Zubný strojček, prosím o skúsenosti

esti77
6. jún 2018

Žienky,maminky, tie,ktoré máte deti so zubnými strojčekmi, koľko Vás to prosím stálo? Dcérka má takmer 16, zuby úplne krásne bez kazov ale na spodné zuboradie potrebuje strojček. Hľadáme Mudr. konkrétne z Popradu,a zaujíma nás cena. Sestrička od našej Dr.nám povedala,že do 18 rokov je hradený poisťovňou,ale nie som si istá, v diskusiách píšu maminky všeličo. Preto ak môžete napísať a máte reálne konkrétne skúsenosti, ďakujem za ich zdieľanie.

conspi
6. jún 2018

Moja dcéra má 11 a strojček nás bude stáť cca 2000€ tak si nie som istá či to hradí poisťovňa.

esti77
autor
6. jún 2018

😲to vážne až toľko? Ak sa smiem opýtať,akú máte poisťovňu? Vedela si dopredu, koľko Vás to vyjde alebo sa cena postupne nabaľovala? Díky za odpoveď.

conspi
6. jún 2018

No strojček ešte nemáme ale zubárka nás na tú sumu už upozornila. Nie je to jednorazové ale že sa do takej sumy dostaneme. Poisťovňu máme Union

25daniela
6. jún 2018

Moja ma 13 a za strojcek sme uz postupne zaplatili okolo 500 ecka a este neake platby nas cakaju. Ono poistovna nieco preplaca, ale aby preplacala komplet vsetko, musi byt na to zavazna diagnoza, iba esteticke zalezitosti nepreplaca myslim nic. Nam preplaca asi polovicu, pri tych hlavnych platbach, ked doktorka zakladala obluk, potom horne zuboradie a potom dolne zuboradie.

hettinka
6. jún 2018

@esti77 poisťovňa prepláca strojček len čiastočne a len do 18 rokov, maximálnu dlžku liečby 2 roky. Ak ma tvoja dcerka 16, tak máte najvyšší čas to riešiť. Ono to je totiž aj trošku taký proces, treba si nájsť odborníka, potom ísť na vstupnú konzultáciu, pravdepodobne budete abslovovať RTG zubov, zubnú hygienu s inštruktážou, potom návrh liečby a následne založenie strojčeka.
Sumy sú rôzne, závisia aj od odchýlky a ty možno myslíš, že treba len na dolnú zuby, ale môže sa stať, že predsa len sa bude riešiť aj horný chrup, lebo tam ide aj o skus napríklad.

Poisťovňu sme práve kvoli strojčeku museli meniť, s VZP nás nechceli vziať, že zle preplácajú, tak sme menili na Dôveru. Mohol byť aj UNION, zubárke bolo jedno, ale s VZP by nás vôbec nevzala.

Platby sú také postupne, najskor to boli tie RTG asi 20€, zubna hygiena 30€, konzultácia asi 5€ doplatok, potom založenie strojčeka, to bolo najviac, asi 200€ a pri kontrolách platíme rôzne, podľa toho, čo sa robí, mení, okrem toho kupujeme iné kefky, medzizubné kefky, všetko Curaprox ... ale zuby ma dcera krásne, fakt pomohlo.

hettinka
6. jún 2018

Inak, ak máte minimálnu odchýlku, možno tvoja dcerka dostane len vyberací strojček a ten je podstatne lacnejší.

esti77
autor
6. jún 2018

@hettinka
@25daniela
@conspi
Ďakujem žienky.

esti77
autor
6. jún 2018

@hettinka
Dr./čeľustný ortopéd,pri ktorom bola na konzultáciu nás vypísal k čeľustnému ort.,keďže tento u nás už končí a neberie nových, a povedal že dcérka potrebuje silný aparát. A iba na spodné zuboradie, vrchné má viac-menej ok.

lienka_snehulienka
6. jún 2018

@esti77 Neporadím ti, ako je to s deťmi, ale ja som si strojček dávala ako dospelá na obe zuboradia a dokopy ma stál okolo 2000 eur komplet so všetkým (obdobie cca 3,5 roka). To zahŕňa: RTG, odtlačky pred aj po liečbe, vstupnú analýzu, vypracovanie liečebného plánu, nasadenie strojčeka, jeho sňatie o tri roky neskôr, retenčný aparát a kontroly. Pred samotnou liečbou mi doktorka vypracovala odhad ceny za jednotlivé veľké úkony - napr. sňatie strojčeka ma vyšlo trochu viac, ako bol pôvodný odhad, ale aspoň som vedela, v akých sumách sa budem pohybovať. Najväčšie jednorazové platby boli pri založení a sňatí strojčeka, občas bola vyššia cena za kontrolu, lebo mi napr. menili drôt a podobne, ale na to ma väčšinou upozornili dopredu.

