Výber šatky

natalka2711
25. okt 2018

Mamičky, rozhodujem sa medzi dvomi značkami elastických šatiek pre novorodeniatko-Boba (Sangria) a Hoppediz (Berry). Sfarbenie som volila úmyselne, keďže tieto odtiene by mali bábätku navodzovať prostredie ako v brušku. Poraďte aké máte skúsenosti- najmä čo sa kvality týka. Rozmerovo sú veľmi podobné, čo do nosnosti Boba uvádza cca do 15 kg, Hoppediz do 9 kg. Ďakujem Vám

veronikuliatko
25. okt 2018

@natalka2711 boba je elasticka satka, urcite nie je do 15 kil pohodlny, ak sa rozhodujes z tychto dvoch tak hopediz..bobu budes mat tak do 6 kil max..urcite by som isla do pevnej hned..nie je to az taka veda :₩

marguay
25. okt 2018

Presne elasticku preskoc my sme mali hned Didymos a bola ako oblacik a tenucka a vydrzala. Ta nosnost je hranica, po aku satka dieta udrzi, ale od polky uvadzanych kil uz to nie je pohodlne. Mala ma 10 kg a uz sme presli na hodne nosnu satku, keby sme mali mat este elasticku, tak ja uz nemam krize a plecia

lindusss2016
25. okt 2018

@veronikuliatko ale ona vybera medzi elastickymi, coze aj tu hoppediz myslela elasticku.
@natalka2711 kazda elasticka je tak do 6 kg, tiez by som to zbytocne nekupovala, pohodlie nic moc a mne ani tie elasticke materialy moc nesedia.
Co sa tyka tych farieb ako v brusku, neviem, kto to to poradil, ale moje obe deti boli teda v roznych fsrbach a ja som si rozdiel nikdy nevsimla, tym by som sa na tvojom mieste neriadila. Navyse pevne satky ponukaju nespocetny vyber nadhernych farieb aj vzorov.

lindusss2016
25. okt 2018

@marguay aj tenke a makkucke satky mozu byt nosne, ja mam tiez viac ako 10 kg chlapca a nosim ho v tenuckej este uplne v pohode, len treba volit primesy a spravny uvaz 😉

ajka0207
26. okt 2018

@lindusss2016 akurat ze ona hovori o elastickej satke, nie o tenkej pevnej

natalka2711
autor
26. okt 2018

Ďakujem vám milé mamičky za odporúčania a skúsenosti. Poobhliadnem sa po pevnej variante šatky, podľa toho čo píšete bude to lepšia voľba pre bábätko aj pre mňa 🙂

lindusss2016
26. okt 2018

@ajka0207 z toho, co pisala @marguay som pochopila, ze ona elasticku preskocila aa hned mala didy 🤔

ink
12. nov 2018

Ahoj, neviem, či už si rozlúskla svoju dilemu, ja len, že na Modrom koníku sú už aj poradne a jednu majú Sestrice o šatkách a nosení, prípadne sa poraď s nimi : https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

natalka2711
autor
12. nov 2018

@ink ahoj 🙂bďakujem za tip, moje váhanie o šatke je zažehnané, doma už kraľuje kráska Didymos Indio Aurora 🙂

lindusss2016
13. nov 2018

@natalka2711 ahoj, teraz som si precitala na tvojom blogu, ze ste dostali aj nosic babybjorn, tak ti len pisem, ze by si ho radsej nemala pouzivat, nie je ergo a na nosenie babatka je nevhodny 😕 bohuzial, tymto vyrobcom ide o zisk, nie o dobro deticiek. Ale verim, ze na to prides aj sama, ked pocitis ten rozdiel v aurore a v tom nosici 😊 pre viac dobrych rad ohladom nosenia ti odporucam prisat sa do akuliny Nosime nase deti tu alebo na fb

jennyska
23. nov 2018

Ahoj @natalka2711 a ostatní maminky. Na koníkovi máme nově i Odbornou poradnu o nošení dětí a všechny otázky do ní můžete kdykoli vkládat zdarma a anonymně: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Vložením svého dotazu pomůžete i dalším maminkám, které zajímá to stejné, co Vás a hledají tu nejlepší možnou radu, kterou mohou dostat.

Děkuji za vložení otázky/otázek a přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team