Suseda znepríjemňuje ostatným život svojimi výstupmi

kvecinka321
22. feb 2019

Bývame v bytovom, dvojposchodovom dome, kde sa nachádza spolu 6 bytov. Byty dole sme my a dvaja susedia, výborne si rozumieme, nemáme žiadne problémy. Hore je jeden byt prenajatý druhý čerstvo kúpený a prerobený ale kvôli tretím susedom sa po víkende dotyčný hneď odsťahoval... v treťom byte býva bývala psychiatrička so svojim mužom a synom. Jej pravdepodobne preplo z toho lebo z balkóna vyhadzuje odpadky, jablka, orechy strúhankou jednoducho aká je sezóna(aspoň nakrmí v zime sýkorky a iné zvieratká) plasty a taký odpad jej muž večer alebo na druhý deň zbiera hoci je to na našom kúsku pred garážou, nejako to s manželom neriešime.. čo je horšie, že asi párkrát do dňa otvorí dvere a do chodby vrieska ale to je škrekot taký že pozerám ako to môže z človeka vychádzať. malo čo je jej rozumieť ale to čo je sú hnusné nadávky.. takto je to v zime. V lete huka na dvor na balkóne a búcha metlou o zábradlie ktorým sú prepojené všetky balkóny takže to duní riadne. Nám s manželom to nejako extra nevadi mimo smradu keď sú otvorené dvere do ich bytu počas jej výstupov ale to sa dá vyvetrať. Problém je ten že chceme kúpiť domček a presťahovať sa a tento byt ako investícia ma veľkú hodnotu ale “vďaka” tejto susede je ťažšie predateľné rovnako ako horný byt ktorý je celkom podľa mna nepredajný keďže susedí s tou susedou..veď tento víkendový sused čo už odišiel len im zaklopal že sa zoznámia a chcel ich slušne poprosiť či by sa to nedalo obmedziť ten krik ale to bil krik a čurbes.. s nimi sa nedá.. je mi to veľmi ľúto, jej manžel vždy pozdraví s mojim manželom občas čosi prehodia ale ten môj je dobrák s každým vie milého slova prehodiť.. akonáhle však niekto im vyjadri nespokojnosť sú príšerní.. dá sa proti takýmto susedom nejako zasiahnuť? Jeden sused sa ma pýtal či by som podpísala petíciu ale obávam sa že je to len pichanie do osieho hniezda zároveň mi je jasne že bytovka chátra len kvôli ním keďže oni sú väčšinou neplatiči do fondu občas čosi zaplatia ale ostatne dva horné byty sú neobývané..vďaka za nejaké názory pripadne nápady..

ink
22. feb 2019

Hm. To je veru nezávideniahodná situácia. Odohráva sa to aj po 22tej hodine? že by ste volali políciu pre rušenie nočného kľudu? Alebo druhá možnosť je volať aj RZP, že máte podozrenie, že suseda je paranoidná a bojíte sa o jej a aj o svoje zdravie. Toto nerobí zdravý normálny človek, toto je diagnóza a tá sa bez zásahu lekárov neporieši sama.

kvecinka321
autor
22. feb 2019

@ink nočný kľud dodržuje čo je na jednej strane fajn, na druhej nemáme dôvod volať políciu.. aj keď ešte predtým než sme sa nasťahovali vraj polícia tu chodila ale nič nevyriešili.. RZP by som volala keď by bývala sama.. majú syna ten nevyzerá tiež byt v poriadku v zime chodí v čiapke vo flanelovej košeli a veste.. on je nejaký vysokoškolský profesor ale veľký podivín.. a ten manžel akoby bol v takom psychickom tlaku od ženy ktorá mu hnusne nadáva že akonáhle sa mu niečo sused vytkne aj keď v dobrom je oheň na streche a až agresívny.. myslím že ma z tej ženy nejaký komplex že on sám je bezradný vo s ňou a ak ho ešte tlači aj ten ši ši syn čo mne tak príde ten si s mamou rozumie tak ten sused je na prášky taký chudák o všetko sa stara nákupy tie odpady záhradky.. on nie je zlý len je z toho v čom žije vyšinutý..

