Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

ladida.l
2. dec 2009

lamariko, já myslím, že je ten emitex teplej dost (ale nemám teda srovnání), já Markovi do něj oblíkám, na to v čem je doma, jen mikinku a čepičku...

zuzu_z
2. dec 2009

musím se přidat k ladidě... Emitex je taky teplounkej...😉 mi se Jané fusak líbil jak je heboučkej. Ale ta cena mě bohužel odradila...

co se týká nové kolekce moc se mi nelíbí... hlavně ty kola a to že zmenšili korbičku... náš pan cvalík má už 71cm a řekla bych 7,5kg a vejde se tam s fusakem ťipťop. Je to macek... nevím, jak dlouho ho tam udržím, hlavně chce pořád vidět ven... nechtěla jsem na zimu do sporťáku ale řekla bych že nejpozději v novém roce tam půjdeme...
chystám se koupit nánožník, ten kolekce 2009 totiž když prťous leží tak je tam skoro jak v korbičce... aspoň co jsem zkoušela

strouzek
2. dec 2009

já se taky hlásím k emitexu, jane jsem naživo neviděla to je fakt ale s fotek na netu se mi nelíbil a cena se mi taky nelíbila. emitex se mi zdá hodně dobrej, jsem z něho nadšená tak uvidím co ukáže praxe

zuzu myslíš jako verze 09 jo? no mě se to taky zdá menší na šířku hlavně jak je to naducaný vypolstrovaný se mi to zdá užší

zuzu_z
3. dec 2009

strouzi né 2010... my máme korbičku 2009 - podle rozměrů není menší než 2008 - taky jsem ji měla - jen opticky. Ovšem 2010 už bude... aspoň podle toho, co uvádí.

llllucka
3. dec 2009

Já mám taky fusak emitex.Byl ke kočárku zdarma,takže mě ani nenapadlo kupovat origoš (i když jinak bych ho asi koupila).Ale používali jsme ho minulou zimu a pohoda.

strouzek
3. dec 2009

aha zuzu no mě se ty 2010 teda nelíbí, nejvíc se mi líbili typy a barvy 08 a 09

katherine27
4. dec 2009

Ahojte maminy, chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s nafukovacími kolieskami, čo sa týka defektov...
práve vyberáme kočík pre naše prvé babo a Jane je jedna z možností, aj keď sme skôr pre 4 kolku, ako 3...
a viem že tam je rozdiel aj v kolieskach...ešte sme tie kočíky nevideli, len na nete, chystáme sa do BA

strouzek
4. dec 2009

katherine já teda zatím svůj jane naživo nazkusila protože rodit mám až v březnu ale jane slalom má nafukovací kolečka a určitě je to ta nej volba, teda aspoň podle toho co jsem aačerpala za rozumy od kamarádek které už děti mají. plastové kolečka jsou šílený, sama jsem viděla a hlavně slyšela co dokážou udělat na náměstí na dlažbě, nechápu jak při takovém drnčení dokáže mimčo usnout. takže já jsem byla od začátku pro nafukovací, protože ty mě všechny kamarádky chválily a i podle toho jsem kočár vybírala.
u nomadu jsou prej vepředu nafukovací kola a vzadu gumový nebo tak nějak si to pamatuju že to říkala paní v obchodě, ale prý se dají dokoupit za pětistovku ty nafukovací kola dozadu.

katherine27
4. dec 2009

Tak to som o Jane Nomad nevedela, že 2 sú nafukovacie, myslela že všetky gumové...no ak sa rozhodneme pre pre Jane, tak to aj tak bude veľká dilema, nakoľko Nomad nie je 3 kolka, ale sú tam zdvojené kolieska a tých sa tiež obávam, kamienky a ani sa mi nepáčia ..a Slalom je 3-kolka a my sme zo začiatku 3-kolky ani nepozerali..takže to bude zaujímavé ako sa rozhodneme..uvidíme, či nás ten kočík vlastne aj osloví keď ho uvidíme v reále
ešte uvažujeme nad Teutonoiu

strouzek
4. dec 2009

nene vím že nám paní říkala v obchodě že nomad má vepředu jiné kolečka než vzadu ale je fakt že jsem to poslouchala napůl ucha protože já chtěla od začátku tříkolku a tam jsou všechny stejný. ale když se mrkneš na fotky nomadu tak se mi zdá že i z fotky jde vidět že jsou jiné kolečka vepředu. já jsem teda jinak pro tříkolku, v obchodě měli i ten nomád tak jsem s ním zkoušela se projet ale přišel mi takový méně variabilní.

katherine27
4. dec 2009

Strouzek mne sa na oko 3 kolka páči, ale neviem si to predstaviť v praxi..je skutočne bezpečná?

janakar__2
4. dec 2009

já mám jane 2008, kupovali jsme to v září a cileně jsem sháněla 2008, protože korbička se mi líbila víc, ted jsme ve sportáku a opravdu není problém tam dát i menší dítě , s nánožníkem je krásně schovaný 😉

lamarika
4. dec 2009

katherin a co jiný podvozek než slalom nebo nomad? Dají se vyvrat i jiné 😉

strouzek
4. dec 2009

jako jesti se nepřevrhne jo? no neznám jedinou tříkolačku ve svém okolí aby se jí kočár převrhl. já se svým jezdím zatím po obyváku ale tak nějak dopředu cítím že problém nebude právě proto jsou tříkolky do terénu že vydrží nepravidelný povrch lépe než čtyřkolka a co jsem tak zkoušela nomad a jane tak při představě že polezu lesem s kočárem tak jasně vyhrál jane právě pro tu variabilitu, to bych se spíš bála u nomáda že se převrhne.

