Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

zuzkagonos
7. dec 2009

Ja som si objednala o-baby.de slalom pro 2009, máte niekto skúsenosť ako presne vypísať číslo účtu, alebo ste išli radšej do banky? Platia sa banke aj nejaké väčšie poplatky? Díky 🙂

mmmk
7. dec 2009

Zuzkagonos, ja tam budu objednavat taky, ale mam nemecky ucet. Nicmene si myslim, ze mensi poplatky mas pri placeni pres internet. Nevim, jestli to tam jde, ale nejjednodussi je to pres paypal. Jinak potrebujes od toho o-baby znat IBAN (mezinarodni cislo uctu). Oni posilaji do zahranici casto, takze si tam klidne prvni napis. Ta pani, co odpovida, odpovida rychle a je mila.

vachovka
7. dec 2009

Zuzka ja som cez o-baby objednavala a platila som v banke okolo 400kc poplatok.

lovacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzu_z
8. dec 2009

Já jsem objebnávala Jané slalom přes o-baby (vřele doporučuji, p.Sylvia i celý prodejní tým jsou hrozně milí a ochotní) a platila jsem kočárek Paypalem - bez poplatku, ale nevím, jak ostatní banky.

Jinak maminky co váháte, doporučuji opravdu autosedačku Concord. My máme Ion kolekci 2009 (ale na kolekci nezáleží) a Kubík se tam krásně vejde, navzdory tomu, že má 8kg a 72cm. Do Straty bych ho nenacpala ani omylem... měly by tam pasovat všechny bezadaptérové sedačky a korbičky Concord. Korbička se mi Concord nelíbila, takže jsem brala Jané, ale jsou plně kompatibilní.

Zatím se mi vejde i s fusakem do korbičky...to jsem opravdu ráda a budu ráda, když ještě vydrží co nejdéle...ale s jeho růstovým tempem asi těžko 😒 😀

bbn
8. dec 2009

Jenom k těm rozměrům korbiček u Jané a Concord, tak vnitřní rozměr korby Jané je 78x36 cm, vnitřní rozměr korby Concord je 73x30 cm. Takže možná korby Concord působí z venku mohutnějším dojmem, ale vnitřní prostor pro dítě je menší.
Ohledně koleček u Nomada - přední kolečka jsou gumová, zadní kolečka lze dokoupit nafukovací.

A ohledně Jane 2010 - prodejce Handy Praha mi při našem nákupu potvrdil, že u kolekce 2010 bude jak menší korba (ložná plocha), tak menší ložná plocha u sportovní verze. Takže ano, design bude možná pro někoho hezčí (viz style Teutonia apod.), ale své kvality (větší prostor, lehkost) Jane 2010 trochu ztratí.
Nehledě na to, že ta verze reversio - znamená pouze otočný sedák u sportovní verze, ne otočnou rukojeť. Už se vidím, jak vyjedu ven s dítkem, tam zjistím, že by chtělo sedět naopak a budu předělávat celou sportovní sedačku i s dítětem?

katherine27
8. dec 2009

Ahojte maminy, práve zvažujeme kúpu kočíka a pravdepodobne to bude Jane,
chcem sa ale opýtať :

1. aký je rozdiel medzi Jane Slalom Pro Coche a Jane Slalom Formula Pro Strata?
2. rozdiel Jane Slalom Formula Pro Strata kolekcia 2008 a 2009, 2010 kt. rok by ste pri kúpe doporučili?
3. všimla som si, že veľká časť z Vás kupuje kočík cez o-baby.de - ako to je s prípadnou poruchou, reklamáciou

Kočík sme eštev reale nevideli, minulý víkend sme mali ísť do BA, ale manžel ochorel, tak možno sa podarí tento.

