašne vnutorne trápi... tak by som hned vedela čo ti je...... stres, naozajstny stres sa prejavuje totiž to okrem iného, hlavne tým, že cítiš ako keby sa ti srdce zväčšovalo a tlačilo sa ti až do krku a pri tom hlasno a zrýchlene bilo, niekedy to až zadúša a človek musí pokašliavať, tlak ide prudko hore...Samozrejme, tieto príznaky svedčia aj iným diagnozam......Treba urobiť klasicke odbery, natočiť EKG.......Viem, že chodiť po doktoroch je nepríjemné, ale raz za čas, najma ak mas strach z príznakov nezaškodí. 😒

macamac
28. okt 2013

keď lekár vylúči organické príčiny, kľudne to môže byť aj úzkosť
tiež chodí z ničoho nič, hlavne po vyčerpaní
choď k dr. a uvidíš 😉

katieg85
28. okt 2013

@vytvarnickamia nechcem strasit , ale neje to sranda ked mas este teraz taky tlak na srdci tak ihned id na pohotovost.poznam znamu,ze presne to iste sa stalo jej dcerke ktora mala len 4 roky a tiez jej strasne busilo srdce az ju to bolelo na hrudi tak to povedala mamke,ked prisli do nemocnice tak mala 200 uderou za minutu,ostala tam 2 tyzdne.ze ma vraj problem z chlopnami na srdci. ☹

janka349
28. okt 2013

ja mávam to isté kedysi to robievalo len sem tam, aked som bola tehotná, bolo na dennedennom poriadku, chodila som po doktoroch a podla nich to nie je nič, len zvýšená arytmia, nič vážne, že vraj.....nomôže to spôsobovať štítna žľaza, nech dr., zoberie krv na hormony štítnej žľazy

svano
28. okt 2013

@vytvarnickamia skús doplniť horčík, dobré je Magne B6 aj 6 tabliet denne, ak to neprejde šup k lekárovi.

vytvarnickamia
autor
29. okt 2013

@katieg85 boze moj len to nie!! ale ak mozem podoknut. Riesila som to uz skor a ako naschval som absolvovala vsetky mozne testy dr povedal ze som uplne v poriadku a uz sa mi to potom ani neoakovalo az teraz... ☹

dariana263
29. okt 2013

ahoj,mne sa to deje a mam problemy so stitnou zlazou,nie je to nic prijemne,ked mi zacne zvierat hrdlo,busit srdce,tep ani neviem aky mam,vsetko sa na mne zacne triast,nato ako keby som mala uplne ovladnute ruky a nohy a nevladzem sa ani pohnut a cakam,ze odpadnem,ale zacnem zhlboka dychat a predycham to...ale najhorsie na tom je,ze minule sa mi to stalo a mala som dcerku na rukach a to som sa uz vazne zlakla,lebo kebyze sa nieco horsie stane,tak sme same doma a muz by ma nasiel az vecer,ked z roboty by prisiel ☹ ...ale snad sa nic take nestane 😒

kyruska
29. okt 2013

@vytvarnickamia prečítaj si niečo o panickej úzkosti a tetanickom syndrome... určite sa tam nájdeš, ako veľa iných 😠 naordinuj si magne b6, prípadne sedatif pc, je to homeopatikum a uvidíš, či pomôže... a hlavne sa nezľakni, keby si niečo mala so srdcom, už si v nemocnici a nevypisuješ tu... nechcem to zľahčovať, ale ked ako píšeš, bola si na vyšetreniach a všetko je ok, bude to toto, uvidíš... ja som mala pred rokmi paniku zo smrti, z toho, čo bude s mojou dcérou ked sa mi niečo stane a psychiater pozrel na mna a hovorí: áno, raz zomriete, ale nie teraz 😝 tak som nanho kukala ako puk... trošku sa spomal, porozmýšľaj, čoho sa bojíš, čo ťa ťaží, prečítaj si "Miluj svoj život" a skús viac relaxovať - čo ja neviem dodnes, držím palce, je to beh na dlhé trate 🤐