Zub múdrosti - bolesť, opuch

peterr132
9. júl 2017

Dobrý deň od piatka ma začal bolieť zub múdrosti v pravo dole, v sobotu som bol na pohotovosti kde mi to vypláchli a zaviedli dreň, dnes v nedelu mám hrozné bolesti, bolí ma sánka aj ucho. Zajtra hneď ráno pôjdem ku svojej obvodnej zubárke. Strašne sa bojím čo mi budú s tým robiť. Čítal som na internete rôzne scenáre. Nad zubom mám taký ako keby vačok z ďasna a kvôli nemu nemôžem zatvoriť ústa a na dotyk je bolestivý. Ani ústa nemôžem otvoriť viac ako 3cm cca. Ak tu má niekto s takýmto skúsenosti prosím ako to prebiehalo alebo čo mi budú s tým robiť ? .. mám sa obávať ? :( čítal som o extrakcií zuba toho sa vôbec nebojím budem rád ak mi ho vyberú a už žiadna bolesť .. najviac sa obávam aby to nebolo niečo vážne chcem sa len v klude bez bolesti najesť takže ďakujem za odpovede kto s tým máte skúsenosti.

14hviezdicka12
9. júl 2017

ahoj. mne zuby múdrosti rastú už 5rokov. zo začiatku akoto začalo som mala nesktočne bolesti opuchy dasien aj som 2 týždne bola PN. vždy mi to zubarka vystriekala nejakou žltou vodičkou lebo sa mi zapalovali. teraz sa mi už rok tlačia na oboch stranach a je to v pohode. občas ma to vie zaboliť hlavne teraz ked som tehu ale da sa to vydržať... chod na RTG čeluste aby zistili že či ti nejdu nahodou krivo .. ak ppojdu rovno da sa to pretrpieť 🙂 veľa šťastia prajem

peterr132
autor
9. júl 2017

@14hviezdicka12 ďakujem za odpoveď 🙂 .. dá sa to pretrpieť ? :/ 3 dni ma to bolí neskutočne nič iné nejem iba presnidávku pretože nemôžem otvoriť ústa .. na lavej strane mi rastie pekne rovno je to vidno síce je vidno iba polovicu korunky tak hádam to tak bude aj na druhej strane. Takže keď tam mám zápal mi s tým nič nemôže robiť ? max vyčistiť niečím ?

zuzik307
9. júl 2017

@peterr132 obvodacka to bude riesit konzervativne, treba ist na stomatochirurgiu...urobia rtg, a podla stavu budu riesit...pichnu lokalku, vycistia, ak treba...ak rastu zubu brani dasno odstrania ho...ak bude treba vytrhnut zub, tak ho vytrhnu...da sa to zvladnut, bude to este 2-3 dni boliet, ale potom uz bude dobre...jednu osmicku mi trhali, druhu v tehotenstve dekapsulovali- odstranili dasno...

peterr132
autor
9. júl 2017

@zuzik307 tohoto sa najviac obávam ako mi tam niećo môžu robiť keď ja nedokážem otvoriť ústa ? ani nie tak od bolesti ale ono to nejde vôbec :/

nika1020
9. júl 2017

Mne sa ozyvali sporadicky raz do roka,vydržala som to 5 rokov.potom mi ich na zubnej chirurgii vyoperovali.tri naraz.napichana,nic som necítila..druhy den des,ale v utorok vybrali štichy....Na ibalgine,žiadne zápaly hnis.týždeň setriaca strava.Pokoj svätý.Som rada ze ich mam von.trpela som ako kôň,ked opuchli.Potom mi zubár povedal,ze co trpim,dame ich von.povedala som ok.Robil mi to zub.chirurg.ziadne obavy...dokonca aj uspavaju tych co sa boja alebo deti...Daj to von!Nic som nečítala..vyplachovala corsodylom,salviou.inak ok.

