Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

geodetika
18. nov 2009

mark nedal by si takto pekne pofotiť aj kočí baby world v-travel PROSIM 🙂 🙂 Bolo by to uplne super.

manika77
18. nov 2009

ahojte pozerala som si kocik bexa, ale mne sa moc nepaci ta rucka nanom...

fukylove
autor
19. nov 2009

mark - fantasticke fotecky 😉 😉 😉 doplnil si to, co som nepofotila - resp. nie dokonale oznacila 😀 😀 😀

bibi, geo - aj ja chcem pre babo to najlepsie - ale ako pise Mark - fakt bexa B3 je skoro casual 😉
ked som robila nakup, tak ja som sa rozhodovala podla parametrov, vzhladu + tie debaty na polskych portaloch... kedze na SK som take debaty nenasla 😉 😉 😉

bibi13
19. nov 2009

super fotky mark.. no fukylove, ja nepoznam kočík casual.. budem si ho teda musieť nájsť na nete.. ale vieš, to je zase net.. mna na živo napriklad ohuril camarello q12.. ale tato bexa sa mi páči viacej, len škoda, že to nemôžem vidieť na vlastné oči.. ale inak som na 99% rozhodnutá pre bexu.. len zase neviem či bexa b3, či b4.. sa mi zdá, že pri b3 su krajšie farby.. či sa mýlim?

emmka3
19. nov 2009

bibi, ja mam teraz 4kolku, predne kolesa sa daju aretovat, ale k druhemu by som barala asi B3, kedze tie trojkolky su fakt jednoduchsie na ovladanie a naramne sa mi paci, ako paradne a nizkoobjemovo sa da zlozit (fukylove, fakt super video s tym skladanim 🙂 ) ... na 4kolke mas predsa len to jedno koliesko navyse 😉

teriskaa
19. nov 2009

Mně se též líbí🙂 Ale já se obávám, že ten sporťák pak bude úzkej jako u většiny.. 😒

bibi13
19. nov 2009

lahšie sa ovláda trojkolka? no ja ked som skušlala camarello (štvorkolka) tak sa super ovládal jednou rukou..

zuzanat
19. nov 2009

ahojte, nie ze by som riesila momentalne kocik, ale tento sa mi velmi paci, aj preto, ze sa podoba na CP S4, co je moja srdcovka. Akurat farby su take divoke. Ja som predtym mala Baby Design Atlantic, sa mi to zda trosicku podobne. Akurat tento uz ma vela vyhod, ako autosedacka, polohovanie vanicky a pod. Myslim si, ze sportak je dost velky, aj v nasom bol taky a oproti ostatnym sportovym kocarom bol super. Teraz mam Coletto Aveo 3-kolku a je to teda rozdiel. Ale viac menej je o zvyku. Si myslim, ze 4-kolka je stabilnejsia. Ja mam teraz problem ked schadzam dole z obrubnika alebo idem do vytahu, s tym jednym kolesom v predu to ide tazko. Som si povedala, ze ked bude druhe babo, isto chcem 4-kolku, ale ked som zbadala tento kocar, tak si to asi v buducnosti rozmyslim. Je naozaj krasny a zavidim, ze ho budete mat 😀

toko len moj postreh ci 3 alebo 4- kolku, prepacte, ze som sa sem vtrela 😉

mark33
19. nov 2009

Priadané ďalšie fotky do albumu, pre ukážku, že nie je úzky sme tam posadili nášho dvojročného Tobiasa, ukázať sa ale nechcel 😀
Idem ešte odfotiť s tou otočenou športovou časťou.

Janulka, kolesá sú nafukovacie, výrobca spomínal, že sa má začať vyrábať s prednými menšími kolesami a takisto vraj bude možnosť si vybrať aj plné kolesá, zatiaľ sme takúto požiadavku nemali, ale možno bude možnosť dokúpiť si oba typy kolies

zuzub
19. nov 2009

ahojte, chcem sa spýtať respektíve či sa dá porovnať kočík Bexa a V-MAX uvažujem nad jedným z nich a neviem sa rozhodnúť, ktorý je lepší? 😕 Ďakujem

mark33
19. nov 2009

Zuzub už tu odznielo, že V-max má polohovanie chrbta na pásky a bexa sa polohuje pomocou takej páčky, pozri môj album.

zuzub
19. nov 2009

to je medzi nimi jediný rozdiel? ešte by ma zaujimala váha kočíkov

bibi13
19. nov 2009

mark, ešte raz suuuuper foto.. dakujem.. posledná otázka.. vnutorné rozmery vaničky.. dlžka, širka.. a potom už len vybrať farbu a či chcem troj či štvorkolku..

mark33
19. nov 2009

Vnútorné rozmery veničky: 78x37 cm

Váha bexa kočíka je 14kg s vaničkou, 14 kg so športovou časťou a 11 kg s autosedačkou, váha podvozku 9,5kg
Váha V-max kočíka je 14,5 kg s vaničkou aj športovou časťou
V-max sa dodáva s plastovými kolesami.

mark33
19. nov 2009

Ešte na otázku o farbách, sú rovnaké ako pre B4 tak pre B3

Zuzanat, aveo má menšie kolesá, preto je aj menšia stabilita, čím väčšie koleso, tým lepšia stabilita, a B3 má v predu dvojkoleso, to je stabilnejšie ako jedno koleso. My sme s casualom nemali nikdy problém so stabilitou

bibi13
19. nov 2009

78.. hm.. to je z tých väčších, že?

