• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Babyšatka

16. júna 2016 
@zuzikkaa 9 mesiacov si drobca nosila v brušku, prečo mu to nedopriať aj naďalej? Máš ho pri sebe, vieš si chodiť v pohode za starším dietkom, porobiť si domáce práce, vieš si odsledovať, či mu nie je teplo, zima, či ho niečo netrápi, je na tebe a je to super pocit. a neboj sa toho, že budeš nosiť do puberty, detičky si nosenia do sýta užijú, kým sú malé, a potom by už len behali. ja som si to nevedela vynachváliť, a už mi to chýba, teraz nosíme už veľmi málo (slečna bude mať 3 roky).
23. apr 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@monr no ved to,,pri prvom som nosenie vobec neriesila,,bol spokojny v kociku...ale nosenie chcem vyskusat ,aj koli tomu ak by som uz nemala moznost-dalsie dieta :slight_smile:
len u mna je skor problem to,ze som tak trochu manik na kociky tak by mi bolo luto ze by si maly satku oblubil natolko a kocik by uplne odmietal :unamused:

hlavne mi nosenie pride velmi prakticke,,ked sa niekde tazko dostanem kocikom,,aj ako si uz spomenula to starsie dieta...tak to hadam risknem :slight_smile: dakujem ti za radu
23. apr 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzikkaa vyskúšaj, sú detičky, čo si nosenie nevyžadujú, moja vydržala aj v kočíku, ale spokojnejšia bola v šatke.
23. apr 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr vyzeráš ako skúsená šatkárka :slight_smile: ..potrebovala by som vedieť odkedy môžem viazať batoh.. našla som, že od 4.mesiaca, od 9.mesiaca a kadečo iné.. hm? vopred dík za radu.. :wink:
27. apr 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oskarik zvykne sa doporučovať, že na crbát by sa malo viazať, až keď sedí dieťatko samé. avšak mnohé kočky dokážu naviazať aj pár mesačné dietko na chrbát.
Batoh by som ešte neviazala, ale trebárs kapsu, či dvojitý hammock by sa už dal. ide o to, aby bol na chrbte správne naviazaný, tiež kolienka vyššie a hlavička pokiaľ dobre nedrží istená. ruky dnu v šatke. A na to sa mi batoh moc nepozdáva, lebo nie je čím istiť hlavičku a horný pruh šatky nemusí tak pevne držať za krkom.
skús popozerať tie dva úväzy, čo som napísala, či by sa ti pozdávali. Hlavne ten 2hammock je fakt dobrý úväz pre menšie detičky na chrbte
27. apr 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr oki, ďakujem! :slight_smile:
27. apr 2012 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monr ďakujeme za všetky rady na začiatku nosenia.. ešte by som poprosila len o názor.. Moje malé polročné dievčatko pri vertikálnom úväze chce mať rúčky vonku. keď zaspinká, tak jej ich istím šatkou.. (už som to písala aj na inom fóre.. ale od skúsenej šatkárky by som chcela počuť tiež názor).
V "najlepšom" prípade jej vytiahnem šatku až ku krku..ale pritiahnuť úplne na telo sa nenechá.. Nechodíme po vonku dlho.. maximálne hodinku, zadoček má podsadený... Sú tie rúčky veľký problém? (teraz rieši zúbky, takže ruky musí mať "poruke".. ale aj pred zúkami ich vyťahovala.. :unamused: )
3. máj 2012 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anulicek zvykne sa doporucovat, ze kým sama nesedí, mali by byt ručky dnu. Avšak osobne si myslim, ze v 6 mesiacoch to uz nie je taky problém, hlavne pri spánku ak su istene. Ved aj počas nosenia na rukách ruckami sermuju deticky, takze osobne by som to ako tragediu nebrala. Možno by ma za to nejaka poradkyna nosenia odsudila, ale myslim, ze v tom veku sa to dá akceptovat. :slight_smile:
3. máj 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monr Dakujem... to mi nenapadlo s tým nosením na rukách... tam je "prehnutá" (ani riťuška podsadená :grinning: ) a šermuje rúčkami ešte viac ... ďakujem.. takto som sa na to sama nedokázala pozrieť...
Dobrú nôcku
3. máj 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anulicek ono to nosenie sa vekom meni, pri jednorocnom, ci dvojrocnom dietku si ani neviem dost dobre predstavit zagulateny chrbatik, dajme tomu, ked spí, tak sa nasteluje do takej polohy, ale bezne si uz natahuje nohy, vystrie chrbat, jednoducho sa ulozi pohodlne. A myslim, ze to dosvedci kazda satkarka, co nosí dlhšie ako rok. Tak pokial sa dá, ručky schovat, teda aspoň ked spinka. A ked je hore, moze si cmulat ruky :wink:
3. máj 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anulicek kludne moze mat ruky mimo satky..ak je pevne a dobre priviazana
ja som vcera na prechadzke nosila malu ktora sa celu cestu hrala s 2l PET flasou a sermovala mi nou pred nosom :grinning: :grinning: :grinning:
3. máj 2012 o 22:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte :wink: mate tip na nejaku elasticku satku na leto, ktora by bola trochu tensia a viac prievzdusna? ako tie horucavy riesite vy?