Ďakujem za info
🙂 🙂 🙂

zuzu_z
8. dec 2009

katherine:
1. podle mě Coche je pouze sporťrák + korbička, Formula Strata je s autosedačkou Strata
2. pokud budeš brát trojkombinaci, za sebe doporučuji 2009, ale holky si chválí hodně i 2008. Novou kolekci 2010 bych nebrala z důvodů, které popsala pěkně bbn: hlavně menší korbička a i sedák, v tom případě je to úplně jiný kočár.
3. reklamovala jsem kolečko... týž den, kdy jsem poslala dotaz, mi paní z o-baby zaslala náhradní kolečko dopravní službou a také novou pumpičku, která byla rozbitá. Naprosto v pohodě.

mmmk
8. dec 2009

Bbn, to jsem rada, ze me zrak neklamal a ze se skutecne potvrdilo, ze je ta korbicka mensi. Koukam na novou kolekci skoro obden a fakt ji nemuzu dojit na chut. Mne se libi Jane v tech designech 2008/09 🙂

Kdyby nektera z vas chtela ten Urban, je v akcni nabidce o 100€ levnejsi
http://www.o-baby.de/index.asp?pid=shop|info|x|...

katherine27
8. dec 2009

Tak ja pozeram tú stránku o-baby.de...len nie som si istá, či som dobre rozlíšila kolekciu 2008 od 2009, lebo kolekcia je spomínaná len pri 2009, takže ten zvyšok by mala byť 2008?

llllucka
8. dec 2009

Tak já vám do toho zase vtrhnu.Trojkolka nestabilní je.Kdo tvrdí opak,tak s ní ještě nejel na obrubník a zpátky.To se nedá z žádným jiným kočárkem srovnat.Takže s tím počítejte a pak nebudete překvapeni.Díky tomu,že to vím,tak se mi nestalo,že by se kočár převrhl.Ale když mi veze kočárek někdo jinej,tak má většinou problém.Prostě ho to překvapí.Problém ale je pouze s nezaaretovaným kolečkem.V nerovném terénu,ale nestabilní není.Znám dost případů,kdy se Janéčko někomu překlopilo.
Určitě bych si připlatila za nafukovací kolečka.Ten komfort je opravdu někde jinde.
Rodíl mezi peg perego,prostě je větší a mohutnější.Výraznější rozdíů mezi nima není.

bbn
8. dec 2009

Ano, ale ta nestabilita při přechodu na obrubník je obecný problém u všech trojkolek, ne jen u Jané. Kdo si kupuje trojkolku, měl by s tím počítat.

johnatanka
8. dec 2009

přesně tak....
já s tím nikdy problém neměla, ani moji rodiče a to jim je přes 60let a jezdí s prckem dosud 😵 , chodím půl týdne do práce, takže jezdí často a bez problému.....já už nikdy nevyměním, když porovnám váhu kočáru : prostoru pro prcka a přičtu tu lehkou ovladatelnost a rychlé skládání (žádné oddendávání sedačky od podvozku), tak už jinej kočár nechci 😎

janna1983
8. dec 2009

ahoj,

Chcem sa len spytat pri Jane Slalom Pro sa neda dat sportova cast proti smeru jazdy, ze?? Rozhodojume sa medzi tromi kocikmi, Jane je jeden z nich, druhy pripada do uvahy PP GT3 - tam tiez sa neda otocit sportiak - a tretia moznost by bola Cam Cortina X3 tris Evol.

Bolo by dobre aby som na male v sport. kociku videla aspon zo zaciatku, alebo nie je to potrebne???
Co by ste poradili.. Chceme sa rozhodnut pre poriadny kocik, nie aby sme za pol roka kupovali druhy..

A ktoru autosedacku: nasla som Stratu a Matrix - aky je v tom rozdiel, a da sa na podvozok Jane upevnit aj ina znacka??

Dakujem

mmmk
8. dec 2009

Mne pripada nestabilni jen s odaretovanym prednim kolem, jinak v poho. Samozrejme jsem ho nevozila v praxi 😉 Zas plus u trojkolek je, ze jsou lip ovladatelne nez ctyrkolky 😉

Jana, v nove kolekci sportak otocit jde, v predchozich kolekcich je tusim okynko, kterym na dite vidis.

ladida.l
8. dec 2009

jana: pokud chceš kvalitnější kočár, tak bych o té cortině asi neuvažovala - viděla jsi ji už naživo?

