Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

standa82
4. jan 2011

@theevfka ...aj ja som chcela čiernu 🙂

katy1979
4. jan 2011

@kajca50 hej vyzera

nostek
autor
4. jan 2011

ahojte kocky. tak sme sa rozhodli, ze budeme kupovat surodenecky kocik a tak moj milovany Jane budem predavat. ak by ste mala niektora zaujem, napiste IP.

petardice
7. jan 2011

Ahoj holky, mám prosbu pro ty, které mají Jané Slalom Pro (případně Jané Slalom Pro komplet)...my jsme totiž sundali všechny pratelné potahy z autosedačky, hluboké korby a sporťáku, jezdili jsme s golfáčema a někdy v listopadu jsme vytáhli poprvé Jané sporťák (dřív byl pro malou příliš velký a neviděla přes hrazdičku) a zjistili, že vlastně nevíme, jaké tam mají být potahy. Nemohla byste mi některá vyfotit, jaké potahy kde jsou? 🙂)) Je u sporťáku nějaký potah pod zadečkem nebo ne? Co jsem se snažila najít na netu, tak mi přišlo, že je tam potah jen za zády, ale nějak jsem měla pocit, že by měla mít něco i pod zadkem...

alenka83
7. jan 2011

ahoj holky, prosím o radu. Mám v plánu koupit autosedačku Matrix i místo korby, nemáte s ní někdo zkušenosti? Jak dlouho se vám tam dítko vešlo a jestli jste byly spokojené? Díky moc za rady!

mmmk
7. jan 2011

@petardice Pod zadkem nic neni, jen pod hlavou je takova ta molitanova operka. Tady je to docela velke http://www.e-broucek.cz/images/sklady_parametry... Jinak hrazdicku muzes odepnout.

petardice
7. jan 2011

@mmmk Díky! Já jsem na netu koukala na nějaké fotky a nikde jsem nic pod zadkem neviděla, ale přišlo mi to divné (v létě bych to bývala neřešila, ale takhle v zimě se mi zdálo, že by tam něco teplejšího neškodilo 😀 O možnosti odepnutí hrazdičky vím, ale máme trochu živější dítě, které si začalo pozdě sedat a v hluboké korbě musela mít kšírky, protože (byť ještě neuměla sedět) si tam s oblibou stoupala a dělala různé ptákoviny, takže jet ve sporťáku bez hrazdičky by byla hotová sebevražda 🤐

mmmk
7. jan 2011

@petardice Jo, jasne. My naseho draka vozime ve sportaku od 5 mesicu, protoze mu byla korba brzo mala - spickama se odtlacel vpredu a mlatil hlavou vzadu 😅 Ve sportaku to taky buhvijak nemiluje, ale je to lepsi. On proste kocary nema nejak v oblibe, mozna kvuli tem pasum. Pod zadek mu ted v zime davam molitanovy sedak, ale je jeste ve fusaku, takze mu zima urcite neni.

katchi
10. jan 2011

Ahoj devcata, uvazuji o koupi Janecka, mam moznost koupit celou trojkombinaci za super cenu, jen je to rocnik 2005. Nevite, jake jsou rozmery hluboke korby? A celkove jestli jsou tyto starsi rocniky dobre? Porad se rozhoduji mezi Jane a Quinny Speedy.

olicek
10. jan 2011

@nostek Ahojky jaký máš kočár na prodej? Typ nebo rok výroby a barvu a kolik za něj chceš?

zuzu_z
11. jan 2011

@katchi dej si pozor, jestli je to bezadaptérová verze - pokud ano, tak prohlédnout stav - rozměry jsou vesměs stejné... ta 2005 ale ještě byla adaptérová a to by se mi teda nechtělo... ale záleží samozřejmě na tobě! dá se sehnat za pěkné penízky i novější kolekce. Ale hodně záleží na stavu - padající brzdy starší kolekce, funkčnost otočného kolečka, atd. Rozměry hluboké korby budou kolem 79cm délka a šířka to fakt nevím..

katchi
11. jan 2011

@zuzu_z muzu se zeptat, o co je ta adapterova horsi?

jitulik24
11. jan 2011

Ahoj holky, chci se zeptat. Máme v plánu koupit Jáne slalom pro 2009. Prý se ale u sporťáku nedá polohovat až do úplného sedu. Miminko tak jakoby leží a nemůže pořádně sedět. Upozornila mě na to kamarádka, která má janéčko 2008. Je to velký problém, myslíte že to dětem hodně vadí? Děkuji za váš názor.

bbn
11. jan 2011

@jitulik24 Ano, Jane nelze polohovat do úplného sedu nebo úplného lehu. Sed je zhruba stejný, jako sed v autosedačce (vajíčku), leh mírně zkosený (hlava je mírně výš než nohy). Mému dítěti to rozhodně nevadí, ven vidí v pohodě, navíc v kočáře netráví celý den, takže ta poloha v "polosedě" mu nemůže nijak ublížit. A ve chvíli, kdy bude dítko samo sedět, což při přechodu do sporťáku v 7 měsících znamená za 3-4 měsíce, tak bude teoreticky 😀 sedět rovně a opírat se o madlo (stejně se tam bude různě kroutit a řádit, potkávám děti v hodně zajímavých polohách) takže úplný rovný sed to nebude 😀 ) A při poloze v leže, když je mírně zkosená, je taky trochu výhoda, když má dítko rýmu nebo ublinkává, tak se mu líp dýchá. Takže za nás úplně v pohodě.