adka26
4. dec 2009

rozhodujeme sa medzi jane slalom a PP GT3. uz dlhsiu dobu sa ale neviem definitivne rozhodnut. Vie mi niekto poradit, ci su kociky v niecom podstatnom odlisne? Zatial je pr emna velky rozdiel v nakupnom kosiku, ten je u pp podstatne vacsi.
dakujem za info
ada

dosa
4. dec 2009

adka - nahodou som mrkla do tejto temy. znacka jane ma doteraz nijak neohurila, preto som si vybrala iny kocik, ale videla som nedavno nove modely na rok 2010 a ostala som z nich upne ocarena. hlavne sa mi paci, ze aj jane su uz konecne pouzitelne v protismere jazdy a keby som babo mala neskor, urcite vyberam jane - len by som mala problem vybrat si ktory 😀 PP GT3 je super velky sportak, ale ked uz sa ti malinke nezmesti do vanicky a budes ho vozit v sportaku, zo zaciatku sa mu nemusi pacit, ze ta nebude vidiet. ja som to zazila pri prvej dcere, preto sme teraz vyberali taky kocik, aby sa dal pouzivat aj v protismere 😉

adka26
4. dec 2009

a kde sa da pozriet kolekcia 2010? niekde na nete ci v obchode? to by som urcite bral radsej jane.

zuzu_z
4. dec 2009

kat myslím,že se nepřevrhne...😉 ale ani Nomad není špatný.. s těma kolama bych šla do nafukovacích... měla jsem oboje a nafukovací jsou pro mě jednoznačně lepší volba.
adka: 2010 se naskladní teprve příští týden do obchodů, nejdříve Handy Praha a pak teprve další... já osobně bych šla do Jané, GT3 je takový robustnější a pozor na výtahy: má širší rozchod kol. Košík je lepší to je pravda... ale pokud bych vybírala v této relaci tak radši Jané nebo Teutonie.

jinak ohledně pox proti směru jízdy, jsou děti, které vyžadují naopak koukat ven. většina maminek ale kupuje 3kombinaci už v těhu, takže potom těžko vědět, jaké to miminko bude. Prodat se to dá ale vždycky... já jsem měla nejdřív 3kombinaci jiného kočáru, tu jsem prodala, koupila Slaloma a pak jsem na druhé koupila jen korbičku a autosedačku Concord, která je větší než Strata a dá se nacvaknout na podvozek 😉

renabr
4. dec 2009

zuzu-z, ktorá concord konkretne pasuje na slalom? lebo aj tie ion su rozne, a bojím sa objednať z netu či to bude pasovať, díki...

dosa
4. dec 2009
adka26
4. dec 2009

no kukam uplne novy kocik ten slalom. uz sa tesim az si ho budem moct pozriet na zivo.

dosa
4. dec 2009

ano, s tou novou vanickou to je uplne nieco ine 🙂 ja uz vanicku moc nevyuzijem, ale na jar by som si vedela predstavit ten unlimit u nas doma 😉

mmmk
4. dec 2009

Katherine, my meli v nejuzsim vyberu prave slalom a teutoniu spirit. Na pohled se mi libily obe, ale kdyz jsem je pak zkousela v obchode, byla jsem teutonii hodne zklamana ☹ Prisla mi takova rachtava, rozvrzana a pocitove mi naprosto nesla do ruky, slalom byla laska na prvni dotek 😀

Dosa, ja tu korbicku videla na zivo a prijde mi mensi nez ta letosni, je uvnitr hodne polstrovana, ale na ukor prostoru.

nostek
autor
6. dec 2009

kocky, da sa z vajicka zo Slalomu odobrat nejak ta opierka na hlavu pre babo? nasa Simi sa tam uz ledva zmesti.

dakujem za radu.

renabr
6. dec 2009

nostek, kolko mesiacov má vaša malá, že sa už nemestí?

Lebo aj ja budem kupovať tento kočík a rozmýšlam či radšej k nemu nekúpiť tu autosedačku concord, údajne je vačšia...

lucula73
6. dec 2009

renabr,
mne povedala pani v obchode,že sedačka concord je vačšia a pasuje na všetky podvozky jané...takže určite urobíš dobre,ja tiež uvažujem,len ešte nemáme vybratý kočík,tak zisťujem ..

monunik
7. dec 2009

Ahoj holky prosím mám prosbu teda dvě.

Nevíte jestli se dají na sporťák Slalom nasazovat i korbičky a vajíčka jiných značek?
A plánujeme další takže jestli pak jde na Slalom takový ten skate?

Děkuju moc.

mmmk
7. dec 2009

Monunik, nejde na to nasadit nic krom autosedacek/vajicek/korbicek Jane a nebo concord ☹ A myslim, ze neexistuji zadne adaptery ☹

monunik
7. dec 2009

mmmk děkuju.

No tak hold prodám co mám a pak dokoupím nové.
Jen teď jestli koupit 2009 nebo počkat na 2010?

mmmk
7. dec 2009

Monu, to zalezi asi na tom, co od kocarku chces a jestli se to kolekce 2009 libi vic nez 2010 😉