Zubná protéza - skúsenosti

radososa
28. máj 2022

Potrebovala by som poradiť kto ma skúsenosť so zubnou protézou. Zo zdrav dôvodov som prišla o dolné zuby Zubar mi urobil zubnú flexi protézu no žiaľ neviem si na ňu zvyknúť vždy ma napina na zvracanie. Viete mi prosím poradiť čím alebo ako to potlačiť Homeopatiká co mi odporučil zubar nepomáhajú Ďakujem za rady

petricka22
28. máj 2022

@radososa treba ju zrejme upravit, skratit okraje…
A ani sa necudujem, ze cukrove gulicky nepomohli 😉

aandrea9
28. máj 2022

@radososa ak ti v puse dobre sedí tak asi netreba upraviť. O homeopatikach pri proteze som ešte nepočula. Manžel má sice klasickú protézu, ale tiež si na ňu nevedel zvyknúť. Zubar mu doporučil, aby zo začiatku cmulal haslerky a pomohlo👍 za pokus nič nedáš 🤷‍♀️ ak si dobre pamätám tak cca po troch týždňoch už bol v pohode.

sonka333
13. mar 2023

@radososa dobrý večer,môžem sa opýtať ako ste si zvykli na spodnú protézu?a máte dole nejaké svoje zúbky?...trpím silnou paradontozou a o 3 zuby som už prišla a na rade sú ďalšie 😔preto teraz zbieram"poznatky "resp. Skúsenosti s protézou ...za odpoveď vopred ďakujem

madla60
13. mar 2023

@sonka333 , zvykla som si celkom dobre, momentálne mám dole už iba jeden svoj zub a môžem povedať, že je problém rýchlejšie jesť. Ak môžem poradiť, ak sa dá aspoň 2 zuby keby sa dali zachrániť. Vrchná nie je problém, tam tiež nemám už svoje, tam sa to "prisaje" podtlakom. Implantáty si nemôžem dať urobiť. O zuby som prišla tiež kvôli paradentóze.

sonka333
13. mar 2023

@madla60 bože 😔môžem vedieť koľko máte rokov?ja 32...ano chcem aspoň niečo zachrániť ale napriek 100%ústnej hygiene mám tie zápaly...a hore nemáte už ani jeden zub?😔ja sa desím tiež spodnej...lebo ta veru nemá načom držať

jaen
30. jan 2024

@radososa prosim Vás zvykla ste si na tú flexi protézu/?a este som sa chcela opýtať čím sa má čistiť..Navrhol mi ju teraz zubár a nikde neviem nájsť recenzie..