Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

anezena
19. apr 2009

nostek, my mame 2008 Jane modry. od jula. nevybledol, je ako novy. ale mame iba sportak. mne sa tieto nove hlboke vanicky pacia ovela viac ako minulorocne halvne kvoli tomu, ze to zelezo ci co top je, zaco chtis hlboku vanicku, ak chces odkliknut z konstrukcie - tak ta rucka sa da zvlast sklpoit a nezavadzia to a nie je to take nechutne, ako pri predchadzajucich modeloch
ale co som napr. videla 2008 cierne - tak tie boli vyblednute.

a este sa mi paci novy sportak - vystuzenie sportaku, ta vlozka pre babenko. je premakanejsi, ale zase tie farby su otraas. take smutne, faadne. 😝 😝

ale keby som boal teho znova, tak kupujeme uurcite opat Jane a 2009. mali sme aj 2006.

a co s atyka toho vyblednutia na 2009 - no, to ti asi este nikto neodpovie, pretoze leto pred nami....

a tu som nasla na bambini.sk - ake su rozdiely medzi 2008 a 2009

Rozdiely oproti modelu 2008
Oproti modelu 2008 sú pridané okienka po strane športového kočíka s možnosťou odopnutia vrchného obojstranného dielu pod ktorym je moskytiera.

Ďaľšiu zmenu je vidieť u prepracovanej hlbokej vaničky a priestranejšej autosedačky STRATA

nostek
autor
19. apr 2009

anezena, dakujem, si poklad. mne osobne sa tiez viac paci ten novy model. asi sa spytam na garanciu ohladne vyblednutia farieb. inak 2008cky nemaju take pekne prevedenia ako 2009. idem kuk na tu stranku s rozdielmi.

llllucka
19. apr 2009

nostek:mám 2008.Nevím,co to má za materiál,ale rozhodně se mi nestalo,že by profouknul nebo promoknul.Kdyžtak dávám plášťenku už kvůli tomu,aby to nešlo na malýho.Pokud je korbička užší,tak bych do toho nešla,protože už takhle je úzká dost.Hudba je tam opravdu na nic,ale ta moskytiéra je super.My ji využíváme denně,takže jsem ráda,že je zabudovaná a na sporťáku mi to bude chybět.Já novou kolekci nestudovala,takže nevím,co tam je novýho.Zrovna boční okýnka bych nebrala jako výhodu.U mojí verze je to taky průhledné (jen na jiné části) a musela jsem si na to nechat ušít potah,protože malýmu vadilo sluníčko i v zimě.Takže to pro mě je spíš nevýhoda a co jsem před koupí četla na diskusích,tak to vadí každýmu.

nostek
autor
19. apr 2009

luci, dakujem za prispevok. tie okienka to som neriesila a preto dakujem za postreh. inak pri 2009 zostalo vsetko povodne, tak ako rozmery, tak aj vaha. len sa zmenila latka a na vanicke ta strieska. 2008 ju ma strasne siroku. este sme sa nerozhodli, ocakavam, ze mi manzel pomoze vybrat, lebo ja som nerozhodna. 😀

llllucka
20. apr 2009

Jak to myslíš širokou stříšku?Kdyby tě ještě něco napadlo,tak se zeptej,ráda odpovím.

zuzu_z
20. apr 2009

holky tohle píšou na janecz.cz:
Kolekce Jane Slalom Pro 2009 - Konstrukce kočáru a podvozku je beze změn. Od předešlých kolekcí se liší především samostatnou vložkou sedáku ( snadné čistění a praní) , která je k sedáku přichycena přes suché zipy.

Další změnou jsou použité materiály (vodě odolné) a střih stříšky. Horní část stříšky je odepínací, boustranně různobarevná - REVERSE, lze tak měnit barevnou kombinaci potahu kočáru.. Po odepnutí je na stříšce sítka proti hmyzu, která umožňuje i lepší větrání prostoru pod stříškou.

