Hľadá sa rozprávka o havraních bratoch

zicherka25
5. máj 2015

Ahojte 🙂 Už pár dní pátram po rozprávke, ktorú som ako malá mala veľmi rada. Neviem, či to bola rozprávka len na počúvanie alebo na video kazete, no bola by som vám vďačná keby ste mi pomohli 🙂 Rozprávka by mala byť o havraních bratov, ktorých niekto preklial. Mali sestričku, ktorá im mohla pomôcť len vtedy, ak nepovie ani slovo do vtedy, kým nebude mať upletené svetre zo žihľavy. Medzitým než sa ten sľub splnil ju našiel prinz/kráľ, ktorý si ju odniesol do paláca. Všetci ju videli ako chodí na cintorín trhať žihľavu. Podozrievali ju z čarodejníctva. Na koniec ju chceli aj upáliť, no dokončila tie svetre a bratia prileteli 🙂 Dúfam, že toľko ku nájdení rozprávky bude stačiť. Ja som už zúfalo veľakrát prešla internet no bohužiaľ ani zmienku som nenašla.. Ďakujem vám 🙂

mirkahh
5. máj 2015

nebude to Sedem zhavranených bratov?

bonaqa2013
5. máj 2015

@mirkahh to poznám, ale žihľava tam nie je...

suge
5. máj 2015

Mne to zase pripomína Divé labute od H. CH. Andersena. Niektoré rozprávky majú mnohé vezie, ktoré sa líšia od rozprávkara k rozprávkarovi 🙂 .

zicherka25
autor
5. máj 2015

@mirkahh
@bonaqa2013
Je to rozprávka o zhavranelých bratov 🙂 Len nikde som to pod tým názvom nenašla. Preto som sa obrátila tu 🙂

@suge skúsim pozrieť 🙂

zicherka25
autor
5. máj 2015

@suge Oooo!! :D Ďakujem Ti veľmi pekne!! 🙂 Sú to teda divé labute 🙂 A podľa tej vrany čo tam rozpráva som si myslela, že sú to tí havraní bratia 🙂

suge
5. máj 2015

@zicherka25 Niet za čo 😉 . Je to krásna rozprávka, až sa mi zažiadalo opäť si ju celú prečítať. Alebo jej podobnú. Ďakujem za inšpiráciu 🙂 .

zicherka25
autor
5. máj 2015

@suge u mňa je problém ten, žy by som si ju chcela znovu pozrieť 🙂 Videla som konkrétne Divoké labute z roku 1963.. 🙂 Teraz sa už len k nej dopátrať. Škoda, že tieto staré rozprávky odignorovali a pokiaľ ich nemá niekto ponahrávané na kazetách ani sa k nim nedá dostať :/ 🙂

suge
5. máj 2015

@zicherka25 Tak to ti držím palce pri zháňaní. Na druhej strane, v dnešnej dobe, kedy je veľký dopyt po klasike a aj staré filmy sa spätne digitalizujú to možno nebude až taký problém 😉 .

zicherka25
autor
5. máj 2015

@suge Hádam nie. 🙂 Možno ju nájdem aj niekde doma medzi kazetami 😵 🙂 Ešte raz veľké VĎAKA 🙂