esti77
autor
6. jún 2018

@lienka_snehulienka
Ďakujem každej jednej za odpovede.

hettinka
6. jún 2018

@esti77 ak ste už na konzultácii boli, druhý lekár si dá pravdepodobne vstupnú prehliadku zasa zaplatiť, čo je okolo 20€
To mi povedala zubárka, že nech si riadne zvážim, ku komu chceme ísť. lebo poisťovňa prepláca vstupnú konzultáciu iba 1x

esti77
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esti77
autor
6. jún 2018

@hettinka
S tým počítame, ale tak ok. Tento dosluhujúci aj tak nechcel nič. Len teraz nájsť niekoho kto nemá len dosť otvorenú peňaženku ale aj srdce 😆.

kondaska1
6. jún 2018

@esti77 POistovnou je strojcek preplacany uplne alebo čiastocne ak spada pod určite diagnozy a hlavne ak ma lekar uzavretu zmluvu s poistovnou. Konzultacia je preplacana iba 1x za život, ostatne diagnosticke vysetrenia preplaca poistovna aj opakovane, ale musi byt nato indikacia (zmena aparatu/zhorsenie stavu a ine). neda sa pausalne povedat, že čo platila Vasa znama tak budete platit aj vy, tak to nefunguje, každa diagnoza ma iný sposob liečby a tym padom aj vysledna cena sa može lisit. treba sa vzdy na konzultacii pytat na financný rozpočet, čo by malo byt v dnešnej dobe samozrejmost, že s tym pacienta oboznamia.

esti77
autor
6. jún 2018

@kondaska1 To je mi jasné, že ceny nie sú rovnaké pri každom pacientovi. A samozrejme, že sa opýtam na cenu ked sami nepovedia, však nie som teliatko. Len som ostala zaskočená, ked sestrička od našej Dr.nám povedala, že do 18r.to má dcérka zadarmo.😉
Ďakujem taktiez za info.

kondaska1
6. jún 2018

noooo to povedala sestricka, moc sa mi to nezda, plne hradene su razštepy, alebo predkus nad 9mm, pripadne progenia - obratený zhryz a aj najtažšie pripady nejaku trosku doplacaju, ale ak to bude naozaj zadara, tak o to lepsie 😉

hettinka
6. jún 2018

@esti77 stojí za to pohľadať lekára s dobrými výsledkami, my dochádzame 50km, ale poznám aj decká (učím a SŠ, takže veľa deciek), čo dochádzajú aj 100-150km. Ale naozaj dnes už maturujú s krásnymi zubami.

danielahamar
6. jún 2018

nie je to zadarmo, určite nie, môjmu dali dole fixný a podlepil mu zuby takým drôtikom, a čakáme ako mu vyrastú trvalé, kedže ešte nemá všetky a len ten drôtik stál 70eur takéto niečo http://www.lineadent.sk/img/podlepenie.jpg , takže áno, strojček stojí dosť a ako tu píše jedna, možno aj do 2000eur, nám možno toľko nestál, ale prestala som to rátať po určitej sume, lebo to nemalo zmysel sa tým zaťažovať a to nám hrozí, že po vytlačení trvalých ho dostane späť, podľa toho ako sa zuby zaradia

simisi
6. jún 2018

@esti77 my sme z TT,dcera ma fixny strojcek na vrchnej celusti cca 18 mesiacov,doteraz nas stal cca 120 e so vsetkym,vosk,zubne kefky....mame Vszp

esti77
autor
6. jún 2018

@kondaska1
Taktiež sa mi to nezdá, preto hľadám čo najviac info. Ď

esti77
autor
6. jún 2018

@hettinka
My budeme taktiež dochádzať cca min. 45km, určite nechceme šetriť za každú cenu ale zase aj preplatiť veľké rozdiely, keďže tie ceny sa líšia. 🙂

viera
6. jún 2018

Z mojho pohladu...Celustna ortopedia je"SUPER" biznis...Preto kazdy posiela s kazdou sprostostou k celustnemu ortopedovi...Ja som dala synovi-14r., pretoze bla bla zubarka tvrdila....Mal krasne zuby ale trosku predkus...a este problem, ze vzadu na jednej a druhej strane sa nerysoval trvaly zub, co znamena, ze by mu vypadli 2-zuby okolo 20rokov a nemal by ziadnu nahradu... alebo by mu mozno "nevypadli"(na rontgene neboli korene)"...Dala som sa nahovorit...Nikdy VIAC!!!....Jednak mu tie 2 zuby vytrhli, jednak sme trafili uplnu kravu(lebo znamosti-pozitivne hodonotenie) je cez poistovnu a nemozem prejst k inemu... a uz to je cca 900e dokopy od zaciatku...A to uz chodime aj pomaly rok a este taky pol az rok mozno bude ukoncenie???...Zuby ma sa mu postacali a ja sa len modlim aby sa to cele dalo dokopy...Ma kopmlet strojcek aj dole a o 2tyzdne aj hore...A hradenie poistovnou?Nie vsetko ti hradi poistovna...Zavisi od zmluvy cel.ortopeda s poistovnou....My mame ako co...Pol na pol...Co je este asi "stastie"..Cize v skutocnosti by sme uz dali 2nasobok az 3nasobok...Kebyze nie je poistovna...Tiez mame VSZP...Na zaciatku nam pani cel.ortopedicka tvrdila ze to vidi tak okolo 500e vsetko...🙂))....

hettinka
6. jún 2018

ak by dieťa malo len drobný problém, len trošku krivé zuby, nešla by som do toho ani ja ... dcera si už dosť vytrpela, u nás sa to našťastie zaobišlo bez trhania, ale aj tak, kopu peňazí a hlavne bolesti. Znáša to statočne, ale dcerka mala zuby naozaj hrozné, každý iným smerom a ešte aj cele posunuté akosi doboku o 4mm (horné jednotky nemala pod nosom, ale doboku). Takže to bola nutnosť. Syn ma spodný predkus, budeme tiež riešiť, má 11, takže čoskoro.

@viera trošku neseriozny prístup ... naša nam nič netajila, ani nezahmlievala, povedala nam tu "najhoršiu" variantu, na začiatku tiež hrozilo aj trhanie, nakoniec sa nekonalo a aj sumu nam povedala rovno 2000, aby sme vedeli, čo nás čaká.

kondaska1
6. jún 2018

@viera prestupit k inemu lekarovi mozete uplne v pohode, nie je pravda, ze kde zacnete tam musite aj skoncit. Pokial si najdete ineho ortodonta, ktory bude ochotny prevziat syna do starostlivosti, tak mozete. Staci k tomu obycajny transfer a hotovo.
Vo vseobecnosti je dlzka liecby fixnym strojcekom cca 18-24 mesiacov, takze to mi nepride ako zle. Niekedy v priebehu liecby moze prist aj k “vizualnemu zhorseniu” stavu ale niekedy to inak nejde. Hlavne treba komunikovat, ak mate akekolvek pochybnosti treba sa pytat, mate narok na vsetky informacie, ako prebieha liecba.
K rozpoctu, ze Vam povedala ze to vidi na cca 500€ a je to omnoho viac, je neseriozne. V dnesnej dobe informovanych suhlasov ma prekvapuje, ze si to nejaky lekar este dovoli...

viera
6. jún 2018

@kondaska1 No ja som sa pytala na par celust.ortopedov ale zial neberu uz novych pacientov, maju "NAPRASKANY" stav/cez poistovnu/ a nie kazdy ma so VSZP zmluvu......A nie kazdemu sa chce po zacati liecby prerabat a fusovat do toho co dotycna zacala..To je dalsia vec...Takze potom uz len tych co mozes "hradit zo svojho vrecka" a dakujem to neprosim, proste nemam nato a nemienim im platit tie nehorazne sumy...Ten vizualny stav pocas liecby plne chapem ale chlapec si prezil dost bolesti...A ano ona je cela neseriozna...Zatial som nenasla nahradu, lebo spomenute hore vyssie...Asi to uz doklepem a mam poucenie, ze pre buducnost mam dat BACHA a otukat si poriadne danu osobu a realne si prezistit stav liecby(proste trvat na rozpracovani nejakej sumy pribliznej-pisomnej-mat to v rukach)..Je hrozne, ze hlavne u nas v zdravotnictve aby clovek mal oci nonstop na stopkach...

kika831
6. jún 2018

@esti77 znamej dcera tiez ma strojcek a tiez spominala okolo 1600€ plus dalsie vydaje na rtg, dotahovanie atd. Cize cca 2000€. Urcite nie je hradeny poistovnou

banana10
6. jún 2018

@esti77 akeho mate dr.? Surodenci chodia k Tulenkovi a muz bol u Nevtipila

renkavh
24. jan 2019

@simisi prosim ako sa volala vasa dr? Tiez som z TT a máme VZP.. hľadám práve zubára, ktorý spraví synovi strojček.. Ďakujem ti 😊

simisi
24. jan 2019

@renkavh ahoj,dcéra chodí k Dařilkovej,ale myslím,že momentálne sa čaká v poradovniku

renkavh
24. jan 2019

@simisi super ďakujem 😉 pôjdem tam osobne lebo aj na ňu aj na Dr.Leškovsku som dostala dobre odporúčania ale ani jednej sa neviem dovolať 😂