Prvá spoločenská hra pre trojročné dieťa

lusyke
3. mar 2016

Rozhodla som sa dcére kúpiť na tretie narodeniny spoločenskú hru. Doma už máme balančnú hru (tú z fotky) a celkom ju baví, aj sa pri nej zasmeje. Pozerala som nejaké hry na internete ale neviem sa rozhodnúť keďže ich je toľko. Máte nejaký tip? Najlepšie z vlastnej skúsenosti a poteší ma aj link na hru alebo fotografia.

milota164
3. mar 2016

clovece nehnevaj sa s kockou s obrazkami

fuska
3. mar 2016

My mame tuto:

veverka84
3. mar 2016

My mame ako je obrazok vyssie krtka v kauflande asi za 6 eur a hrame to s detmi 3,6,9 a ta najmensia pritom.vydrzi najdlhsie 🙂 🙂

blumka
3. mar 2016

Ovocna zahrada, je to kooperativna hra, zbiera sa v nej do kosickov ovocie zo stromov aby ho nestibol zjest havran. Existuje aj v cestovnej aj stolovej verzii. Mame doma uz niekolko rokov stolovu a stale ju hravame.
Alebo Moj prvy kviz.

simca06022011
3. mar 2016

U nas vedie pexeso :D a clovece

slavaf
3. mar 2016

Pexeso, človeče a obrázkové kvarteto.

lusyke
autor
3. mar 2016

@blumka pozerala som na nete, vyzera dobre a zaujimavo, ale pride mi ze je to trosku zlozite pre 3 rocne dieta. A je dost draha..predstavovala som si nieco do 20 eur.

belllinka
3. mar 2016

@blumka Aj ja tú záhradu pozerám na nete, mne sa veľmi páči, ja ju kúpim 🙂

lusyke
autor
3. mar 2016

Vidim ze asi vyhrava clovece..aj moja mama mi odporucala clovece. Klasika je asi najlepsia. No skusam ci nepridem este na nieco ine 🙂

jlp
3. mar 2016

Ovocna zahrada je u nas topka

abeata
3. mar 2016

Výborné sú Berušky. Pravidlá sú jednoduché, dieťa sa popri hre učí rozoznávať základné farby, cvičí si jemnú motoriku. Alebo Maxi človeče. Figúrky sú veľké, drevené, čo uľahčuje manipuláciu a na pláne sú dva druhy hier.
Za top však pokladám Speed cups.
Zvládne ho aj trojročné dieťa a okrem súťaživosti cvičí trpezlivosť, koordináciu oko-ruka, vizuálnu pamäť, priestorovú predstavivosť. Ako špeciálny pedagóg odporúčam všetkými desiatimi 🙂

abeata
3. mar 2016

Máme ju v školskom klube....úprimne...veľký prínos pre psychomotorický vývin dieťaťa v nej s kolegyňami nevidíme. Ale sem tam sa s ňou staršie detiská pokúšajú zabiť čas 🙂

carrie4
3. mar 2016

U nás má dosť úspech táto hra Moje první hry http://www.efko.cz/moje-prvni-hry ... je tam pexeso, 3 x puzzle, tvary, farby, počítanie, abeceda... hrajú sa s ňou obaja naši drobci, každý si niečo našiel... veľa času sme s ňou už strávili...alebo další tip je Pošta, tá baví tiež oboch

lubiduch
3. mar 2016

Nasho maleho bavi:
-ovocna zahrada
-mau mau (kartova hra podobna faraonovi ale nehra sa so sedmovymi kartami, takE je to jednoduchsie pre deti)
- dobble kids (my s malym hravame dospelacku verziu tejto kartovej hry a celkom mu to ide a bavi ho to)

blumka
4. mar 2016

@lusyke myslis tu zahradu? Vobec nie je zlozita. Na kocke su 4 farby, havran a kosik. Ak padne kosik moze si dieta vziat dva kusy hocijakeho ovocia do svojho kosika, ak padne zlta berie hrusku ak modra slivku ak cervena ceresnu ak zelena jablko ak padne havran sklada sa postupne havran. Cielom hry je pozbietat ovocie skor ako poskladate puzzle havrana. My ju hravame so skoro 3rocnou od jej 2,5 roka.

blumka
4. mar 2016

@lusyke a cena ano je vacsia. Ja som kupu nelutovala, mame doma vela hier ale tato patri medzi najcastejsie hrane.

amexa
4. mar 2016

@jlp je to od 3? ja na to kukam dlhodobo....

u nas este domino a pexeso

jlp
4. mar 2016

@amexa u nas sa s tym hra uz aj takmer 2r syn. Pravidla su jednoduche a ovocie pekne, drevene.

bubelko
4. mar 2016

@lusyke za mna jednoznacne uz vyssie spominana Ovocna zahrada. 😉

amexa
4. mar 2016

@lubiduch jeeej lubi super zoznam - ovocnu a dobble msm v plane len opica furt ani clovicku nezlob se nechape

amexa
4. mar 2016

@jlp a velkost? mam doma rocnu slecnu? to nase hry znacne obmedzuje ☹

zuzka_1985
5. mar 2016

moj maly bude mat tri a rozmyslala som, ze mu kupim hru nakrm psika/psikov

gabi1234
5. mar 2016

@zuzka_1985 Ahoj, prosím, aká je to hra?

drotenka
5. mar 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

@zuzka_1985 ma rad psikov?

tigri
5. mar 2016

Dooble kids a Myska ide spat od Albi

gabi1234
5. mar 2016

@tigri Ahoj, aké sú to,prosím, hry? Ešte som o nich nepočula.

tigri
5. mar 2016

Dooble kids je na pozornost, hladaju sa tam rovnake zvieratka na kartickach, na kazdej ich je viac a su rozne pootacane a roznej velkosti. Myska ide spat - tam je kocka so 6 zvieratkami a kazdy ma 6 karticiek otocenych dole. Po hode kockou sa otoci karticka, ak je tam to zvieratko, tak sa hadze dalej...ak nie, otoci sa karticka spat a ide druhy hrac. Takze taka kombinacia jednoducheho pexesa a hadzania kockou.