Střih stříšky mi přijde u kolekce 2009 takový trochu do špičky, ale možná zdání klame????
Jestli budou šisovat nebo ne, to se dozvíme až po čase. Ten nový materiál by snad neměl...
Ta moskytiéra u korbičky mi bude dost chybět, ale zase pořešili to blbé přidělání k madlu. Ještě vevnitř - kolekce 2008 má vložku vyndavací, kolekce 2009 ji má vevnitř. ASpoň jsem zatím nepřišla na to, jak to vyndat zvlášť...

sampo
20. apr 2009

nostek vidim, ze tu robis prieskum na kocik 😉 mne sa tiez paci, ale rozhodnuta nie som, asi by som ho mala vidiet nazivo... 🙂

nostek
autor
20. apr 2009

zuzu, dakujem krasne za infosky. my sme sa viac menej uz rozhodli. nasli sme ho aj za super cenu v DE. ak budete chciet niekto web stranku, rada poslem.

sampo, no ja som pre slao isto rozhodnuta, lebo je lahucky a ma velku korbicku pre nase zimne babo. aj sportova cast je velka. videla som ho v babylande na zivo. maju oba modely, chod tam mrknut, predavacky su dost ochotne. a nova kolekcia ma ovela krajsie farby ;o)

zuzu_z
20. apr 2009

nostek určitě písni...
já se nemůžu rozhodnout jakou barvu. Buď Stylon nebo Utopia. Utopia je veselejší ale ten materiál mi přijde u Stylonu ještě lepší. Škoda že ho nemůžu nikde vidět naživo ☹

nostek
autor
20. apr 2009

zuzu, mas IP... kocky, nemozu sa tu vkladat kontaktne udaje, tak mi piste na IP... paaaaaaaaa

zuzu_z
20. apr 2009

Podle mě nejlepší materiál je BOHEMIAN. Škoda že to neudělali s modrou, tak jako je J05 Lagoon na korbičce:
http://handypraha.cz/korba-jane-auto-carrycot-p...

to by byl určitě nejhezčí Slalom... jenže bohužel neudělali ☹

nevíte někdo obchod, kde by se daly obhlídnout varianty Stylon a Utopia naživo??? Tady u nás je to katastrofa! 😒

zuzu_z
21. apr 2009

Tak jsem dneska měla možnost vidět naživo Bohemian, šedočerný a Utopia korbičku. Paní velmi neochotná, že Stylonu mi ukázala pouze loňský nánožník (přestože mi šéf ráno tvrdil, že oba kočárky mají na prodejně), a sedák tam měla, ale tvrdila mi, že je zabalený, takže mi ho ukázat nemůže plus že je to úplně stejné jako to šedé...

no takže asi tak: mít holčičku, 100% beru Bohemian. Ten materiál je prostě úúúúžasný!!!

sampo
21. apr 2009

nostek ja som dnes zistila, ze ten kocik ma plastovu vanickuuuuu, dokelu.. akoze ostatne tiez maju, ale aspon potiahnutu a tato nie je, tak uz teda neviem, ci ho chcem ☹

zuzu_z
21. apr 2009

sampo jj je plastová... mi to nevadí... a co takhle nechat si třeba na mimibazaru nebo od někoho šikovného udělat nějaký potah na to plastové???
Anebo korbička Concord. Pasuje i na Jané, ale je "krapet" dražší...

sampo
21. apr 2009

zuzu to neviem, to si potom asi kupim iny.. ale to sklamanie dnes, ked som to videla.. ach ☹ ja mamm viac kandidatov, len som trochu nerozhodna 😅 ale tak ma to este cas 😉 uvidim, co vymyslim

zuzu_z
21. apr 2009

Sampo však to není jediný kočárek 😉 tak příjemný výběr... ještě jsou taky výborné teutonie, ty se Ti nelíbí??? 😉

nostek
autor
22. apr 2009

sampo, korbicka je z vnutra obtiahnuta... dokonca je aj niecim podlozene, aby to bolo maksie... mne vyhovuje ta umela korba, lebo v zime lepsie izoluje ako latkova... bola si sa pozriet na ten kocik niekde? ak si v BA, odporucam babyland, tam maju nazivo aj vsetky farebne variacie...

zuzu, ty si pozerala model 2009, ked sa ti zda rozdielny material vo farebnych prevedeniach?

sjanka
22. apr 2009

ahoj holky,
tiez zvazujem jane slalom 2009, zatial som ho nazivo nevidela ale v lete sa niekam vyberiem na lepsi prieskum zatial budem citat vase postrehy 🙂 kedze mimi sa narodi v zime velkost korbicky nemusim riesiti ale z hladiska izolacie urcite, a v lete uz bude v sportovej verzii. ak najdem kamenny obchod kde mi zarucia ze pri reklamacii dostanem nejaky nahradny kociar tak by som to kupovala v kamennom obchode .... v najnovsiom cisle magazinu Test je test kociarov, ale maju tam take zvlastne modely ale aspon som sa inspirovala na co si davat pozor....

zuzu_z
22. apr 2009

nostek jj viděla jsem naživo z kolekce 2009 ten šedočerný, Utopii korbičku a Stratu a Bohemian sporťák 😉
sampo asi myslela zvenku že je plast... nebo se pletu???
sjanka: izolace je určitě perfektní... až bude trošku času, tak můžu korbičku nafotit 😉 Jinak náhradní kočárek moc firem neposkytuje, vím jen o jedné, tam si budu asi objednávat já, ale není to oficiální dovozce.

sampo
27. apr 2009

zuzu ano, myslela som, ze zvonku je plast 😅 bojim sa, ze sa to doskrabe, ked to budem napr. prenasat do auta alebo tak
nostek nevidela som ten kocik este nazivo, iba v katalogu, co bol v prenatal boxe 😀

zuzu_z
28. apr 2009

sampo: jj zvenku je plast...zevnitř by to snad ani nikoho nenapadlo 😉 doškrábe - no jak koukám na prodeje korbiček, tak samozřejmě vždy tam nějaký škrábanec je... pro mě to třeba není až tak priorita, takže ustoupím, ale existuje dost kočárků, co nemají vaničku plastovou...😉

cazadora
4. máj 2009

tak že korbička z vnějšku plastová mi neva, ňa první jsme měli látkovou a ono když jí potřebuješ někde položit nazem tak jí snadno otřeš, a že je nějakej škrábanec mi vadit nebude. my si teď koupili sporťák 09 utopia a pak na druhý dokoupíme nějakou starší korbičku 😉

moko123
5. máj 2009

ahoj kočky no ja som moc neni nadčena tou 200í kvoli strieške zdá sa mi byt velmi malička,,,, ale každy ma iny vkus takže asi tak radšej sa priklanam k 2008 čiže k tej vetčej tiež sa neustale odpaja poriadne tam nedrži boli sme to obkukat takže som od 200í uplne odpustila je to možno dobre tak na 30 stupnove teploty čo nam asi nehrozi potrebujeme zimnu budku ale mohli dat k tomu dve ked už nova verzia mala byt vylepšena podla mna mam pocit že ten slalom pokazili ani nanožnik na hlbokej sa neda rozzipsovat,, no neviem neviem

sorrelia
5. máj 2009

a ja som si myslela, že sú striešky rovnaké 😕

zuzu_z
5. máj 2009

moko: nánožník na hluboké se dá rozzipsovat 😉 úplně stejně jako na 2008.
Stříška: myslíš jako že je slabší??? Já jsem měla kolekci 2007 a přijde mi úplně stejná... ale 2008 jsem neviděla, ak nemůžu posoudit... 😒

moko123
5. máj 2009

zuzu_z
akože dievky neviem či hovorime o tom istom neviiem ako to je pri športiaku ale na hlbokej korbe je taka iba akože strecha ovela menšia ako na 2008 o tej som ja hovorila ale ako vidim u roznych vyrobcov teraz maju take male striešky asi to ide do mody ale pre mna to je neprakticke nakolko budem vaničku využivat aj v zime a ešte niečo ona je nestabilna aspon ta čo som kukala stale vypadavala možno to bol nepodarok inak nechcem nikoho odradit ked niekto hlboky bude použivat v lete prečo nie,,,,

llllucka
5. máj 2009

moko:jak myslíš,že vypadávala stříška.A ta stříška je nižší nebo jak to myslíš?

moko123
5. máj 2009

llllucka
bavime sa o strieške 2009 na hlbokej vaničke áno??
tak ano ona drži na tej umelej hmote možno že to je tym že je strieška moc lahka alebo to bol možno nepodareny kus ktory som videla neviem treba to odskušat poriadne inak ani predavačky niesu nadšene tou strechou ked ma byt kočik hlboky v zime ale tak každy vie čo potrebuje ved si to lucka omrkni v neakej predajni

zuzu_z
6. máj 2009

moko: jo aha tak to jo... to máš pravdu... ale zase to je těžký, protože třeba tu stříšku udělali kvůli tomu, že si stěžovaly maminky, že ta přidělaná na madle je blbá... 😒 tak já nevím...
Ta stříška na korbičce je nižší a drží tam jakoby na samostatném oblouku vevnitř,který se zacvakne do dvou dírek v korbičce. Drží to teda dost pofidérně, co jsem zkoušela... ale já mám letní miminko, tak jsem to oželela, uvidíme...

a nánožník na korbičce opravdu jde rozzipsovat, teď jsem to zkoušela 😉

sorrelia
6. máj 2009

Dievčatá, veľmi vás prosím, môžete mi povedať, aká je dlhá a široká lôžková časť u Slaloma ? Náš drobec má rok a vyrástol nám z kočíku 😅 . Má 78 na výšku a 12 kg. Zmestí sa mi do neho ?