Zub múdrosti

2. jan 2023

Ahojte ja som už zúfalá ..od septembra má trápia zuby múdrosti ,, bola som aj u dr ktorá mi tvrdí že mi rastu správne problém je v Tom že mňa neboli ďasno ale sánka,ucho, uzlina atď .. nie stále a nie celý deň ale keď to príde tak to je strasnee ,, trhať mi ich nechce lebo ešte nie sú vyrastene

Prosím mali ste niekto taký problem? A ďalšie na jednej strane keď rastie ta osmička keď zatlačím jazykom na zub č 6 cítim tlak ale bolesť nie ,, môže to byť kvôli rastu tej 8? Prosím poraďte keď máte skúsenosť ďakujem

s_o_n_i_k_e
2. jan 2023

Mňa z 8 bolela celá hlava, vedia riadne potrápiť. Moja 8 bola pod dasnom, no tak ma trápila, že išla vonku. Išla by som znova do toho...Držím palce! Zuby sú smrť a osmičky už dávno nemali byť :( o to viac vie potrápiť ak má človek malé ústa :( a tlačia sa tam krivo :(

lejllamt
2. jan 2023

Ak nemáš v ústach dosť miesta ani sa neprerežú... treba ich potom vybrať chirurgicky

dajen_7
2. jan 2023

Mne trhali dva naraz horný bol vonku a ten spodný vôbec myslela som že vytrhne iba jeden ale išli obidva a ani som o tom nevedela bola som v šoku keď som zbadala dva zuby 😂😂 pred tým som hovorila zubarke tiež že mám tlak na 6stke či to môže byt od toho a povedala že pravdepodobne áno lebo kaz tam nemám a aj to tak bolo odvtedy žiadne tlaky. Takze určite sa dá vybrať aj keď nie je vonku. Aj tie čo rastu zle sa kvôli bolesti musia vyberať

jamimo
2. jan 2023

najlepšie by bolo odoslať vás na panoramatický snímok zubov (RTG). Následne, ak 8 spôsobujú takéto problémy, vybrať ich na stomatochirurgii. Nehrá rolu, že sa ešte len "tlačia" von. Môj chlap ich má vyrastené len do polovice už asi 20 rokov a nič sa nedeje. Tým, že mu nespôsobujú komplikácie a nemá na nich kaz, tak je to ok. Ak by bol problém hneď ich dá vybrať- tak sa dohodol so zubárom.

autor
2. jan 2023

@s_o_n_i_k_e a bolelo ťa ďasno? Alebo sánka,ucho atď?

jaskolka
2. jan 2023

Keď 8micky spôsobuju také problémy, normálne sa vytiahnu alebo vysekaju z ďasna, či sú alebo nie sú vyrastene. Neviem prečo ta doktorka nepošle rovno na stomatochirurgiu,aby oni si to posúdili
Niekedy je problém v tom, že síce rastu rovno, ale v dasne jednoducho nie je miesto a preto to bolí, tlači, a "nejde to" keďže nemajú kde vyrásť.
Napríklad u mňa to bolo tak, že mne chýbala jedna 6tka a 8micky ako rástli, tak mi posunuli celé zuboradie, a dieru vlastne ani nemám, lebo zuby sa posunuli.
Ony síce majú slabé a krátke korene, ale sú to silné zuby, keď rastu,tak veľmi tlačia a dokážu až "zdemolovat" ostatné zuby. Preto často sa na stomatochirutgii vysekaju skôr, ako by spôsobili problémy.

3petka
2. jan 2023

Ja som pri osmičke mala bolesť sánky, napuchnutú uzlinu. Bolesť som registrovala ale uzlinu zistila až zubárka keď som tam bola hneď má poslala na vybratie jednej hornej a jednej dolnej. Obe chirurgicky. Dolná bola ako blato ušla som riadne u zápalu o vlások.

s_o_n_i_k_e
2. jan 2023

áno mňa bolelo všetko aj krk, ucho, hlava, pol tváre ale ja som mala zuby také veľké :( keď som ho videla kde tam bol pod dasnom v tej malej hubke :(

autor
2. jan 2023

@s_o_n_i_k_e a nemala si pocit tlaku na vedľajší zub?

s_o_n_i_k_e
2. jan 2023

no môj zub 8 bol kolmo a tlačil na všetky zuby pred ním, čiže mňa bolelo všetko, čiže musel vonku, treba určite to RTG panoramatické a určite by som ho dala vonku, uľaví sa a 8 vie potrápiť roky rokúce :(

zuzkaferko
2. jan 2023

Ahoj. Mne rástli všetky 4, a tak po častiach. A keď to začalo, opuchlo mi ďasno, potom ma začala bolieť tá strana hrdla na ktorej rástol, potom opuchlo a zapálilo sa ucho, a potom začala bolieť druhá strana hrdla a druhé ucho. Akoby mi niekto rezal hrdlo a ucho, ďasno opuchnuté. Toto celé trvalo 2-3 týždne. A o pár mesiacov zase. Tiež mi ich nechceli trhať, môj ex zubár dokonca tvrdil, že tie zuby sa netrhajú. Raz keď bolo veľmi zle som išla na pohotovosť k inému zubárovi. A ten nemal problém a vytiahol ten čo robil problém, stačilo, že bol trochu vonku. Odvtedy som zmenila zubára a dala všetky von

pupava36
4. jan 2023

Daj si vsetky 8 vytrhnut a mas po probleme. Su to aj tak zbytocne zuby. Mna tiez bolelo az ucho s toho zubu a som rada ze som zbavena uz vsetkych 4 osmiciek. Je to sice potom bolest ale vzdy mensia nez ked s tych zubov boli cloveka pomaly cela tvar.