7. máj 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky, mam už jednu baby šatku, ale mne sa zdá, že je hrubá na leto, pre uvažujem nad kupou ešte jednej šatky, ale neviem sa rozhodnuť. Poraďte mi prosim, hľadám tenku šatku na leto, cca 5m, aby moju princeznu mohol nosiť aj manžel. :slight_smile: ďakujem
9. máj 2012 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ansira my sme na leto kúpili indio s ľanom a zatiaľ je to v pohode.. :wink:
9. máj 2012 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 @ansira na leto sú fajn šatky s bambusom, prípadne ellevilky hodnotia ako celkom tenké.
elastik najjemneší bude asi liliputi, ale aj najpružnejší.
9. máj 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som cez leto nosila v storchi, teplo mi bolo, bola to 100perc bavlna a teraz nosim v ellevilke, tiez bavlna a myslim ze je to o tom istom.. tricka mame obaja prepotene, podla mna na leto zmesove, ale mne sa v bavlne nosi super.. no co, tak sa hrejeme :slight_smile:
9. máj 2012 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr @crysmile ja uz rozmyslam aj nad usitim vlastnej satky, najlepsie celobambusovej, ale neviem kde zohnat material. detivbavlnke nic take nemaju a zo zahranicia bez vzoriek to ide tazko... neviete nahodou o niecom? resp. som nasla stranku shantybaby.com, zenska z cr tam predava aj celobambusku, len o tej znacke nic neviem...
9. máj 2012 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 osobne by som sa do šitia šatky nepúšťala, minule sa to rozoberalo aj v šicej téme, aj na nosenideti sa o tom viackrát písalo. Ide o to, že originál šatky (teda ak nerátam nejaké šmejdové) sú špeciálne tkané tak, aby to pružilo tými správnymi smermi. Isteže poslúži aj doma šitá šatka, ale tá kvalita nosenia je neporovnateľná.
9. máj 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr ja som mala usitu a bola super a kedze bola kratka akurat pouzivala som ju castejsie ako kupovanu....pokial ma clovek dobru latku na to preco nie....mne zase pride cena niektorych satiek poriadne prehnana
10. máj 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lujza123 ono je to diskutabilné, písala som, že iste poslúži aj šitá, niekto si žiaľ nemôžem dovoliť kúpiť trebárs didymosku, alebo nechce. ale tam ide o tú kvalitu nosenia. a tie ceny sa musia niekde odraziť, kvalitné značky vkladajú veľa do nových vzorov, testovania, vymýšľania, obchodnej stratégie. myslím že je to ako s každým iným tovarom, pokiaľ bude dopyt, tak cena top šatiek iste dole nepôjde.
10. máj 2012 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monr ano, ale v podstate, ked si zozenies kvalitnu latku, tak ti treba tych cca 5 metrov, co sa ti cenovo bude pohybovat rovnako ako storche alebo didymoska. ja som teda vhodnu latku lacnejsiu ako 12 euro/meter nenasla... vzdy mas vsak vacsiu sirku a tym padom ti vyjdu z dlzky aj 2 satky. ale co s tou druhou? takze si zase tam isto, kde predtym.... preto mam dilemu, lebo zohnat dobru bambusovu originalnu je dost problem... ak o nejakej znacke viete, dajte mi, prosim, vediet :wink: lebo ja som zatial nasla iba ceske SaNaMi
inak, u nas mame riadne prehnane tie ceny didymosiek, staci pozriet nemecky amazon a hned sa na to lepsie pozera... mam doma dve pevne a tri elasticke satky, kedze mam maleho krpca a stale hladam, co nam najviac sadne. z tych elastickych mam 1 homemade od zenskej z uk. materialovo je lepsia a pohodlnejsia ako ostatne 3 originalne, len je bohuzial uzsia ako napr. moby.
10. máj 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 Ahoj, uz som tu dlho nebola a teraz hladim a tema pre mna. Bambusova satka je uzasna vec, ale zalezi ld spracovamia bambusu. Co som mala v rukach bambusove latky, nezdali sa mi velmi nosne a bambus casto po vyprati akoby zmeni strukturu. Mala som polsku satku A 80% bambusova viskoza a zvysok lan. Bola uzasna, jemnunka nosna. Viem, ze robia aj nejake z prirodneho bambusu, ale nikdy to nie je cisto bambus. Vzdy je tam aj nejaka primes, ako balna lan. Asi kvoli nosnosti. Z polskych je uzasna Natibaby, len neviem ake mas poziadavky na dizajn, ci mas rada prizky a keprovu vazbu, alebo zakary. Daju sa kupit v cechach cez nosenideti napr. Ja mam teraz jednu aj priamo od nich z polska, lebo to postovne je porovnatelne, ale ak mas niekoho v Cechach, da sa na postovnom usetrit. Alebo z fora z druhej ruky, tiez super. No a bambus ma este LennyLamb ale tie su uz lacnejsie i asi trocha horsia kvalita. Citala som aj kladne, aj. ie velmi kladne referencie. Ale mohlo to byt sposobene i tym, ze mamicky boli zhyckane didymosmi a nati a neviem cim. Ja odporucam Nati z druhej ruky. Ale teda este je otaka ake mas velke dietatko a aku nosnost a hrubku zhanas. Nati su nosnejsie. Od nich je super dokonca i hodvab na moju 12 kg. slecnu. Mam doma satku s 30% hodvabom, ze investicia do dalsieho potencialneho mrnata, ale kludne naviazem i Aide. Takze na leto mam asi vystarano. Ak pisem nieco mimo, tak sa ospravedlnujem. Necitala som velmi predchadzajuce prispevky. Idem teraz :grinning:
10. máj 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lillianx ano, presne tuto info som potrebovala :slight_smile: takze nehrozi, ze "polska kvalita"? a este, budem sa mozno pytat ako debil, ale v com su vyhody hodvabnej satky? je dostatocne pevna na nosenie?