wergina
19. nov 2009

Mark33: skvěle si nafotil kočárek a já se přesvědčila, že jsme si vybrali dobrý kočárek.
Jelikož jsem v ČR v okolí bydliště nenašla obchod, kde by byl k nahlédnutí, tak jsme si ho objednali přes internet. No zítra se ho snad už dočkáme, tak vám pak poreferuji.
Jinak mi příjde, že sporťák je dostatečně velký. Původně jsme chtěli kočárek bolder 3, ale tam mi sportovní verze přišla moc krátká. Následně jsme uvažovali o trojkolce v-crossu, ale tam se mi nelíbily černý kola. Myslím, že bexa je stejná jako v-cross, ale nejvíce mě u ní zaujali normální stříbrná nafukovací kola 🙂 a také polohování zádíček v korbičce, což u v-crossu není. A co se týká stability 3kolky, tak si myslím, že to problém není, nebo jsem tedy ještě neslyšela, že by se stal nějaký průšvih, kvůli stabilitě 3kolky.

Jen jsem se chtěla ještě optat, zda je podnožka na nožičky u sporťáku omyvatelná?

bibi13
19. nov 2009

inak, vidíš wergina..dalšia otázka pre mark.. ako je to s čistením? ja som sa už rozhodla pre štvorkolku.. ešte rozmyšlam nad farbou.. nie su nejaké nové farby?? wergina, ty si si aký objednala, ak sa smiem spýtať?

wergina
19. nov 2009

bibi13: objednali jsme zeleno černý, mám ho v albu, tak kdyžtak koukni. No, jsem na tu zelenou ulítlá 😀

bibi13
19. nov 2009

nooo, ten sa páči aj mne.. budete mať dievčatko?? potom daj vedieť, či je ta zelena taká pekna aj v skutočnosti..🙂

wergina
19. nov 2009

Bibi, budeme mít překvápko, tak jsem chtěla neutrální barvičku. Jakmile ho rozbalím, tak dám určo vědět 😵

bibi13
19. nov 2009

super.. dakujem... veľmi sa teším..🙂

petraw
19. nov 2009

ahojte 🙂

ja som tiež vážny kandidát na kúpu Bexa B3 😉
najviac sa mi páči, teda po porade s mangelom ten pistáciový, tak sa veľmi teším keď WERGINA uverejní foto, som zvedavá či je tá farba taká aj v reále 😀

už sa neviem dočkaž 😎

bibi13
19. nov 2009

petraw, to sme dve..🙂

janulka04
19. nov 2009

Mark, vies mi prosim dat nejaky link, ake su tie plne kolieska...popr., aky je rozdiel?
A ako je to s pranim jednotlivych dielov? Uz som sa pytala, ale odpoved som si nenasla...este raz velmi dakujem

mark33
19. nov 2009

Zelená je presne ako na tej fotke, vôbec nie krikľavá, taká skôr mi pripomína kiwi 🙂
Čo sa týka prania, športová časť nemá fóliu na podnožku, ale tieto materiály sa dobre čistia aj obyčajnou handričkou. Športová časť sa dá dať celá dole, všetko je snímateľné buď pomocou zipsu alebo cvokmi. Vanička je to klasika, vnútro sa dá dať dole a oprať aj matrac, strieška tiež, len tá časť poboku vaničky je napevno tú bude potom treba len prečuchať nejakou handričkou. A na autosedačke sa dá dať dole všetko.

Fotky plných kolies nemám, my sme zatiaľ takú požiadavku nemali, ale popýtam sa výrobcu, ak bude k dispozícii, tak to odfotim.

janulka04
19. nov 2009

mark, hlasim, ze otrava je zase tu 😀
pisal si, ze podnozka nieje s foliou...a madlo? podla fotiek asi tiez nie, vsak?
Dakujem, za fotky tych koliesok budem velmi vdacna

bibi13
19. nov 2009

tak ja som už rozhodnuta.. bexa B4 od marka.. 🙂.. len ešte vyberáme farbu s manželom.. mark asi ešte mesiac počkam a objednám to.. či môžem to aj teraz objednať, s tým, že dodanie až za mesiac?? no ja som tiež otrava.. a riadna.. 😀 😀

fukylove
autor
20. nov 2009

ahojte babulky 😉 iba Vas chcem pozdravit, lebo vidim, ze Mark stiha reagovat na vsetko 😀 😀 😀 predsa len, ma ten kocik rovno pod nosom 😀 😀 😀

ja sa uz neviem dockat, kedy budem toho nasho prcka vozit v kociariku 😉 😉 😉

apropo - ja som sa rozhodla pre 3kolku najma kvoli odporucaniam kamaratok... kolieska bez aretacie by som nechcela vobec - sestra ma kolieska na pevno a kociarik sa velmi zle ovlada... a trojkolka mi pride praktickejsia ako 4kolka 😀 najma preto, ze viem, ze su kociky, kde sa obcas tie predne koliecka rozhodnu tocit kazde inym smerom 😀 😀 😀 a moj manzelik bol zatazeny na 3kolky, tak som sa prisposobila aj jemu... 😉

zelam Vam vsetkym krasny dnik a este krajsi vikend 😀

janulka04
20. nov 2009

mark a este jeden dotaz...
kedze bexa nema na vyber dost farieb...da sa za poplatok dohodnut s vyrobcom ina farba? Pri babach som mala kocik, kde mi dali katalog a mohla som si farby sama nakombinovat.. ☹
bola by som velmi vdacna, dakujem 😉