Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

smejko26
2. aug 2011

@katuska_za aj my sme zapli sedačku, ale nie tak ako by sa mala. Podarilo sa nám to aj so synčekom v sedačke, ale pás šiel len zadom sedačky, nie aj cez nožičky, čiže to nie je také bezpečné. Ale ešte to skúsimzapnúť aj bez synčeka a potom ho tam vložím, lebo keď sme šli bratovým autom, tak vždy nám trvalo, kým sme prišli na to, ako sa to vlastne má zapnúť. 🙂 Ale neviem, kedy sa mi to podarí, lebo svokrovci k nám chodia málo a nikdy nevieme kedy, lebo im nenapadne zavolať nám. Veď nač by si míňali kredit? 😠

pipka
2. aug 2011

my mame tiez penove drzadlo a stale ako nove 😉

ale @katuska_za nechapem ked pises, ze da sa zapnut iba v protismere jazdy 😕 😅 ved vajicko sa ani inak zapinat nesmie! IBA V PROTISMERE JAZDY, babatka mensie ako 9kg alebo rok by ani nikdy nemali sediet v smere jazdy!
Neviem si predstavit, ako ho tam budete davat, ked to najprv zapnes a potom cez ten pas ponad nozicky ho tam budes davat, ci ako? Ved to sa snad ani neda 😕 😒 Ved ak ti ide zapnut bez babatka, musi ist zapnut aj s babom, najma uplny novorodenec je aj s tou vlozkou vo vajku uplne schovany vnutri, ako ti to moze neist zapnut??? Dobre ste to upli? Lebo vela ludi som uz videla, ze upinaju vajicko nespravne, uplne naopak ako sa ma...jednym z nich bol aj moj mangel, kym som mu to neukazala 😅 😉
dobre si pozri tie obrazky zboku na vajicku alebo v navode 😉

katuska_za
2. aug 2011

@pipka zapiname to dobre, ale matiz ma kratke pasy takze clovek sa s tym namorduje kym to zapne.. treba to vajicko poriadne vyobracat cize asi by babo zrovna v nom nebolo spokojne... museli sme ju nasadit zo sikma pretiahnut pas cez nozicky a potom zadom a potom ju manzel vystrel a napol rovno o sedacku ako ma byt 🙂 a to ze sa nesmie v smere som netusila dozvedela som sa az v predajni 😉 a ako tam budeme davat babo uff to netusim odskusame ked sa drobec narodi 😀

pipka
2. aug 2011

@katuska_za no kati, tak to prajem vela trpezlivosti 😅 😉
a nepozerala si tie nadstavce na predlzenie pasov 😕 🙂

katuska_za
3. aug 2011

@pipka pozerala, dokonca som sa aj pytala v niekolkych servisoch a vraj to na SVK to nieje oficialne povolene .. zacali mi rozpravat nejake bezpecnostne certifikaty....divali sa na man ako na blazna 😖

pipka
3. aug 2011

@katuska_za no neviem ci u nas, ale skus kuk ten link, co na predoslej strane dala mitape 😉

katuska_za
3. aug 2011

@pipka ja som tie linky pozerala, dokoca aj poslala svojmu servisnemu technikovi co mi vzdy robi auto ze take cosi chcem... a on sa fakt tvaril ze to u nas proste nejde legislativne ani.. ze by som s tym mohla mat pruser u policajtov ak by som si to aj objednala.. ze o dacom takom pocuje prvykrat.... tak neviem ci on je lama alebo hovori pravdu ☹

pipka
3. aug 2011

@katuska_za hmmm..no to veru neviem ako je to legislativne u nas..ale myslim, ze skor by bol problem, keby si to pouzivala vpredu, ale snad vzadu by to nebol problem, ak by sa to pouzilo len na uchytenie sedacky...no veru tazko radit 😒 😖

mitape
3. aug 2011

tu som našla jeden článok o pásoch. neviem ale asi vás to nepoteší ☹
http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c1461-Spodni...

pandrholka
3. aug 2011

@katuska_za my sme mali v našej starej audinke tiež takýto problém, že vzadu kde malo byť vajko s malým bol kratší pás, ako dalo sa mi ho tam upevniť aj s malým vo vajku, ale bolo to LTT, dalo to dosť zabrať keď som ho chcela zapnúť...môj mm to nejako vyriešil, len neviem, či dal nový dlhší pás abo ako...keď príde poobede dom z práce opýtam sa ho čo s tým spravil a dám ti vedieť...môže byť?!!

mitape
3. aug 2011

@katuska_za prečo nedáš autosedačku dopredu? alebo máš airbag a nedá sa ti vypnúť? tam by ti to totiž malo dočiahnut dobre, treba len posunúť sedačku dozadu

katuska_za
4. aug 2011

@mitape airbag nastastie nemame... takze asi jedine dopredu ju budeme montovat... chcela som ju mat pri sebe vzadu lebo ja moc nesoferujem to vzdy manzel nas bude vozit 😉

mitape
5. aug 2011

@katuska_za ja mám opačný problém; vpredu sa mi airbag vypnúť nedá tak musím dať do zadu čo je pre mňa dosť zle lebo ja šoférujem 😒

smejko26
5. aug 2011

@katuska_za ahojky, dnes bol u nás svokor, tak som to využila a skúsili sme autosedačku do matizka. Predné sedadlo sme posunuli dozadu a skúsili sme tam dať vajíčko, ale pás nie je dlhší, tak to nešlo tak ako by malo, tak sme to skúsili vzadu. Prázdne vajíčko sme trochu naklonili a podarilo sa nám zapnúť to tak ako to má byť. Prednú sedačku sme posunuli dopredu a tak je vajíčko zozadu dobre upevnené. Synčeka tam hádam v pohode usadíme, keď bude vajíčko už pripevnenéPotešilo ma to, konečne budeme pojazdní. Len si manžel bude musieť urobiť kondičné jazdy, lebo dlho nejazdil.

