Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

e_kociky
23. jan 2011

@babykuky ste odborník ak súdite, že daná konštrukcia nespĺňa normy a požiadavky? Ako by si výrobca dovolil vyrábať kočík, ktorý nespĺňa požadované normy?

babykuky
23. jan 2011

@e_kociky treba si dôkladne prečítať napísané...v mojom príspevku nikde neuvádzam, že kočík dané požiadavky normy nespĺňa ale doteraz neexistuje žiadny relevantný dokument, že tie požiadavky spĺňa. A keď je daný kočík v procese certifikácie to znamená že je podrobený rôznym testom v skúšobni tak certifikát získať môže a nemusí. Takže ja nikoho nezavádzam len ponúkam skutočné fakty. Pokiaľ daný kočík nemá certifikát (čiže konštrukcia C4X ho nemá) nemôže sa predávať!!!!

e_kociky
23. jan 2011

@babykuky pre zaujímavosť: nová konštrukcia popisovaná ako C4X nie je certifikovaná a nespĺňa požiadavky normy STN EN ISO 1888:2004/A1/A2/A3 a môže ohroziť bezpečnosť vášho dieťatka!!!!

Upresnenie presne tu uvádzate, že nespĺňa požiadavky normy.... a nespĺňa požiadavky normy STN EN ISO 1888:2004/A1/A2/A3 a môže ohroziť bezpečnosť vášho dieťatka!!!!

e_kociky
23. jan 2011

to či daný výrobok spĺňa normy alebo nie vy nemáte právo posudzovať

cicus13
23. jan 2011

no dobre, tak ja mám nové madlo...to len tak na okraj 😀

babykuky
23. jan 2011

@e_kociky ja neposudzujem, ale daná norma hovorí jasne, a to pokiaľ výrobok (C4X) nevlastní certifikát kvality bezpečnosti sa má zato, že výrobok nespĺňa požiadavky normy. Až dňom vydania certifikátu v prípade splnenia požiadaviek môžme povedať, že výrobok je bezpečný. Tieto pravidlá určuje norma a nie JA!!! A týmto považujem moje vyjadrenia k téme KONŠTRUKCIA C4X za uzatvorené. Dievčatá posúďte si samé!!!!

babykuky
23. jan 2011

@cicus13 😀

e_kociky
23. jan 2011

@babykuky tak nevyvodzujte závery pred tým, ako sa vyjadria kompetentný pretože takýmito vyjadreniami zavádzate.
A ešte dodám, že podľa osobných skúseností s normami a požiadavkami môžem s určitosťou povedať, že to, čo v EU normy spĺňa na Slovensku nemusí a to, že máte nejaký papier v rukách nezaručuje, že kočík by po preverení na SOI nebol z trhu stiahnutý.

babykuky
23. jan 2011

@cicus13 ja si myslím, že nové madlo je praktickejšie ako to staré 🙂 aspoň podľa mňa, skúšala som obe, ale samozrejme keď si maminky zvykli aj na staré tak tu nie je čo riešiť 🙂

cicus13
23. jan 2011

@babykuky samozrejme, každý si zvykne na to čo má doma 😉

cicus13
23. jan 2011

inak viem, že maminy tu riešili, že ten nánožník moc nedrží zospodu, tak sme to dnes s mamou vyriešili úplne jednoducho našili sme tam gumku čiernu z jednej strany na druhú a vyzerá to tak ako by to tam bolo od začiatku.
A už sa teším na šporťák 😀 😀 😀

babykuky
23. jan 2011

@cicus13 super 🙂 a je vyriešené... ja si športiak veľmi chválim...malinký je nadšený všetko vidí a raz dva zaspinká od toho kukania kade tade 🙂

pipka
23. jan 2011

babykuky od kedy je vas maly v sportaku 😕 lebo nas je strasny zvedavec, ale este je skoro, ja by som este aj dva mesiace pockala, kym dlzka dovoli, aby bol vo vanicke..aspon kym je zima 😅 on v kociku rad spinka a spinka mi ozaj dlho, ale ked je hore, tak verim, ze by mal najrdsej priesvitnu strechu 😀 lebo natahuje ten krk jak E.T. 😅 😀

babykuky
23. jan 2011

@pipka malinký mal 6 mesiacov keď sme išli do športiaka,predtým sme to riešili tak, že som zodvihla opierku vo vaničke a už bol spokojný 🙂 a keď zabúval tak som ju dala na ležmo...aj náš malinký veľmi rád a dlho spinká v kočíku 🙂

pipka
23. jan 2011

no ja to asi tiez tak zatial poriesim tou opierkou 😉 kym nesedi by som ho urcite nedavala do sportaku, teda do pol roka by som to rada vydrzala...len neviem, ci nebude o chvilku s pokrcenymi nozkami, ked je taky obrik 😅 😅 😅

cicimon
23. jan 2011

moja je v sportaku 2 tyzdne, ohromne sa jej paci.... dovtedy vo vanicke bud spala a ked nie, tak bola v tom polosede... to polohovanie vanicky je fakt super na bexe

alenk
23. jan 2011

neuverite, ale nas stale este vojde do vanicky 🙂 som naozaj milo prekvapena, pred tyzdnom na poradni sme mali 71cm a v pohode ho tam dam v hrubom sustakovom overale (hruba kapucna a bambula na ciapke)
ale vo fusaku ho musim davat uz do sportaku.
kazdopadne je to super, myslela som ze skoncime s vanickou v novembri este. som max spokojna
a nanoznik na sportaku sme poriesili podobne ako cicus a tiez pohoda

pipka
23. jan 2011

cicimon to ti mala vydrzala 9 mesiacov vo vanicke 😕 😲 fiiiha, to je taky drobcek? 😕 😅 😵
no to mne nehrozi..nas tomasko ma 4 mesiace a 69 cm 😝 niektore veci na 6-9 mes su mu LTT 😅 nastastie zazrakom sa vo vanicke stale nekrci a pekne vystrety je aj v overale a vo fusaku...niekedy nechapem...ale pochvalujem si 😉 naozaj ta vanicka je jak nafukovacia 😵 😵 😵 super priestranna 😉

babykuky
24. jan 2011

vanička má tú výhodu že je celá z látky, čiže keď jej aj dieťatko väčšie ona sa natiahne. Keby bolo okolie vyplnené tak to by bol už väčší problém....

cicimon
24. jan 2011

@pipka hej, ona ma mozno 70cm... zmesti sa... a ked som ju v nej davala do polosedu, tak to bolo super

pipka
24. jan 2011

no nas Tomi ma skoro 70 teraz 😅 ten kolko bude mat cm a vazit nechcem ani vidiet 😝 😀 😀 uz teraz ma krize bolia, nie este ked bude mat rok 😲 😝 som vobec zvedava, dokedy sa mi vmesti v sportaku, ci dalsiu zimu nebudeme musiet riesit iny kocik 😅
ale ked sudim podla hanky, ktora ma 2,5 a do sportaku sa mi na jesen este v pohode vosla, tak dufam, ze aj on sa tam aspon do tych dvoch rokov vprace a potom uz nech mlady pan chodi po svojich a max. mame este golfac 😉

babykuky
24. jan 2011

náš "malinký" bude mať 5.2. 9 mesiacov a už teraz váži 10,5 kg a má 72 cm....a bez problémov fungujeme v Bexičke 🙂

lelacrima
24. jan 2011

@babykuky mne prave v tento vikend nukali - v nemenovanom obchode fungujucom aj na nete Bexu C4X, a dost vehementne. Musim uznat, ze vyzerala vyborne, konstrukcia mimoriadne lahka, aj celkovo bol pekny, hoci ja som mala najprv zalusk na Dorjan kocik. Ale predajca sa akurat zmenil, ze neexistuje navod na obsluhu v slovencine a bude ho musiet vyrobit....
Ak mozes, napis mi sukromne, kde je mozne si overit aj ine kociky, ci maju vydane povolenia...
Pozerala som na slovenskej obchodnej inspekcii a tak, ale tam nieco poriadne najst mi prislo komplikovane, hoci s netom robim denno - denne.
Dakujem. A osobne si myslim, ze je dobre upozornovat mamicky na taketo veci, aj ked sa to predajcom nepaci.

lelacrima
24. jan 2011

@e_kociky prepacte, ale pokym niecomu zatial chyba certifikat, tak sa to nema dovazat a predavat. Stiahnete v pripade nevydania certifikatu kociky z obehu a vratite peniaze? Existuje x noriem, ktore musia vyrobky splnat a bez nich sa na trh nedostanu, a ak dostanu, tak je to porusovanie....

e_kociky
25. jan 2011

@lelacrima normy aké majú kočíky spĺňa sú dostupné a môže si ich každý predajca - výrobca zakúpiť. Ak ide niekto vyrábať kočík, najprv si tieto normy zakúpi a podľa nich kočík vyrobí, nie je to ako znášať vajcia, ak sa nepodarí, znesie sliepka ďalšie. Kočík je vyrábaný už podľa požadovaných noriem, následne si požiada o certifikáty. Vyjadruje sa tu niekto, komu ide iba o vyvolanie paniky a pritom daný typ kočíka ešte nemal ani v rukách.
Čo sa týka toho, kde sa dajú nájsť kočíky ktoré požadované normy spĺňajú, neexistuje na Slovensku taký zoznam. Na stránkach SOI si nájdete akurát zoznam zakázaných a nebezpečných výrobkoch. Čo sa týka noriem a nariadení, poznám xy prípadov, kedy kočík mal požadované certifikáty, spĺňal normy a nariadenia a po kontrole SOI kočík bol stiahnutý z predaja, pre ukážku uvediem kočík Jumper X Piratz, ktorý mal všetky potrebné certifikáty a kontrolou SOI neprešiel.
Daný kočík certifikát získa, vôbec nie je nebezpečný ako sa tu snaží navodiť dojem.

babykuky
25. jan 2011

@e_kociky 😀

lelacrima
25. jan 2011

mile mamicky, ja som svoju ziadzu po info naplnila zaslanim ziadosti o info SOI🙂 Nic za to nedam, urad mi ma odpovedat a v obchode sa snad zorientujem uz. Ale davam za pravdu, ze aj to co moze mat certofikat sa nemusi SOI zdat a opacne, to co ho nema, moze byt dobry kocik... ale kto Vam to povie, ked na fora chodime vacsinou len laici a potom predajcovia... odborna diskusia nikde...zial

e_kociky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pandrholka
25. jan 2011

@e_kociky nechcem sa do ničoho miešať, nakoľko nie som odborník v tejto oblasti, ale nehnevajte sa na mňa, nezdá sa vám, že sa nejak moc navážate do jednej osoby?!?!?....za celú dobu odkedy sem chodím, mi to príde, že neznesiete konkurenciu, najmä ak má niekto iný názor ako vy....myslím, že daná osoba tu preto spomínalo to čo tu spomínala, len pre dobro mamičiek aby si dobre zvážili či kúpiť daný kočík abo nie....čo ak nastane taká situácia, že kočík resp.konštrukcia nakoniec nezíska certifikát, budete potom vracať mamičkám peniaze?!?!...asi nie lebo ony si kúpili kočík aj napriek tomu, že certifikát ešte nemal výrobca v rukách

babykuky
25. jan 2011

@pandrholka ďakujem 🙂