Já jezdím jedem z odaretovaným kolem, pokud je kolo napevno, tak mi připadá, že se hrozně nadřu a při vjíždění na obrubníky je to ješě více nestabilní...

renabr
8. dec 2009

bbn: k tým vnutorným rozmerom, my sme nehovorili o velkosti korbičiek ale o velkosti autosedačiek...

strouzek
8. dec 2009

ahoj holky tak zvyknout si na trojkolku když jí nikdy nikdo nevozil je ze začátku problém to přiznám, já myslím že moje mamka to taky opyndá, stará škola to je jasný ale po hodině si zvykne. o tom že se kočár převrhne na obrubníku tak dle mě když už tak se převrhne každej kočár i čtyřkolka akorát že si myslím že díky dobrý stabilitě koleček a dobré váze kočárku bude lepší janečko ukočírovat, moje švagřina má kočár roan 6 let starej, takže korbu velkou, podvozek takovej ten styl z té doby, skladný to není těžký to je jak prase, jako do určitýho terénu se jezdí dobře ale když bych si představila že by s ním jela po polní cestě tak se musím v duchu smát. stejně tak když vidím bráchu jak táhne tu těžkou korbu a podvozek k našim do patra ehm stabilita nestabilita, obrubníkům se vyhnu ale nosit k našim kočár do patra budu levou zadní 😉

jinak s kolekcí 2010 mám stejný problém , mě se nelíbí a i kdyby už 010 byla na trhu jdu zase a znovu do 09 😉

co se týče cortiny tak holky o tý jsem uvažovala hodně loni, jako líbila se mi cena, líbili se mi i barvy co byli na výběr ale pak jsem postavila jane ke cortině a asi jako bavorák vedle škodovky. neurazí ale rozhodně když už mám dát prachy na pořádný kočár tak než dávat 14 tis. za plastovou cortinu u které se mi mi michodem vůbec nelíbí sporťák tak radši přidám o pár tisícovek navíc a budu mít pořádný janečko.

nycanka
8. dec 2009

ahojte,

viete mi poradit netovu stranku na kolekciu Jane kocikov 2010 ? ja to nemozem vygooglit...

dakujem moc.

pekny vecer

katherine27
9. dec 2009

Ahojte, tak ja som dnes bola náhodou v MT, s maminou a bratom, v Tulipe a náhodou tam mali Jane r.2009, aj 2008, tak som konečne videla to faro naživo a aj ma oslovilo 🙂 🙂 , škoda že nebol aj mangel, vyskúšal by si..
vôbec som nemala pocit, že 3kolka je nestabilná a pod..
ale mali tam aj PP GT3 no a to je teda sila 🙂 🙂 , mne to pripadá ako už malé lietadlo, tá športová časť..
viete mi niekto napísať aká je vlastne rozdiel medzi týmito kočíkmy, teda PP GT3 a JANE PRO SLALOM?..viem že vo váhe, PP GT3 má až 13 kg, v športovom prevedení
l

lamarika
9. dec 2009

pp gt3 je ještě o něco větší jak slalom

pp gt3: rozměr korby vnější (vxšxd): 64x43x84,5 cm
rozměr korby vnitřní: 76,5x37 cm
váha korby: 4,5 kg
rozměr kočárku (vxšxd): 114x62,5x132 cm
složený: 110x42 cm
váha kočárku: 13 kg

slalom: Hmotnost 9,3 kg
Kočárek - délka 107 cm
Kočárek - šířka 61 cm
Kočárek - výška 107 cm
Složená konstrukce - délka 101 cm
Složená konstrukce - šířka 61 cm
Složená konstrukce - výška 51 cm
Váha lůžka 5,5 kg
Pevné lůžko délka 78 cm
Pevné lůžko šířka 37 cm
Pevné lůžko výška 21 cm
Sporťák lůžko délka 88 cm
Sporťák lůžko šířka 37 - 43 cm

mmmk
9. dec 2009

Tak ja si dneska Jane povozila po terenu, po kterem budu jezdit ja a je to naprosto super. Perfektne se ovlada i jednou rukou, nemam problem s nestabilitou (mozna proto, ze to vim) a je fakt lehoucky 😵 U mne je teda rozhodnuto 😉