sisulia
9. júl 2017

no ono sa sem tam stane, ze cez ten vacok co mas nad zubom sa nemoze ten zub prezrezat tak to musia urobit oni ale to ti urcite nebudu robit bez umrtvenia takze toho sa nemusis bat 🙂 ale mne napriklad tiez zuby mudrosti rastu uz par rokov tak ze aj tri mesiace je s nimi pokoj a potom sa tyzden dva tlacia, bolia a potom je zase dlho klud, neboj sa nie si sam 🙂

bona69
9. júl 2017

@peterr132 ahoj, tak presne to som mala asi pred mesiacom, celá strana úst opuchnutá, líco vo vnútri a celé ďasno, ja ho mám už von, no jeho koniec ešte zakrýva dasno a ako sa tlačil von tak to tam celé opuchlo. tiež som sa nemohla ani najesť a ani otvoriť ústa, lebo ma bolel ten sval ktorým otváraš ústa. šla som k zubnej, tá mi to len vyčistila, dala nejakú dren, trocha gázy napustenej do dačoho hnusného, a papier na stomatochirurgiu na vytrhnutie, ale!!! povedala že mi ho nemôžu trhať kým je to zapálené a opuchnuté, a že keby som tam šla kým je to zapálené tak by aj tak poslali domov, kým ten zápal neprejde. Určite si kúp niečo na zápal, nejlepšie Corsodil roztok alebo aj Stopangin, ono ten zub sa ozýva stále, aspoň mne, tak okolo dvoch týždnov, potom to prejde. teraz to mám relatívne v pohode, ale snažím sa hlavne jazykom to dasno oddtláčať zo zuba, neviem kedy ho pôjdem trhať. a ešte aj ked ťa to bolí, to otváranie úst tak musíš ich otvárať, aj to mi zubárka nakázala, aby som ich potom ešte mohla otvorit. no tak som sa fajne rozpísala😅 ale ten corsodil ti určite pomôže, tak želám skoré uzdravenie

peterr132
autor
9. júl 2017

@bona69 mne tam pchali tú dreň aj gazu bez omrtvenia :/ strašne moc to bolelo preto sa bojím zajtrajška aby to nebolo ešte horšie keďže hento mi nepomohlo, a neposlali ta zo stomatochirurgie na rengen ?

bona69
9. júl 2017

@peterr132 no ja dom mala pri svojej zubnej už panoramatický asi spred troch mesiacov, ale je možné že ťa tam pošlú aby videli korene, hlavne vyplachuj s niečím dezinfekcným ak nemáš corsodil, aspon s ústnou vodou, alebo ma napadlo ešte alchemilkový čaj, ten aj ked ti vytrnú zub si kúp, vraj už za jeden den sa ti to zahojí. no tak držím palce

14hviezdicka12
9. júl 2017

@peterr132 ked som to vydržala ja tak isto vydržiš aj ty 🙂 ved udajnesi chlap taže niet problem 🙂 ja som si občas poplakala ale nemyslim ako naozaj ale vedeli mi od bolesti tiecť slzy.. no moja zubarka mi to potierala nejakou žltou hnusnou vodičkou a vždy mi to zabralo ale nie na dlho .. robili sa mi velke zapali diery som mala v dasnach krvave ... akže ty si na tom este dobre boli to lebo sa to pretláča cez dásno a zadne dasna su tvrdsie 🙂 takže to isto zvladnes .. k zubarke zajdi pre istotu a a tvojom mieste by som sla na rengen ak ti rastu rovno je to fajn ak krivo rezať :D ato už je potoom bolest ... každy ma možnosť si ich dať von takže je tu už len na tebe .... skus tee tree olej alebo herbadent toto som použivala na striedacku ... už mam zubky nastastie pretlačene no len nie cele 🙂 za 5 rokov som si zvykla 🙂 vela stastia prajem

ada_mamina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llenka014
7. jan 2021

Dobrý deň nemáte niekto skúsenosť s bolesťou ucha ? Mne rastie zub múdrosti tak neviem či to môže byt spojené s tým