bbn
11. jan 2011

@katchi Kdybych se měla znovu rozhodnout, tak koupím zase ten stejný kočár, tedy Jane Slalom, ale kupovala bych starší kolekci (2007, 2008, 2009), jetý po jednom dítěti, nechala bych si ho seřídit v servisu (pokud tedy prodejce už nenabízí) a nechala bych si na něj ušít různé doplňky (clonu proti slunci, větší košík, tašku na pláštěnku,...) Celkově by mě tak cena kočáru vyšla na míň jak na polovinu nového. A co se týče té kolekce 2005 - tam bych rozhodně nekupovala autosedačku (píšeš trojkombinace), starší kolekce než 2008/2009 v testech spíše propadaly. Adaptérová verze nevadí, stejně ty adaptéry vyměníš 1x - při přechodu z korby na sporťák. A netuším, zdali u této kolekce 2005 jde nasadit jiná autosedačka než právě ta stará (ne moc bezpečná), nebo lze dát i třeba Maxi Cosi (bezpečnější). Spíš ne.

standa82
12. jan 2011

MAmičky, nemáte náhodou na predaj autovaničku Jane Matrix?

caki
12. jan 2011

@theevfka Ja mám taky konstrukci cernou a max. spokojenost a nic se zatim neodrelo a to uz drandime 14mesicu...jen ta cerna konstrukce se prodavala pouze pri cerveno-cerne kombinaci sportacku...ale ten my jsme stejne chteli, takze vyreseno :D 😉

katchi
12. jan 2011

@bbn moc diky za rady 😉

petule12
13. jan 2011

ahojky, nevíte náhodou jestli se dá sehnat nějaký větší košík na jané slalom? Jestli to někdo nevymyslel? 🙂

hobit
13. jan 2011

@petule12 tak toto by som aj ja chcela poriesir ak sa da...

katchi
16. jan 2011

Tak se pridavam k maminkam, ktere maji tento kocarek. Nakonec se mi podarilo sehnat za prijatelne ceny jak sportak, tak korbu a autosedacku. Ted jeste musim doobjednat takove veci jako nanoznik, tasku na plastenku, slunecni clonu a podobne drobnosti a vybava bude komplet 🙂
Hned jak jsme s kocarem prijeli, tak manzel chtel jit jezdit, ale bohuzel zjistil, ze predni kolo je pichle, na coz nas prodavajici maminka neupozornila 😒 ale sikovny tatinek diry hned zalepil a vyrazil 🙂
Pak jsem byla jezdit i ja a musim rict, ze prvni pocity jsou super. Skvela ovladatelnost, kocar je lehky a projel i narocnejsi teren.
Tak uvidime, jak budu spokojena po delsim uzivani, zatim jezdime s hlubokou korbou.

Jinak pro @petule12 a @hobit na mimibazaru sezenete site kosiky na Janecko od maminky, co sije veskere prislusenstvi, nevim, jak moc jsou velke, ale za zkousku nic nedate.

hobit
17. jan 2011

@katchi a ktora maminka to presne je, prosim ta?

hobit
17. jan 2011

@katchi dakujem

pani_haf
17. jan 2011

Holky, prosím o radu, cinká mi v předním kole takové to kolečko stříbrné, nevím, kotouč či jak se to jmenuje 😀 😀 😀 😀 a na janecz.cz o tom nic nepíší...děkuji.

petule12
17. jan 2011

@katchi - děkuji 🙂 a doufám, že si kočárek užiješ. Já jsem spokojená 🙂

mb80
18. jan 2011

@hanka111 Dobrý den,
z diskuze jsem vyčetla, že máte zkušenosti s kočárkem jané slalom. Chtěla jsem se Vás zeptat na jednu věc: Koupila jsem si kočárek jané bohemia 2009 a nějak se mi nezdá nasazování hluboké korbičky. Uchycuje se na podvozek ještě jinak než jen zacvaknutím madla po stranách? Vanička je tímto uchycením dost nestabilní a kýve se nahoru a dolu. Nebo je to takhle normální? Díky moc za odpověď

standa82
18. jan 2011

@mb80 ...chytá sa len nakliknutím madla na kočík, ale na konštrukcii podvozku je pod vaničkou taký akože poloblúk, ktorý sa použike potom pri športovej časti na dvíhanie, sklápanie, tak ten si zdvihnite tak, aby ste ho mala opretý o vaničku.

bbn
18. jan 2011

@mb80 ano, vanička se na podvozek nasazuje tím zacvaknutím a to kývání je bohužel "normální", mají to tak všechny janéčka. Já jsem to vyřešila stejně jako @standa82, akorát jsem na tu poloobloukovou tyčku (v předu u jednokolečka pod vaničkou) nalepila takovou tu cyklopásku na řídítka. Korbička se pak přestala kývat a v drsném terénu ani nemlátila o tu tyčku pod ní.

Jinak spoustu vychytávek na kočár (mimo jiné i stejný koš, jaký má jane nomad) mi šila tahle paní z mmb:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=16196

bbn
18. jan 2011

@petule12 já mám na slalomu košík od jané nomad a super, šila mi ho paní z mmb uvedená výše