Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

standa82
29. aug 2010

@smolka ..pozerala som, no a 2009 tam vyjde cca. na 21000,- Sk. to je veľa

smolka
29. aug 2010

@standa82 ja rozmyslam zobrat, len sportovu cast a vanicku dokupim. Uvidim este, mame casu.

standa82
29. aug 2010

@smolka Tá vyjde na 13500,- Sk. No a mne tá pani ponúkla športovú časť za 400 e (12000,-Sk).

smolka
29. aug 2010

@standa82 a si spokojna stou pani? Myslim co sa tyka dodania, zaruky, reklamacie a pod.

standa82
29. aug 2010

@smolka ...dodá mi ho do týždňa, no za záruku sa budem asi zbytočne na ňu obracať, keďže to je z anglicka, nepýtala som sa jej.

smolka
29. aug 2010

@standa82 aha ,nevedela som 😉 Nech to dobre dopadne.

standa82
29. aug 2010

@smolka ...Ja si ho mám tu kde dať opraviť, ak by niečo. No uvidíme.

smolka
29. aug 2010

@standa82 tak to je dobree..Kazdopadne,daj avizo, ked ti kociarik dojde 😎

standa82
29. aug 2010

@smolka .dám 🙂

maksim
1. sep 2010

@petule12 Peťule, k té stříšce - když ji chci sklopit, musím vyndat tu plast. konstrukci z těch otvorů, kde je zasazená? Jinak mi to nejde 😕

petule12
2. sep 2010

@maksim - ne mně jde normálně sklopit. To fakt nevím co tam můžeš mít za problém ☹

yravas
3. sep 2010

baby, mal by niekto záujem o poťah na športovú časť + taška vo farbe "trávičková" z limitovanej edície Jané???? kuk album....

johnatanka
5. sep 2010

@maksim mrkni na you tube, tam mívají celý popis postupu u kočárů a videa, já mám hlubokou korbu 2009, sporťák 2008 ještě po synovi a autosedačku mám objednanou 2010, zítra by mi ji měli odeslat, tak se těším 😀

janina7
6. sep 2010

Ahoj holky,máme taky 2009tku a chci se zeptat,jestli se Vám taky kýve korbička po nasazení.Ten díl co je na nožičky u sporťáku (myslím ten polohovací) mi jde jen do polohy výše a nebo níže než korbička,tak nevím jestli je to tak správně a nebo máme nějakou vadu.Doufám že jsem to popsala srozumitelně 🙂 prostě ta korbička tam není úplně napevno,ale kýve se nahoru a dolů.A ještě máme jeden problém a to je pískající 1 kolečko,zkoušeli jsme namazat vazelínou ale nepomohlo to a vím,že se tu některá o tom zmiňovala,ale nechce se mi to hledat,můžete poradit některá?Díky.

petule12
8. sep 2010

@janina7 - korbička nevím 🙂 pískací kolečko - nestačí jenom vycvaknout to kolečko a promazat. Musí manžel přímo vycvaknout ten černý střed a vyndat to a promazat to vevnitř a je po pískání. Ty středy jsou plastové a jjdou normálně vycvaknout, chce to trochu trpělivost.

renabr
8. sep 2010

tie kolieska pískaju lebo tá akoby puklica čierna sa šúcha zvnútra o to čo je dnu a to sa o seba dotýka a píska, netreba to mastiť stačí to nastaviť tak aby sa to nešúchalo...treba vybrať tu puklicu, a dotiahnuť to vo vnutri a je to...netreba nič mastiť 😉
A to že sa korbička kýva je normálne, aj autosedačka sa kýva, ten diel čo je na nožičky nemá držať korbičku, ja to mávam uplne dolu nastavené, ale to je len o tom ako sa to komu páči, ale ked je to do roviny tak to zvykne búchať o korbičku, tak klepkať pri nerovnostiach terénu, takže ja odpurúčam mať to dolu 🙂

janefonda
9. sep 2010

ahojte, baby vŕzga aj vám konštrukcia? čo s tým? inak mňa hnevá pravé koleso, mažeme podľa návodu čo má jane, ale aj tak to pravé píska 😠 teda vždy chvíľu po namazaní nie, asi tak jednu prechádzku a začne znova 😒 A tá konštrukcia ma dosť hnevá keďže to dosť vŕzga. Plasty by sa mazať nemali, tak neviem čo s tým.