10. máj 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ako píše @lillianx nati sa momentálne so svojimi limitkami radí medzi top šatky ku didy, hoppu, storchu, ellevillu.
hodváb je vzdušný a jemný, preto sa odporúča hlavne na novorodencov, ale podaktoré hodváby majú aj super nosnosť na batoľa. treba si počítať referencie a nájsť tú pravú. najviac referencií nájdeš asi na www.nosenideti.cz
10. máj 2012 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som vsade citala ze z metraze nie su dobre satky, vyjde to draho... nasla som u nas v metrazi latku, co sa vazbou velmi zhruba podobala na moj didymos indio, nebolo to take pravidelne, ale na omak podobna. Stala 5E za meter, na 5m satku staci kupit 2,5m, po dlzke na polovicu rozstrihnut a zosit, aby vznikol 5m pas polovicnej sirky (sev v strede nijako nevadi, da sa spravit tak aby bol tenky a dobre nosny a este mam aj znacenie stredu satky). Skusila som a super, bola takmer rovnako dobra ako didymos a vysla 12,50E :grinning: oproti polskym platenym alebo medley uplne de luxe :sunglasses:
10. máj 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quaxi otazka je ako sa da viazt v tom, ci to udrzi pevne uvaz a nepovoluje..lebo inak to moze zatazit chrbat dietat aj rodica
satky su testovane na velku zataz, bezna latka nie
a to zositie v strede..aby sa to v najnevhodnejsiu dobu neroztrhlo :unamused:
10. máj 2012 o 23:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 viazalo sa to normalne, uvaz drzal dobre, nepovoloval, nosenie bolo aj po 2h pohodlne, mam okrem toho didymos indio a nosilo sa mi v tom porovnatelne dobre. Urcite lepsie nez v platennej "oficialnej" satke. Ale to je vyslovene o stasti na material. Skoda ze uz ho nemaju, mohla som mat biznis :grinning:
Zositie v strede - nosnost takeho svu ked sa dobre spravi, je niekolko desiatok kg, dobry sev je prakticky nerozparatelny, nejde to rozparat ani naschval s paradlom, nevadi ani ked sa ti velka cast niti pretrhne, lebo sa to dalej nepara. Skor sa ti roztrhne latka nez sev. Tuto satku som raz pouzila namiesto hojdacej siete pre dospelakov, udrzalo to bez problemov vyse 90kg chlapa, zatazenie svu na satke je minimalne - cast vahy dietata sa opiera priamo o tvoje telo a satka ho nenesie, zvysok sa rozlozi po celej satke a minie na trenie satky o telo, takze realne zatazenie pri detoch je maximalne okolo 5kg. Uzol, ktory spravis na satke, ma omnoho mensiu nosnost ako taky sev (aj ked mas pocit ze si ho dotiahla uplne na fest).
10. máj 2012 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@quaxi tak to je super ..to boli len moje uvahy..nie vycitky...ja mam doma vyrobeny ringsling viazany na kriz , ale ten pouzivam len na kratke vzdialenosti
10. máj 2012 o 23:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strapco13 ved som to ani nebrala ako vycitky :wink: pisem to skor len tak pre info - ak niekto nema peniaze na satku, netreba sa vzdat nosenia, da sa aj lacno vyrobit celkom dobra satka, napriek tomu co sa hovori o home-made satkach z metraze. Asi takato satka vydrzi menej, mozno by sa casom vytahala a nebola by uz pohodlna, ale zase na caste nosenie sa uz urcite oplati investovat do drahsich satiek a na obcasne nosenie sa da pouzit aj takato lacna nahrada.
11. máj 2012 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,
neviem sa rozhodnut medzi dvoma satkami na stranke liliputi - babyvakom, ktory je od narodenia do 2-3 rokoch a elastickou satkou Liliputi - elegance, kt. je od narodenia do polroka. :sweat_smile: Priznam sa, ze ja sa bojim, ze pre mna bude viazanie satky hotovou vedou. Pri prvom som mala klokanku, ale ta je vhodna pre starsie babatka, pretoze je tvrdsia.... Takze nemam so satkami ci babavakom ziadne skusenosti a chcela by som vyuzit pri druhom.
11. máj 2012 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok