Zub múdrosti a hnis

12. mar 2024

Dobrý večer , mám vonku do 3/4 dolné osmičky, na ľavej strane dole ma to trosku začalo včera bolieť , cítila som takú hnusnu chuť v ústach , dnes som si to pozrela v zrkadle stlačila som si ďasno na osmičke s vatovou tycinkou a vyšiel mi žltý smradlavy hnis , videla som na tej vatovej tyčinke žltý hnis ktorý neskutočne smrdel a do teraz cítim tú chuť v ústach , je mi z toho ja vracanie čo myslite prejde to bez návštevy zubára? Som tehotná v 1.trimestri mám nevoľnosti aj tak už celé dni a teraz ešte toto , napína ma z toho nepomôže ani umytie zubov aj bez toho mi je stále zle a ako je rok dlhy nemám problémy zo zubami a presne teraz toto😡😡ako sa zbaviť tej nechutnej hnisavej chuti a smradu😩

nela01
12. mar 2024

Ahoj nebat sa medzizubnou kefkou jemne pod dasno a cistit.sa ti tam hromadi jedlo a aj to moze sposobovat hnis,tym cistenim ti ten hnis aj vyjde pravidelne treba cistit pocas dna.Presne som mala takyto problem a to naraz zo 4mi 8mickami.Ako som ostala tehotna zuby sa zblaznili zacali rast 8micky a hnis siel.Cistila som a po porode vsetky sli von

colsami
12. mar 2024

Samozrejme ze ist k zubarovi. Cudujem sa ze vobec zvazujes nejake ine kroky, najma ked si tehotna. Taka krasna hnisava infekcia a zapal pod zubom je to posledne co babo potrebuje. Ved to su vsetko veci co sa krvnymi cestami mozu dostat vselikde...
Zubar uz zvoli spravny a bezpecny postup, nic sa neboj a zajtra chod 🙂

mane01
12. mar 2024

To moze byt zapalene vo vnutri…ja by som urcite zasla k zubarovi. Bude treba snimok… mozno bude musiet ist zub von. Teda, urcite bude musiet ist von, len teda ak su to dolne 8, mozno ta poslu na stomatochirurgiu.

pluss
12. mar 2024

Mne na toto dávali do ďasna drén...hnis vytiekol...dezinfekcia bola a odpuchlo po pár razoch 🙂

klaraj1897
13. mar 2024

Ja mám teda na zuby najviac osvedčený liek Wobenzym. Pôsobí proti všetkým zápalom a tým pádom aj keby tam bol nejaký, ktorý nie je veľmi poznať.