elvera
9. sep 2010

@janefonda ahoj nam kontstrukcia vrzgala uz po 4 prechadzke, bola som hrozne nervozna z toho, tak som volala do predajni, ze co s tym, tak mi kazali mazat nie plastovu konstrukciu, ale vsetky tie hlinikove spoje na konstrukcii. kocik som rozobrala, vanicku dole, pomazala, postriekala s takym olejom na bicykle a teraz je to uz ok. aj ked muz tvrdil, ze to je len docasu, fungujeme takto uz par mesiacov. tak skus, uvidis, nam to pomohlo 😉

janefonda
9. sep 2010

@elvera no tak sa na to zajtra vrhnem, lebo ma to riadne znervózňuje. Takže všetky hliníkové spoje. No skúsim a verím, že to pomôže. Lebo ja s kočíkom chodím aj do terénu a teda na nerovnostiach je to hrozné vŕzganie. ďakujem

elvera
9. sep 2010

@janefonda tak to mi pisat nemusis, byvame na dedine, schvalne som kupila taky kocik, drahsi, ze bude lepsi, a ked som isla po tych nasich rozbitych dedinskych cestach a chodnikoch, tak som zavidela mamickam, ktore maju kociky za 7500sk. boli v pohodicke, namiesto toho mojho. ale uz teraz som aj ja velmi spokojna a nemenila by som zanic 🙂

janefonda
9. sep 2010

@elvera tak som nevydržala do zajtra a pustila som sa do mazania, a zatiaľ to vyzerá veeeeľmi dobre. Zajtra otestujem na prechádzke. Ale po byte bol teraz ticho. Namazala som len spoje, kde nebol plast. Pár krát som ho zložila a znova vystrela nech sa to premaže a zatiaľ je ticho 😉 No a presne, som si ho kupovala aj do terénu a aj na dedinu, proste do každých podmienok a to vŕzganie ma ničilo. Ale ak by to teda naozaj prestalo tak som veeeelmi spokojná!Strašne dobre sa nám ovláda, jednou rukou nie je problém, je ľahko skladateľný čo je pre nás plus. Veľa totiž cestujeme. Sieťka v strieške bola celé leto využívaná, aj to že je vanička odspodu vetraná je super, ...atď.

janina7
10. sep 2010

@petule12 ....a holky díky,no promazal to manža podle toho návodu a zatím v poho.Takže ta korbička je o.k. jo?No nejsem na to zvyklá 😉

sanies
14. sep 2010

Dobrý den,nevíte někdo,jak se přitahuje uvolněná brzda u tohoto kočárku?Díky moc za radu.

renabr
15. sep 2010

Prosím vás, dá sa niekde zohnať taká tá čierna puklica na koliesku? Spadlo mi koliesko a tá puklička vypadla a pukla...

johnatanka
16. sep 2010

@sanies mrkni na www.handypraha.cz, určitě tam jsou rady, jak to utáhnout, kdysi jsem měla nomada a měnili jsme tam ty nýty za šroubky, brzda padala, ale zadní...

zuzzka1
16. sep 2010

to renabr - v Bratislave majú puklice na Jané kočíky v Babylande - obchodík s kočíkmi pri Ikei - kupovali sme dve, stáli niečo okolo 3 euro.

mamkanec
23. sep 2010

ahoj holky prosím o radu, máme janečko 2009 a nemáme k tomu na zimu nánožník tak jsem ho chtěla objednat a zjistila jsem že stojí kolem 1300,- ale že jde použít na janečka i nánožník emitex který stojí kolem 380 kč tedy sakra rozdíl. nemáte někdo k janečku ten emitex?? jak se to tam upevňuje a sedí to ?

janefonda
23. sep 2010

to s tým nánožníkom by zaujímalo aj mňa. Ja mám 2008 a chcela by som vedieť, či emitex sedí na šporťák z tejto série...