musilka
10. dec 2009

mmk souhlas do terénu je boží taky už se moc těším jak budu drandit. Koupili jsme set z kolekce 08 ta se mi líbila nejvíc a bohudík jí letos vyprodávali za úžasný ceny tak už parkuje u sousedů. Pro mě lepší kočík nejni. Minulý týden jsem viděla naživo teutonii kterou jsem chtěla původně. Bylo v ní čtyřměsíční mimčo a bylo už hlavou úplně namáčklý na korbě hnus 😝 Tak jsem se tetelila že jsme nakonec vybrali jané 😀

kacka.l
10. dec 2009

Katherina, tak já jezdila i s jané-ale jenom půjčené, a mám gt3.
Rozdíl je tam minimální.
Oba kočáry se skvěle ovládají.
Oba mají super korbičku, jané má sice cca o 4cm delší, ale PP má zato vychytávku, že tam skoro nefouká, protože ten ohýbací díl se dá narovnat a připnout o korbičku, takže ve větru vznikne průzor cca 10 cm a nemusí se jezdit s pláštěnkou- já jsem to využila hodně.

O sporťáku můžu říct jen to, že mi více vyhovoval Gt3 při výběru.
Má výše položené lůžko než jané, tudíž se člověk nemusí tolik ohýbat. Lůžko je delší cca o 9 cm, má hodně polohovací boudu, takže miminu nesvítí do očí.Bouda jde i nasadit obráceně, takže potom můžeš vozit mimino i čelem k sobě-ale jen v pozici v lehu.
Košík je fakt maximální, vlezou se do něj 3 plné nákuponí tesco tašky a bageta. 🙂 Prodavačky se vždycky diví,kolik toho mám, když to vytahuju na pás.
Težký sice je, ale dle mě je stabilnější než jané- omlouvám se všem janéčkářkám,ale je to fakt.
😉 Delší je také, ale to mi právě vyhovuje, že když jsou třeba dva schodky, tak to vyjedu najednou a dostanu se tak kam jsem se s jané dostale jen s pomocí či nadzvednutím. Jané je fakt o dost lehčí!!!!!!!Ale to si nevybereš, pokud budeš mít buřtíka mimino, váha s gt3 se vyrovná.Super je i držáček na lahve, i když se mi to zdá jako nepodstatnost při výběru, je pohodlí, že nemusím flašu s pitím hledat v koši kočáru.

mmmk
10. dec 2009

Kacka.l, pro mne je treba vaha dulezita i kvuli nakladani do auta. Jsem prcek, takze ty necely 4 kg jsou dost velky rozdil. Korbicka niz mi pri mem malem vzrustu docela vyhovuje spis nez vyssi (treba Stokke je pro mne silene vysoko).

Mam dotaz - kdy, v kterym tt, jste kocarek objednavali? Ja se zacinam obavat, aby jeste ten muj vysneny amazon byl.

petka80
10. dec 2009

Hm, tak skoro 4 kila je fakt velkej rozdíl, ono je právě znát hlavně u sporťáku, kdy už je prcek těžkej a tahat navíc 4 kila je znát 😝

llllucka
10. dec 2009

Já netvrdím,že je nestabilita jen probém Jané,ale pokud si to člověk pořizuje,měl by s tím počítat.Mě to problémy nečiní,ale když jsem vybírala kočár a četla diskuse,tak si na to některé maminky stěžovaly,tak na to jen upozornuju.

Ještě jedna věc,když tady řešíte délku korbičky a tak,je to moje osobní zkušenost i všech mých kamarádek,v praxi je důležitější šířka než délka.Většinou se stane,že dítě se vám tam na délku v pohodě vleze,ale na šířku už to tak pohodlné není.

Kacka:GT3 je super kočárek,ale já ho nenarvala do našeho tehdejšího auta a i ted prostě nepotřebuju pomoc a vynesu si ho sama,takže ona ta těžkost kočárku je taky důležitá.Ale GT3 a Jané jsou moji oblíbenci.

lamarika
10. dec 2009

mmk: my objednávali v 36tt, mám též amazon 😉

musilka
10. dec 2009

mmk já mám kočík od 22 tt páč to byl fakt strašně výhodný kauf jinak jsme chtěli objednávat až někdy teď kolem 30 tt ale našli jsme takovou nabídku že jsme nechtěli čekat. DOst jsme ušetřili a vychytali byrvičku jakou jsme chtěli 🙂