Na čo nezabudnúť pri výbere prvej cyklo helmy?

andreatytler
29. apr 2022

Nikdy som helmu nekupovala, tak nemam ani sajnu. V obchodoch je tak velky vyber ze ani neviem kde zacat. Syn ma 2.5 roka a bude to jeho prve odrazadlo. Poradte prosim.

danyelia
29. apr 2022

Ahoj, tu je asi hlavné, aby mu bola dobrá veľkosť a sedela mu na hlave, za normálnu cenu, my sme teraz kupovali trom deťom, muž vybral, ktoré mu padli do oka, veď je to len pre dieťa na odrážadlo na ihrisko predpokladám, neviem čo iné by som ešte brala do úvahy pri rozhodovaní 🤔

bloger
29. apr 2022

@andreatytler Presne tak ako píše vyššie. Veľkosť a aby mu sedela na hlave.

danyelia
29. apr 2022

...ešte sme vyberali aj podľa farby, aby ,,ladila,, k bicyklu a odrážadlu 🙂

mery34
29. apr 2022

@andreatytler aby ju správne nosilo - prilba nie je čiapka! Toto som deckám opakovane vtĺkala do hlavy.

andreatytler
autor
29. apr 2022

Dakujem za rady. Nasla som na nete ze je dolezite aby mala dobru ventilaciu a co pozeram tak niektore nemaju ziadne otvory. Potom nieco o specialnych prackach ktore nesrktia alebo nepricviknu kozu pri zapinani, lebo toto sa mne urcite podari.🙂

danyelia
29. apr 2022

Posielam foto našej zbierky prilieb, neviem, či si myslela to, ale všetky majú otvory, niektoré menšie, niektoré väčšie, aj tie pracky by mali byť v poriadku, určite nepriškrtíš dieťa, neboj 😊 To sú také bežné prilby, od 10 do 15 €...

andreatytler
autor
29. apr 2022

@danyelia Pekna zbierka. Ano presne tie otvory na ventilaciu mam na mysli.

zuzahajdulka
29. apr 2022

Ako uz pisali vyssie, tie vetracie otvory su vyhoda. Potom je fajn, aby helma bola odlahcena, bude sa prijemnejsie nosit. No a niektore helmy nemaju velmi prijemne urobene tie upinatka na tvar, cize lepsia je taka, co ich ma "vypolštářované". Na ceskych recenziach sa da celkom dobre zorientovat, pripadne priamo e-shopy cykloobchodov to maju dobre vysvetlene pre zaciatocnikov. Skus pozriet www.cyklospeciality

appletree
29. apr 2022

@andreatytler Nam ziadna nesedela a vsetky boli velke nakoniec sme kupili Giro detsku XS s tou sme zatial najspokojnejsi.

andreatytler
autor
29. apr 2022

@appletree Ano, presne na tu som pozerala Giro SCAMP. Len ju maju vypredanu v kazdom ochode tu. Vsetko len cez internet predavaju a to treba odskusat.

appletree
29. apr 2022

@andreatytler mozno skus cez internet v nejakom obchode ak by sa dala bezplatne vratit, ano mame tu scamp.

carduelis
29. apr 2022

My sme velmi spokojni so znackou ABUS, maju dobru vychtavku ze tie detske helmy su vzadu skosene aby mohlo dieta sediet aj v cyklosedacke a mohlo mat opretu hlavu. Tuto znacku som nasla skrze recenziu nejakeho otecka, co robi cyklosport a zacina zaucat deti, tak si robil prehlad a tuto odporuca 🙂 a my tiez

barbie1981
29. apr 2022

My sme spokojní s prilbou puku, sedí dokonalo

euka210
29. apr 2022

@andreatytler aby velkostne sedela, inak nic extra tam netreba

andreatytler
autor
1. máj 2022

@zuzahajdulka To je dobra rada s tou hmotnostou, dakujem. Idem pozriet tie stranky.

zuzahajdulka
1. máj 2022

@andreatytler nie je za co. Myslim, ze jedna z najlahsich je od znacky Abus.

andreatytler
autor
1. máj 2022

@zuzahajdulka Uz som ju pozerala, ked ju odporucila @carduelis, ale zijem v Kanade a nenasla som tu ziadny obchod kde by ju mali... len cez internet. Ideme dnes do sportoveho obchodu a nieco uz vyberieme.

essenceee
29. máj 2022

podla mna stačí obvod hlavičky a potom vyberieš správnu helmu

krstn003
25. sep 2022

tiež sme merali obvod hlavy a podľa toho kupovali