Do akého veku je vhodné, aby sa dieťa hralo s bábikami?

21. júl 2020

do akeho veku je vhodne hrat sa s babikami? Dcera ma 7 a velmi tuzi po babike Baby Annabell a BABY Born no podla rodiny je uz velka a nema sa co hrat S babikami. Mala odklad zo skoly takze trz bude prvacka.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
21. júl 2020

a akože čo by podľa rodiny bola vhodná hračka pre 7 ročné dievča? Motyka a pole okopávať? Keď dcéra túži po bábike, tak nech sa hrá s bábikou. Môžu byť všetci radi, že nepýta najnovší iphone.

s_a
21. júl 2020

a s čím sa má hrať, keď nie s bábikami?

jaskolka
21. júl 2020

A akože s čím sa ma hrať? 7 ročná že je veľká na bábiky? Ja som mala 13 a ešte som sa s nimi hrala...

sissy27
21. júl 2020

@s_a tiež teraz rozmýšľam, že aká je teda vhodná hračka pre 7ročné dievča, ak na bábiku je príliš "stará" 🙄 ja som sa barbinami hrala asi do 12-13rokov, dcéra zas zbožňovala monsterky, tiež tak ešte v 10-11 sa s nimi normálne hrávala a doteraz sú nedotknuteľné aj keď už len ako spomienka v skrini.

asia83
21. júl 2020

Bože. Radšej nech sa hrá s chlapcami? Ja som sa hrala s bábikami do 14 rokov a som úplne v poriadku. Toto je choré. Čo rodina chce aby už študovala na vysokej škole? Nechajte deti, nech sú deťmi.

ella_price
21. júl 2020

Presne ako píšu - nechajme deťmi byť deťmi kým na to úplne zabudnú 🙂 Je to normálne a proste sa chce ešte hrať. Nie je jedno či sa bude hrať s bábikou, alebo nejakou inou hračkou? Hračka ako hračka 🙂

sante81
21. júl 2020

Moja 8 ročná má bábiky, plyšáky, spáva s nimi, som za to , nech majú deti detstvo co najdlhšie, a nie messenger, telefón, online hry

lenuliatko84
21. júl 2020

Rodina sibasi mysli e vhodnejsi je tablet a tomu podobne.kludne jej kup tu babiku,ked po nej tuzi

lula313
21. júl 2020

Určite aj v 10tich som sa hrala s barbiami. Ale napr sestriha neter sa už v 8 rokoch nechcelo hrat, tak jej sme kupovali k narodkam take tie sady na výrobu keksikov, sviečok, parfemu a pod

greta2017
21. júl 2020

boze ja som kocikovala babiky do 13tich (mam 32) ano bola ina doba nie taka pocitacova ale ak budem mat dceru a v 7 rokoch ma poprosi o babiku vmomente poutekam od radosti jej ju kupit nech si uziva detstvo co najdlhsie 🙂

smejko25
21. júl 2020

Ja mam 25 a uz sa neviem dockat kedy sa budem hrat s mojou s barbinami 😂😂😂
A spytala si sa rodiny ze akoze co je teda vhodne ??🙈🙈 boze

miriam11
21. júl 2020

Moja dcéra sa do 10 hrala s bábikami, hlave s Barbie...

kristina2412
21. júl 2020

Moja chcela Annabell na Vianoce,mala 6 rokov. Kupili sme jej ju. V tom case sa jej narodila sestra tak sme spolu prebalovali ,krmili,kocikovali 😂 na vasom mieste by som bola rada ze ju bavia klasicke hracky a nie pocitacove hry, tablety atd.

alchemilkazltozelena
21. júl 2020

@asia83 do 14? Tak tomu neverim 🙈

domcii69
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acrobaleno
21. júl 2020

Musím sa priznať. Poslednú barbie som dostala ako 16 ročná. Bola nádherná a bola vystavená na poličke, lebo bola "zberateľská".

kristina2412
21. júl 2020

@acrobaleno ja sa priznam tiez 😀keby ze to mam kam dat urcite by som si nejake zberatelske kusky barbie kupila aj teraz su krasne ,hlavne tie baletky😍

sense
21. júl 2020

Moja uz mala 7 a este stale sa hrabci uz s babikami typu babyborn ats tak aj s barbie....a este by chcela aj baby brother ale tak ma pri barbie tiez deti

vikusjk
21. júl 2020

Moja má 8 a stále sa hrá aj s bábikami. Strieda littest pet shop, LOL a barbie, má aj baby born, ale teraz ju drzia viac barbie a ich obliekacky. Je to uplne normalne, ja si pamatam, ze v tretej triede na zakladke som sa hrala stale s barbinami.

dskjhfdlkdjhl
21. júl 2020

Rodina nech sa stara o volny cas svojich deti, babiku jej kup. Netreba sa riadit tym, co povie rodina, mas svoj rozum, ten posluchaj.

rachelkk
21. júl 2020

Ja som dostala ako 10 ročná baby born . So sestrou sme sa hrávali hádam aj do 12 rokov spolu s Barbie. Nechajte deťmi byt čo najdlhšie deťmi

fomelka
21. júl 2020

Treba ju nechať nech sa hrá dokedy chce ona, na dospelosť má ešte čas a toto obdobie sa už nikdy nevráti. Ja som s barbie hrávala asi do 14 rokov

sissy27
21. júl 2020

@alchemilkazltozelena prečo? ja tiež do 13, aj s kamoškami. Bola iná doba, o mobiloch alebo tabletoch sa nám ani nesnívalo, v tv bolo 5 programov a keď som bola menšia, tak barbiny na československom trhu v podstate neexistovali. Tie, čo som dostala pred 1989 boli dovezené zo zahraničia a aj to nebolo len tak ako dnes, že vybehnem si do viedne kedy sa mi zachce. Takže áno, keď sa sem konečne dostali nejaké lepšie bábiky, tak sme sa s nimi hrali aj na dnešné pomery v neskoršom veku.

vivusika
21. júl 2020

😂😂😂moja 17 ročná dcéra, keď sme robili poriadky na povale, zniesla si svoje bábiky a ponikov do izby, a z nostalgie ich všetkých vycesala, bábiky poobklekala... A ešte ich neodpratala😃a ak sa dobre pamätám, asi do 14 sa s nimi hrávala, aj s barbie...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
21. júl 2020

@sissy27 presne, práve barbiny boli aj dosť drahé na tu dobu, takú tu od Mattela som mala jednu🙂🙂Ja som s kamoškou si vystrihovala bábiky z papiera, a s tým sme sa aj hodiny bavili.

sissy27
21. júl 2020

@jaskolka ťažko zohnateľné a drahé veru 😀 najväčší poklad to bol 😍 a dokonca sú zachované do dnešného dňa vo výbornom stave 😀

autor
21. júl 2020

Tak vraj je na babiky velka. Vraj knihy atd jej treba nie babiku kocik atd. Ona je dost hrava ma babiku ale bez funkcii

sissy27
21. júl 2020

absolútne by ma nezaujímalo, čo si myslí babka tetka sesternica z 8.kolena a susedina mačka. Kúpila by som jej vysnívanú bábiku. Veď to sa nevylučuje s knihami, farbičkami, legom alebo hocičím iným. A nechápem, že to vôbec riešiš s nejakým príbuzenstvom.