Poraďte športový kočík

vemi23
12. mar 2024

Ahojte poradte športový kočík 🙂

suzy2508
12. mar 2024

Ja som mala 4 kočíky, teraz mám Oyster Zero a je to topka do mesta a menší terén. Dieťa má veľmi dlhé, krásne sa zmestí. Odporúčam, na bazári dokonca nájdeš za pár korún. A to som mala aj renomované značky ako Thule, Nuna, Moon, tento je ozaj výborný.

dodo1987
20. mar 2024

Ahoj prosim ktory je lepsi sport. kocik:
Cybex Eezy/ Beezy alebo Easywolker jockey2
Hladame sikovny skladny lahky letny kocar na cestovanie. Dakujem za Info

suzy2508
20. mar 2024

@dodo1987 na cestovanie máš najlepší Joolz aer alebo aer +. Nájdeš aj na bazároch za fajn ceny. Sú to kvalitné kúsky, ktoré vieš ešte potom ďalej predať. No a čo sa týka Easywalker Jackey / XL, na tie nie sú dobré ohlasy kvôli sklonu sedačky, že vraj je to taký poloľah a tá strieška je podľa mňa nedostatočná. Opäť radím ísť do Oyster Zero / Zero Gravity, ak je prioritou samoskladanie + lepšia brzda a odvetraná strecha. Pripadne ľahký kočík na cestovanie, ktorý ti vezmú aj na palubu je Babyzen yoyo.

lucka613
26. mar 2024

@suzy2508 ahoj vedela by si odmerať lezmu plochu a aj na šírku koľko tam je priestoru rozmýšľam nad nim dcérka má 15 mesiacov a je strašne dlhá

suzy2508
26. mar 2024

@lucka613 jasné, premeriam ti. Skús pozrieť inak aj baby jogger city mini GT2, ten má najdlhšiu plochu na ležanie a prejde každý terén perfektne. Ozvem sa s mierami Oyster Zero ešte.

lucka613
26. mar 2024

@suzy2508 pozerala som ho ale tam je nevýhoda že tam nieje úplný sed inak by bol fajn

suzy2508
27. mar 2024

@lucka613 výška chrbtovej opierky 48 cm a jej šírka 36 cm, šírka sedu 36 cm, celková ložná plocha 90 cm, s dodatočnou opierkou na nohy skoro 100 cm. Inak aby ťa nemylila tá chrbtová opierka, že by sa ti zdala krátka - ten kočík má vysoko striešku, nebude si môj malý (14 mes, veľkosť 92 nosí) búchať hlavu minimálne ďalšie 2 roky. Fakt je vysoko, kočík ide úplne do ľahu, košík dole dostatočne veľký a hlavne je celý kočík strašne ľahký a za tých pár šupov, čo sa dá teraz zohnať na bazári nemá konkurenciu. Keby niečo, kľudne ešte píš 🙂

lucka613
27. mar 2024

@suzy2508 a kolieska zvládnu každý terén neni sú plastové? Vieš mala som pri staršom kočík Jolie mal plastové kolieska a potom bol taký ako vyhrkany .

suzy2508
27. mar 2024

@lucka613 kolieska boli na ňom horšie na verziách do roku 2019, ďalšie nové čo sa vyrábali majú kvalitnejšie gumové kolesá (rubber wheels uvádza stránka výrobcu). Ja ho mám z druhej ruky, kolieska vyzerajú stále obstojne, každé je samostatne odpružené, čiže necítim ani v meste dlažobné kocky, prešla som aj trávu v pohode, rúčka mi netriasla (na toto som ja citlivá, lebo mám na ruke ganglióm a pri Thule Spring som bolestivo cítila zápästie). Stále maj ale na pamäti, že je to mestský kočík, nečakaj, že ti prejde brutálne kamenistú cestu, ako je Thule Urban Glide napr. Musíš spraviť kompromis. Či sa ti kočík vyhrká záleží aj od konštrukcie a jej pevnosti, pruženia kolies a ich materiálu a údržby kočíka. Treba premazávať, sem tam dotiahnuť niečo. Ale čo sa týka cena-výkon, som veľmi spokojná, dokonca ozaj lepší je než všetky 3 predtým čo som mala.

lucka613
27. mar 2024

@suzy2508 dobre ďakujem ti veľmi pekne 🙂

suzy2508
27. mar 2024

@lucka613 nie je za čo 🙂