Ako naučiť dieťa na nosič?

miranda23
7. máj 2017

Ahojte, môjmu dieťatku sa veľmi nepáči v Manduce - nosiči, plače tam, má 2,5 mesiaca, poradte mi ako bábo naučiť na nosič????? 🙂 Rada by som nosila, šatku som nekupovala... Díky za typy 🙂

kristinka86
8. máj 2017

@miranda23 Moje deti sa radšej nosili v šatkách, ako v nosiči. Aj keď som teraz malinkej dala prvýkrát Manducu, tak sa hnevala. V šatke problém nebol. Ale zvykla si aj na Manducu, len to trvá také 2-3 minútky, kým sa upokojí. Potom aj zaspinká.

kitty88
8. máj 2017

@momoqui baby ti tu hovoria pravdu, skus sa o tom informovat v skupine nosime nase deti, tam su skusene nosicky 🙂 nosenie tvarou dopredu nie je ergonomicke a nosic, ktory toto umoznuje, tiez nie, hoci sa tak tvari a ma to uvedene v nazve (aj vyrobcovia klokaniek ich casto oznacuju za ergonomicke a nie su). Konkretne tento tebou spominany je hybrid, nieco medzi, este pre uplne malinke deti moze zabezpecit spravnu polohu noziciek, ale pre vacsie deti urcite nie, kedze im nebude siahat od kolienka po kolienko a tak v nom budu visiet.

kitty88
8. máj 2017

@miranda23 nosis vnutri ci vonku? Ja som nosila sice v satke, ale vnutri v nej byt nechcela, takisto plakala, ale ked som hned po naviazani vysla von, spokojne sa obzerala a po chvilke zaspala 🙂 skus ist hned po vlozeni do nosica vonku a uvidis, ci nebude babatko spokojnejsie 🙂

mishkamishka
8. máj 2017

@miranda23 mas pravdu, mozno to bude tym, ze ma moc nozky pritlacene. satka, ked som nosila, ten uvaz sa volal kriz vonku tusim, urobila pod stehnami trocha priestor tym ako sa tam nahuhlala - ale aj tak malo dieta nozicky nasiroko a pritisnute, hoci satka sa trocha poddala a dala sa povolovat a upinat, kde bolo treba.
urcite by som sa nevzdala, nosenie je super vec, neviem, ci by moje dieta bolo o moc ine, keby byvalo v kociku, tazko povedat.
nema niekto satku len pozicat? je to fakt len na par mesiacov, potom je manduka ovela praktickejsia, ked je dieta uz vacsie. ja by som aj pozicala, moja je ako nova, ma 4,8 m, len nie som na SVK a budem az v auguste...