Zubná korunka - cena

hodiny22
21. aug 2022

Ahojte, koľko Vás stálo cca u zubára, ked vám robil zubnú korunku ??

zdenka11081983
21. aug 2022

@hodiny22 500 aj s endodonciou na 5 zube

hodiny22
autor
21. aug 2022

@zdenka11081983 dosť... čakám ze to nebude lacny špás... Ale keď je to potrebné...

darijja
21. aug 2022

@hodiny22 u mojho 250e

kabba
21. aug 2022

Zavisi od toho, z akeho materialu je vyrobena. Keramicke su krajsie, ale aj drahsie nez z kovu. Takze uz je na tebe, ake si vyberies. A tiez je rozdiel platit to u sukromnika, ktory nespolupracuje s poistovnami, alebo mat aj prispevok od poistovne…

gemerka17
21. aug 2022

Mňa stala 550 e (len korunka) Cena závisí vždy len od zubára. Je to jeho cenník. Potom aj podľa materiálu, ale konečne slovo má vždy zubár. Ci už v drahších alebo lacnejších materiálov môže byť cena dosť odlišná.

@kabba poisťovna ti na korunku neprispeje ani cent. Všetko sa hradis sama.

kabba
21. aug 2022

@gemerka17 tak u mojho zubara je cennik na korunku pre poistenych pacientov iny, ako pre nepoistenych a rozdiel je teda skoro 50€. Takze asi si doktor od poistovne moze dat preplatit tu korunku… takze poistovna asi prispieva. A cena korunky nezavisi len od zubara, ale predovsetkym od zubneho technika a jeho cennika.

gemerka17
21. aug 2022

@kabba vždy závisí od zubára. On spolupracuje so zubným technikom a koľko si ešte navyše vypýta je iba jeho vec. V prípade korunky na počkanie (za 2 hodiny odchádzaš už s vyslednou korunkou), tak tam ti ani zubný technik nevystupuje a tiež je to len zubárovi, koľko si od pacienta vypýta.

oli18
21. aug 2022

@kabba mas vo vztahu pacient - poistovna nejaky chaos😉

kabba
21. aug 2022

@gemerka17 vsak jasne, ze si aj doktor za to zapocita, preto pisem, ze to nezavisi len od zubara, ale gro tej ceny je pre zubneho technika (ak sa bavime o keramickej alebo kovokeramickej korunke).

kabba
21. aug 2022

@oli18 Rada sa necham poucit, ako to funguje 🙂

anjelaa
21. aug 2022

Pred troma rokmi u súkromníka kvalitná za 350€

gemerka17
21. aug 2022

@kabba nechápeš. Vysvetlím ešte raz. Dajme tomu, že zubný technik si za svoju prácu vypýta 150 e. Ten mu musí zubár zaplatiť. Ďalej pýta od pacienta dajme tomu 250 e, iný zubár pri rovnakých sumách od technika si vypýta 350 e. (Presne za to isté) Čiže vždy to závisí od zubára, koľko si dá navyše. Cenník vytvára zubár, nie zubný technik.

anitka_4
21. aug 2022

Mám na dvoch zuboch - korunka sama stala 350€/ks. Na jednom zube mám robené aj kanáliky a na druhom nie. Čiže jeden zub 600€ a druhý 350€.

kabba
21. aug 2022

@gemerka17 ako ideme sa tu dotahovat, kolko si vypyta zubar navyse? Ja som len napisala, ze to nezavisi cisto od zubara, ale aj zubar sa musi odrazit od cennika zubneho technika. Ano, moze si vypytat raz tolko, ale kto mu to zaplati? Aj zubari maju konkurenciu a tiez by som si rozmyslela, ci dam za korunku 250 ci 350€. Taketo dotahovacky…

janka1011
21. aug 2022

@gemerka17 áno, zubár má svoj cenník, ale aj technici majú svoj cenník. Takže vôbec nepíše blbosť. Mne sám zubár povedal, že spolupracujú s lacnejším aj drahším technikom a mohla som si vybrať. Zubár má svoj cenník za obrúsenie zubu, odtlačky, lepenie korunky...ale za výrobu korunky sa platí technikovi.

gemerka17
21. aug 2022

@kabba
@janka1011 obidvom sa snažím vysvetliť, že už je len len čisto za zubárovi koľko si vypýta a najmä o com tu hovorím je, že horná hranica je neobmedzena. Sú proste ľudia čo to aj tak zaplatia. A len sám zubár vie koľko má pacientov a co si môže dovoliť pýtať. Bežne sa stáva, že o ulicu ďalej za tu istú korunku zaplatí o 100 eur navyše. Dokonca cena stroja za korunky na počkanie je pre všetkých zubárov obdobná a dokážu tam byt tiež rozdiely v cenách, tých 100 e v rámci BA úplne bežne, a tu vážne platí, doslova o ulicu ďalej za to isté.

kabba
21. aug 2022

@gemerka17 vsak ale my teba chapeme… vsak ja nikde nehovorim, ze pises bludy, aj za pravdu ti davam. Len ty nechces pochopit asi nas a motame sa tu stale akosi dokruhu… 🤷🏻‍♀️

martyzpp
21. aug 2022

@hodiny22 v juli mi robili kovokeramicku korunku na 4ke a stala 155€