Montessori hračky pre ročnú dcéru

tehotna40
2. dec 2021

Ahojte žienky, poraďte prosím montessori hračky pre ročnú slečnu, také s ktorými sa aj vaši drobci bavili keď mali rôčik. Viem, že každé dieťa je iné ale aj tak si prosím nejaké nápady 🙂
Pekný večer

oksik641
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lasoli
2. dec 2021

tak rocne dieta sa najviac zabavi hranim s vodou,s mukou,otvaranim suflikov a vyberanim veci.Este by som zvazila kupit prstove farby a malovat rukami,ale potom to neoperies.Kineticky piesok ma este napada.Mozes si uz zacat skusat vezu.
Moc do drahych montessori hraciek by som neinvestovala,skus mu montessori vyrobit doma sama,dala som ti pr prikladov.Idu Vianoce,deti bavi valkat cesto a vykrajovat,mozte zacat s uviacou vezou.

c_est_la_vie
2. dec 2021

Aktivity Board, piklerovej triangel . Potom ešte kocky, rôzne typy veží, vkladacky, tie puzzle s uchytkami, zatlkacky. U nás sa hrá malý na 90 % s montessori hračkami, tie plastové ho veľmi nebavia.

vitriolka
2. dec 2021

knizky s okienkami, pozri napr svojtka.sk alebo Chlpacikovia. myslim si ale, ze okolo 1r este deti nevydrzia dlho pri comkolvek a s montessori drahsimi hrackami by som este aspon pol roka pockala

amonet
3. dec 2021

nasu rocnu bavi zatlkanie, vkladanie guliciek kamkolvek, montessori kocka velka nieco ako activity board, nastrkovanie, ten vlacik s kockami a knihy, okienkove zvukove zvieratkove

lasoli
3. dec 2021

@tehotna40 no a my mame toto,toto ju bude na 100%bavit;)Ale je to troska aj nebezpecne,par nebod bolo,hl ked su deti 3,inak toto ma za ulohu motivovat dieta ,ked to zdola je na seba hrde,a tak;)

engynka
6. dec 2021

@tehotna40 piklerovej triangel co dala foto aj @lasoli je perfektna vec pre rocne dieta. Urcene na hrubu motoriku apresne budovanie sebaistoty, sebadovery. Podstatou je nepomahat mu, iba prihliadat. Vyzera to nebezpecne a v podstate aj je, ale fakt nikdy ani raz moj nespadol. A vidim ze fyzicky je zdatnejsi, menej sa boji ako od neho starsie deti. Vytahujeme vzdy ked prsi a nechce sa nam von 🙈

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz