Veľká túžba po dievčatku

22. apr 2020

Ahojte baby, chcem sa vás opýtať či ste mali niektora túžbu po konkrétnom pohlaví dieťatka. Mám dvoch synov a veľmi by som túžila ešte po dievčatku. Svojich synov zbožňujem, no veľmi by som chcela ešte dcérku. Ja neviem či to nie je iba moja naivná predstava o dcére, ale neviem sa toho pocitu zbaviť. Kebyže už dcérku mám, tak by mi dve deti bohato stačili, ale teraz mám stále taký pocit akoby mi niečo chýbalo.
Mali ste

autor
22. apr 2020

Mali ste to niektora ? Prosím vás nepíšte mi také príspevky že čo by iné ženy dali aspoň za jedno dieťa. Ja som za svoje detičky vďačná a uvedomujem si že je to co píšem vlastne banalita oproti iným problémom.

daniela2227
22. apr 2020

Ja mám to isté so synom 😏 mám 2 baby a nedarí sa nám už dllllho nič 😕

h2
22. apr 2020

Ja mám jedno dieťa, syna. A veľmi som si želala mať práve chlapca, pretože ináč sú v našej rodine samé baby a aj môj muž už má z prvého manželstva 2 dcéry, aj moja sestra má 2 dievčatká... Takže som rada. A áno, potešila by som sa aj dcérke, tam by som zase bola rada, že sú so sestrami a sesternicami parťáčky. No ale mám chlapca a po ďalšom dieťati už netúžim.

autor
22. apr 2020

@daniela2227 no ja práve ani neviem či by som do toho tretieho išla. Starostlivosť o deti je náročná, môj najmladší má zatiaľ len 15 mesiacov. Dúfam že sa vám chlapček zadarí ☺

lusyc
22. apr 2020

Mám dve úžasné dievčatká a túžim po treťom dievčatku, ale už mám veľa rokov a zdravotne nič moc, komplikované obe tehu, tak to asi navždy ostane nesplnená túžba.

maris5
22. apr 2020

Ja som velmi chcela dievcatko. Mala by som komu vlasky zapletat. ☺ Aj meno som mala vybrate Hana. Doktorka mi povedala, ze je to chlapec. Uprimne, poplakala som si. Par dni trvalo kym som sa zmierila, ze je to chalan.
Pokus cislo dva, opat chalan. 😂
Viem, ze uz tretie dieta nechcem, zdravotny stav sa mi kazdym tehotenstvom zhorsil.
Ale vzdy ked mozem, tak si nejake dievcatko pohladkam po vlaskoch.

srandujete
22. apr 2020

Ak Ti nebude vadiť, odpoviem Ti ako muž ☺️ áno, ten pocit poznám 👍 je to akoby človeku ešte ku šťastiu niečo chýbalo.. akoby jeho život ešte nebol úplný.. 🙁 Alebo je to dané tým, že stále túžime po niečom, čo nemáme?. . 🤔 Tak ak máš možnosť, šup šup do práce 😉

daniela2227
22. apr 2020

Ja by som ho brala všetkými 10timi 😏 ale moje baby sú už "velke"..jedna 15 a druhá 6.5

autor
22. apr 2020

@h2 pri prvom dieťati mi bolo v podstate jedno či chlapec alebo dievča. Pri druhom som už túžila po dcérke, ale svojho malého synčeka by som nevymenila za nič na svete, je to také slniečko. No túžba po dievčatku ostala.

autor
22. apr 2020

@maris5 ja tiež práce neviem či ešte to tretie. Momentálne je mladší syn ešte malinký, jeden dvojročný rozdiel mi stačí 😂 asi to necham na brata a budem dúfať v neter ☺

lenka2710
22. apr 2020

Ja keď som bola prvýkrát tehu, od začiatku som cítila, že to bude dievčatko! Muz aj ja sme veľmi túžili po tom, aby bolo prvé dieťa dievčatko a tak som sa na to upriamila, cely čas sme nevedeli čo to bude a bolo to dievčatko, teraz keď som otehotnela, hovorím mužovi, to bude chlapec a aj nam to potvrdili na sone 😂😂 chápem ta, keby som mala chalanov, asi by som tiež stále túžila po dievčatku! Moja ma už 5 a pol roka a je to taka moja partacka a svetlo mužovych oči 😇 svagrovci mali dvoch chalanov a do tretice sa im podarilo dievča, a v tom istom období aj mužova sesternica čakala, tiež mala dvoch chalanov a narodil sa zas chlapec, ešte sa smiala, že musia ísť aj do štvrtého 😂😂! Napríklad môj muž je zo 4 bratov a každý mi hovoril, že dievča mat nebudeme, že je to genetika, lebo muž má 8 bratrancov a len jednu sesterku, proste ze sa im rodia len chalani, neviem co je na tom pravdy, ale každý švagor ma aj aj, až na jedného, ten má len chalanov

autor
22. apr 2020

@srandujete no možnosť by aj bola , ale mám trocha aj pochybnosti. Momentálne si neviem predstaviť ďalšie s dvojročným rozdielom, bolo by to náročné. Manžel už ani moc po treťom netúži, on vravi že mu stačia dve deti, nerada by som ho do niečoho nútila. (Ak by súhlasil bolo by to asi iba kvôli mne)

autor
22. apr 2020

@daniela2227 jasné tak to už máš veľké baby, moji chlapci majú iba 1 a 3 roky takže to je o inom

autor
22. apr 2020

@lusyc drzim palce aby sa raz splnila ☺

thami
22. apr 2020

Ahoj, ja som tuzila po prvom dievcatku...velmi moc...dokonca sa doktorovi aj na zaciatku zdalo, ze to bude dievcatko, ale potom mu narastol pipik 😂😂😂 ver mi, par dni som si poplakala, lebo uz som si aj nakupila ruzove vecicky a zidealizovala svoje male dievcatko...citila som sa, akoby mi ho zrazu niekto zobral...a pri tych tehotenskych hormonoch som to brala skutocne ako nejaku vrazdu 😂😂😂😂 kazdopadne, narodil sa mi syn a milujem ho, neskutocne moc...ale stale niekde v podvedomi mi hlodala myslienka, ze mi chyba nieco, teda niekto...vzdy som od malicka tuzila po dievcatku, po partacke ...takzs viem o com hovoris...teraz cakame druhe a teda dufam, ze sa to podari...ale ak by aj nie, tak na tretie dieta uz nemam energiu a zmierim sa s tym...kazdopadne kazdy sme ina povaha, takze ak mas chut, skuste...ja sice hovorim teraz, ze tretie nebude, ale mozno sa vo mne zas nieco zlomi 😂😂😂 uvidime...drzim palce ❤

autor
22. apr 2020

@lenka2710 tak to si mala dobrú intuíciu ☺ ja som tiež mala pocit na chlapcov a potvrdilo sa to ☺

autor
22. apr 2020

@thami úplne ťa chápem a držím palce aby to bola baba 💓 ja som tiež vravela že tretie už vôbec nie a vidíš už sa nad tým zamýšľam 😂
Možno sú to zidealizovane predstavy, ja mám veľmi pekný vzťah s mamou a som si vždy tak predstavovala že budem mať taký aj ja s dcérou. Ale niekedy to nie je o pohlaví, dufam že v dospelosti budem mať taký pekný vzťah aj so synmi.

hennyinnsbruck
22. apr 2020

Áno ja. A nehanbím sa za to. Strašne som chcela dievčatko. Až som sa bála aká bude moja reakcia keby to bol chlapec.
Mali sme sex pred ovu.. Vraj ženské spermosky vydržia dlhšie a klaplo to. Plakala som od šťastia keď mi povedala gynekologicka že je to dievčatko.

Vela veľa ženám je jedno aké je pohlavie, ale veľa žien doslova túži po istom pohlaví. Ja na tom nič zlé nevidím. Keby ze mam chlapca áno, bola by som sklamaná, ale bol by takisto z celého srdca milovaný.

srandujete
22. apr 2020

Tak keď máš deti 3 r. a 1 r., tretie by som na Tvojom mieste momentálne neriešil. Keď budú chalani starší a stále budeš chcieť dievčatko, potom nenápadne,, nahovor" aj manžela ☺️

kvietocek203
22. apr 2020

Neboj sa ak nebudeš mat dcérku možno budeš mat vnučku, tu si rovnako užiješ 🙂

777januska777
22. apr 2020

Moji známi chceli chlapca a majú 6 dievčat, tak aby si nedopadla podobne 😀

kiko2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucks6
22. apr 2020

myslim, ze je to uplne normalne. kazda zena tuzi mat dceru, kedze tu si moze tak viac fintit, paradit a predsa len aj do buducna je dcera pre mamu taky lepsi spolocnik ako chlapec, nakolko chlapci inklinuju potom skor k otcom.

kittykat22
22. apr 2020

Ja chapem podstatu tvojej tuzby. Ale co s tym? Mozes si povedat, ze to skusis este raz, ale musis byt zmierena s tym, ze ked to bude opat chlapec tak to bude v pohode. Poznam mamicky co sa upli na to, ze chcu dievcatko - zelanie, afirmacie, modlenie a neviem co vsetko. A aj tak maju chlapcov. Ale potesim ta - moje svokra mala 3 synov a teraz ma vnucku 😀 A lakonicky ju samozrejme nevychovava ale rozmaznava - takze si uziva hranie, hraciek, zabav, hier a vychovu a starostlivost hadze za hlavu. Takze keby si teraz nemala chlapca - mozes mat este vnucku.

nikolca
22. apr 2020

Aj moja švagrna strašne tužila pri každom tehotenstve po dievčaku s ma troch chalanov ja som pri prv tehu chcela chlapca aj mam chlapca a pri druhom som chcela dievča strašne a aj mam dievčatko to bolo radosti

hennyinnsbruck
22. apr 2020

Nedopisala som príspevok.... No ak sa vieš s tým zmieriť ze 3 tie by mohol byt zase chlapec, a manžel by šiel do toho, skúste... Alebo ako som písala, skúsiť Sex pred ovuláciou. Možno to klapne. 😉

laurica1232
22. apr 2020

@daniela2227 presne aj my tak isto..

autor
22. apr 2020

@hennyinnsbruck tak super že ti to vyšlo ☺

autor
22. apr 2020

@srandujete no momentálne to ani neriešim, skôr sa nad tým zamýšľam . Momentálne by som dieťa nechcela, aj keď deti by som chcela mať tak do Max. 35, takže ešte zopár rokov mám ☺

autor
22. apr 2020

@kvietocek203 to je pravda ☺ alebo neterku ak sa brať rozhýbe 😉