ink
22. feb 2019

@kvecinka321 ak sú tu dvaja psychotickí, je otázkou času, kedy prepne aj jemu. Bohužiaľ. Jemu by sa nedalo vysvetliť, že keď na nich zavolá RZP on, že to môže dopadnúť lepšie, než keď to bude takto nechávať? Nepusita ich na reverz, poisťovňa preplatí psychiatrickému oddeleniu plnú sadzu, až keby tam boli mesiac, a to už je doba, kedy sa dá nastaviť na liečbu..

ikonica
22. feb 2019

Ak su chronicki neplatici mozno by ste ich mohli nejako vysikovat... Dat byt do drazby a pod... V bytovke kde som mala prenajaty byt takto nejako riesili neplaticov...

mondolina
22. feb 2019

@ink
Dobrovoľne nemôžeš niekoho nútiť do liečenia, liečbu môže nariadiť jedine súd, takže to že zavolá RZp syn nemá žiaden význam.

mondolina
22. feb 2019

@ink
A keď sú svojpravne dospelé osoby tak ich na reverz pustiť musia,

ink
22. feb 2019

@mondolina myslím, že psychiatrické oddelenie má výnimku. Pred rokom som takto volala RZP na manžela jednej mamičky zo sídliska. Boli cudzinci, nehovorili slovensky, len po anglicky, naše deti sa občas hrávali na pieskovisku, občas sme si napísali na FB.
Jedneho dňa mi zrazu napísala, že jej manžel začal trepať blbosti, prepukla mu paranoja, napísala som jej, nech okamžite naloží dieťa do kočíka a odíde z bytu, že ide nakúpiť pečivo do Billy. A už som volala RZP. Prišli spolu s policajtmi. Musel byť na oddelení mesiac. Zo psychiatrie nemôžu prepustiť na reverz, ak vidia, že ten človek je mešuge.

kvecinka321
autor
22. feb 2019

@mondolina z ich rodiny by ani nikto nevolal RZP.. oni tak akosi držia pokope ten syn ledva pozdraví ten otec je taký starší pán no chudáčik mi príde utýraný ale jemu by sa to nijako nedalo vysvetlit keď on hneď vyskočí na toho kto sa do toho stara..
@ink ťažko.. neviem či my to vyriešime len som chcela vedieť či niečo neexistuje.. my bývame krížom pod nimi a mame dobre dvere ktoré tlmia hluk takze počujem že sa niečo deje že huka ale keď mám tv pustení akoby dieťa len niečo kričalo nie je to tam počuť.. trochu sa bojím keď bude v lete naše bábätko spat na balkóne a začne takto trieskať že vlastne tam nebude môcť spať ale tak budem to nejako riešiť inak a bude spinkať inde.. ešte ak by náhodou čosi hodila na auto keď parkujete do garáže tak by sme to riešili inou stranou asi lebo minule cúval do garáže a zrazu len šupa pred autom jablko mk skončilo.. ale tak keď to ozaj nie je priamo tak neriešime..

kvecinka321
autor
22. feb 2019

@ikonica to sme riešili aj s bytovým družstvom že vždy čosi doplatia čo treba aby sa nič nemohlo riešiť.. takze týmto smerom to nepojde..

mondolina
22. feb 2019

Možno by sa dalo cez políciu, podľa všetkého sa jedná o občianske spolunažívanie, robenie schválností.Opakovane volať políciu, aj cez deň, keď bude vyhadzovať odpadky.

ifava
22. feb 2019

Fuha tak do takejto situacie by som sa nechcela dostat. Nemohol by manzel ked ho ten jej manzel berie celkom sa ho spytat ci ju nechcu dat do ustavu alebo tak

sisulia
22. feb 2019

tak to je taka vec kde sa asi moc nepohnes :/ policajti nepomozu, nie je u vas niekto urceny ako domovnik napriklad? ze by sa on skusil s nimi este porozpravat

mondolina
22. feb 2019

@ink
Som policajt a mám žiaľbohu iné skúsenosti, kým neohrozuje iných resp. seba, tak sa lekári do toho nehrnú.

cacianka
24. feb 2019

Kto je vlastnikom bytov a domu.kolko vas je a kto vam spravuje? Správca alebo aj vy ako susedia im môžete napisat dopo rucene vyzvu aby upustili od konania ktore ohrozuje a znemožňuje riadne vyuzivanie vasho majetku ich správanie je obtazujuce.aj ked su neplatiči môžete to riesit ze ich byt môžete vydrazit .
Su tu podobne temy a boli dobre rady.pohľadaj

ink
11. mar 2019

Ahoj, no čo? Nejaký posun?