katuska_za
8. aug 2011

@smejko26 ano aj my ju tam dame LTT aj to su boje a vykrucanie tej sedacky... no som zvedava ci maleho tam budeme vediet usadit ked bude uz upevnena pasmy 😖

denis006
9. aug 2011

@maca77ahoj...uvažujem nad kúpou Bexa kočíka...len neviem či pláštenka proti dažďu je aj na športovú časť a tiež ma zaujíma či je vo vajíčku aj výstuha pre novorodeniatka - taký lem

pipka
9. aug 2011

@denis006 ajoj ano vo vajicku je aj novorodenecka vlozka, ktora sa da neskor, ked babo vyrastie vybrat 😉
a co sa tyka plastenky, tak my mame klasicku univerzalnu a krasne nam sadne ci na hlboky aj na sportovy otoceny aj v smere aj v protismere jazdy 😉

denis006
9. aug 2011

@pipka ďakujem za info a taký golier vo vajíčiu nie je?

pipka
9. aug 2011

@denis006 golier ako taky nie, ale ta vlozka je pri hlavicke zuzena, takze babatku hlavinka nepada do stran 😉 teda aspon nam nepadala 😉

pavlinaoo
22. aug 2011

Ahoj holky, videly jste? Nová bexa http://www.kifik.cz/katalog/zbozi/kocarky-podle...
Dle mého názoru je povedená, neviděly jste ji někde v reálu?

lizatko1009
22. aug 2011

@pavlinaoo skareda jak noc a ta strecha 🤐

dadulka26
23. aug 2011

pavlinaoo Je UZASNY!!!Tiez sa mi dizajnovo zda krajsi a modernejsi,chcela som povodne bexub4 ale urcite budem chciet tento typ...A co je na tej streche skarede???Je podobna ako u ABC kociarikov,je zaujimava!!

nice202
23. aug 2011

@dadulka26 kazdi ma slobodny nazor na vyjadrenie veci. mne osobne sa ta strecha a ani ten kociar vobec nepaci. mala som a dost bolo....

julinka2787
23. aug 2011

mne osobne sa na tejto novej celkom páči konštrukcia, ale už vanička (hlavne strecha na nej) sa mi teda vôbec nepáčia. šporťák mi pripadá dosť podobný "starej" bexe. a madlo má strašne tesné. proste bábo bude mať madlo až na brušku natlačené... ☹

pavlinaoo
23. aug 2011

@lizatko1009 zrovna ta střecha se mi libí, @dadulk26 jojo más pravdu, podobný ABC, ale na lepším podvozku...jen škoda, že není víc barec a stříbrný podvozek, ale libí se mi moc @julinka2787 jo to madlo neumím z obrázku posoudit. Právě proto se ptám, jestli některá z vás neviděla kořár naživo...a KDE? 😉

pipka
23. aug 2011

no mne sa prave na tej novej nepaci ta hlboha cast 😅 ale co clovek to nazor 😉 ta strieska mi pride taka zdeformovana 😅 😅 a ta sportova je podla mna skoro rovnaka 😉
ale co sa mi zda lepsie, je vacsi nakupny kosik, co je dost prakticke 😉

a to madlo sa da poriesit jednoducho...my sme ho nastrcili opacne, teda dole hlavou a je omnoho vyssie nad nozkami, takze maly ma dost miesta 😉

lizatko1009
23. aug 2011

baby hovorte si co chcete, vymyslaje kazdy pol rok nove bexy, ALE STARA BEXA JE STARA BEXA A ZiaDNA INA NA NU NEMA! aj ked sportova cast bol nedoriesena, reto som ju predala.

pavlinaoo
23. aug 2011

@lizatko1009 hele a řekni mi teda v bodech, co je na něm špatně. Pořád se rozhoduji, třeba mi pomůžeš. Holky zmiňovaly to madlo, popruhy - že se musely pokaždé posouvat, když chtěly dítě položit...a co dál?

lizatko1009
23. aug 2011

@pavlinaoo no to madlo, popruhy, nanoznik nebolo ho ani vidiet, aj strieska na asutosedacke nebola doriesena ze drzala pohormade len s nanoznikom a cela konstrukcia sa mi po case rozhegala.

fukylove
autor
24. aug 2011

@pavlinaoo s madlom som ziadne problemy nemala, nanoznik sa dal rychlo a lacno prisposobit 🙂 pasy - popruhy sme nepouzivali vobec, tak to neviem posudit 🙂
akurat co nechapem je strecha na autosedacke - ja som nanoznik pouzivala len vynimocne a strecha mi drzala uplne v pohode na autosedacke, bola zastrcena v otvoroch napevno, skor so videla nevyhodu, ze sa nedala sklapat ako pri drahsich modeloch.. ze bud bola alebo nebola... ale zase - je rozdiel mat vajicko za 30 eur a za 200 eur.. 😉