Koleso verzus rukávniky pre 2,5 ročné dieťa

lilly0812
7. júl 2014

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť kde kúpiť koleso/rukávniky pre 2 a pol ročné dieťa? Kúpili sme koleso 50 cm no malému je trochu veľké, menšie nemali. Hľadala som v obchode aj rukávniky no všetky boli 3-6 rokov, pre deti od 2 rokov som nič nenašla.

ancovec
7. júl 2014
belllinka
7. júl 2014

@lilly0812 Ved ked mate vo vasom meste slaby vyber, objednaj z netu. A ja by som urcite isla radsej do rukavkov, v kolese mi tie deti pripadaju byt take pasivne.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@ancovec ďakujem, no tie sú moc drahé. Ja skôr cenovo do 5 eur, drahé si nemôžem dovoliť.

tortelinka
7. júl 2014

@lilly0812 tie od troch rokov nebudú veľké, mali sme ich keď mal cca rok a pol a boli ok

lilly0812
autor
7. júl 2014

@belllinka pozerala som aj na nete, viacero stránok no všade majú od 3 do 6 rokov, rozmerovo veľké. Zatiaľ som nenašla také čo by malému sedeli. Čo sa týka kolesa tak by som radšej v kombinácii koleso + rukávniky.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@tortelinka a vieš mi poradiať ako a kde mám malého zmerať? Na obaloch čo som videla sa píšu prevažne rozmery.

prasiatko30
7. júl 2014

Neviem
Ci to dostat aj na sk ale nam sa velmi osvedcilo toto http://www.decathlon.es/churros-natacion-noodle... ked sa uz dieta vie chytit sa aj rychlejsie osamostatnuju alebo potom klasicke rukavniky a postupne im vypustas vzduch aby sa ucilo plavat samo

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 neprehanaj to prilis s tymi pomockami staci bud koleso alebo rukavniky ale zase obidvoje naraz to sa ti potom bude tazko davat dole

tortelinka
7. júl 2014

@lilly0812 nemerali sme, ale keď sa nafúknu, tak stlačia ruku dosť na to, aby to nepadalo

lilly0812
autor
7. júl 2014

@prasiatko30 to je pravda. Veď uvidím čo bude malému viac vyhovovať. V jednej diskusii tu na MK som čítala príspevky mamičiek čo odporúčali oboje naraz .

prasiatko30
7. júl 2014

Baby ono pokial ste s tymi detmi vo vode tak to nemusi mat nafuknute tak ze mu stopne cirkulaxiu krvi
Na ramene - moze to mat kludne aj nafuknute na pol a ked sa dieta vopcha do vody tak sa to z tych ramien nestiahne samozrejme ak nerobi somariny - potom to dieta sa nauci aj rychlejsie co ma robit vo vode abu sa udrzalo nad hladinou a rychlejsie sa nauci plavat - udrzat na vode bez rukavnikov

lilly0812
autor
7. júl 2014

@tortelinka takže stačí kúpiť tie čo sú od 3 rokov, keď tak sa vymenia.

tortelinka
7. júl 2014

@lilly0812 jasné, veď aj tak budeš pri ňom, nebude sám vo vode

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 moje obidve zacinali s bazenom dost skoro a koleso sme pouzivali minimalne radsej mali rukavniky aj to u obidvoch som ich pocas leta v tuch 2-3r zacala postupne sfukovat - ked behali popri bazene tak im tie rukavniky padali a to churro lebo to si chytia popod pazuchy alebo sa na to posadia ako na konika a pomaly sa ucia pekne aj same plavat

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 staci bud to alebo to iba ak by fakt malo dieta paniku z vody tak by som mu dala obidve veci naraz ale pokial je do pohody nekomplikuj to

wextra
7. júl 2014

Dcere som kupila nieco taketo http://www.petrasro.sk/vodne-sporty/1252-rukavk..., kupili sme v tescu - pre deti od 1 do 6 rokov (pripadne podla vahy). Treba hladat pri sportovych potrebách, ale kupovala som to minuly rok....

lilly0812
autor
7. júl 2014

@prasiatko30 zatiaľ v bazené nebol no čoskoro sa chystáme na dovolenku (na Slovensku). Rád sa kúpe no ako bude reagovať na bazén neviem. Pokiaľ bude koleso v pohode tak necháme len koleso alebo vyskúšame čo bude lepšie.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@tortelinka samozrejme, že budem pri ňom no mám obavy aby sa z toho kolesa nezošmykol.

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 pre take velke dieta ti stacia rukavniky

lilly0812
autor
7. júl 2014

@wextra my sme boli v Tescu včera, kúpili sme koleso no nič z označením od 1 roka som tam nevidela, asi bolo vypredané.

Tie rukávniky vyzerajú byť super, ešte také nájsť aj v meste bo pri lacnom tovare sa neoplatí platiť vysoké poštovné.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@prasiatko30 no má 2 a pol roka, moc veľký nie je. Ešte sa bojím ho nechať len v rukávnikoch. Ono treba zrejme len vyskúšať.

prasiatko30
7. júl 2014

@lilly0812 to je uz dost velky ja som pouzivala koleso do toho roka akonahle zacali chodit a vchadzat a vychadzat same z/do bazenu tak koleso uz bolo neprakticke 😉

wextra
7. júl 2014

@lilly0812 skus nejake velke hyper tesco (ja som to kupovala v Petrzalke) a tiez som to asi hodinu hladala, nebolo to pri týchto klasických nafukovacích veciach ale pri "dospelackych" sportovych potrebách uplne nenapadne polozene 🙂 Stalo to okolo 5 eur (nie ako v linku - tam uz asi bolo to vacsie)

lilly0812
autor
7. júl 2014

@prasiatko30 ako ktoré dieťa. Ja si myslím, že dieťa pokiaľ nevie plávať samo malo by mať buď tie rukávniky alebo koleso. V malom bazéne/bazéniku je to nepotrebné no do vätšieho určite treba.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@wextra včera som pozerala na to v Tescu hyper markete dosť dlho, pozrela som či nie sú aj inde vyložené no boli len na jedno mieste. Zas cez víkend tovar takmer vôbec nevykladajú tak pôjdem v týždni pozrieť znovu. Koleso stálo tuším 2,50 eur.

ivushqa
7. júl 2014

určite kúp kolieska...je to najbezpečnejšie a pre dieťa aj najpohodlnejšie.....ja som kúpila kolieska Cherek , sú síce drahšie, ale mali by dlhšie vydržať a aj keď nie sú nafúkané, tak držia tvar a dieťa na hladine udržia ( máme ich odskúšané z baby-plávania, tak som vedela, že dcére na rúčkach nebudú vadiť) a super 🙂 teraz sme sa vrátili z pobytu v Štúrove a dcérku som v pohode mala aj vo veľkých bazénoch, mala voľný pohyb, skákala do vodičky, vystrájala a to má len 22 mesiacov ( a v podstate len 19, lebo je o 3 mesiace skôr narodená), všetci len pozerali, ako si vodičku užíva a vôbec nemá strach 😀

bleee
7. júl 2014

klasické rukávniky od 3 rokov sú v pohode aj pre menšie bábo. Dokonca zvyknú mať bucľatejšie rúčky, určite im nevypadnú. Môj používal rukávniky už minulé leto, to mal 1,5r a tie isté má aj teraz. Stáli asi 3 eurá

tortelinka
7. júl 2014

@lilly0812 podľa mňa koleso aj rukávniky spolu je moc, veď sa ani do vody neponorí, môj má tiež 2 a pol a nepoužívame už nič, skáče do vody, vynorí sa, zachytím...naučil sa nemať paniku pri skoku

lilly0812
autor
7. júl 2014

@ivushqa už som písala každé dieťa je iné. My sme takto ešte nikde neboli tak neviem, možno ma prekvapí. Malý je veľmi živý tak určite buď koleso alebo rukávniky určite dám. V aqua parku sú určite aj detské bazéniky, ktoré nie sú moc hlboké, tam nebude zrejme potrebovať ani jedno.

lilly0812
autor
7. júl 2014

@tortelinka tak to je super. My sme na kurz plávania nechodili, ja sama som neplavec. Veď uvidíme.