Info ohľadom úradu práce

21. feb 2024

Ahojte potrebovala by som informaciu ohľadom úradu prace je tu niekto kto tam buď pracuje alebo bol na urade evidovaný a nechal sa vyradiť pripadne ho vylúčili oni?
Mala by som jednu otázku ďakujem

januska12323
21. feb 2024

Napíš rovno otázku, si anonymne.

autor
21. feb 2024

@januska12323 môžem napisat spravu ?

magic08
21. feb 2024

ved napis otazku, odborníčok je tu dost 🙂

autor
21. feb 2024

@magic08 no len nechcela som práve rady od ,,odbornícok,, a mudrosti 😃 zaujíma ma či je nejaký rozdiel v tom nechať sa na vlastnú žiadosť vyradiť z evidencie uchádzačov o zamestnanie oproti vylúčeniu. Mimo toho že pri prvom prípade sa nemôžem na urad vrátiť 3 mesiace a v druhom 6. Či je tam aj nejaký iny postih do budúcna

magic08
21. feb 2024

nie, nie je zaidny postih

autor
21. feb 2024

@magic08 vďaka čiže keby som bola v budúcnosti nútená sa opäť evidovať nebudú na mna prihliadať s tým že som nespolupracovala s úradom

simiis
21. feb 2024

Ak budes vyradena za nespolupracu, to znamena ze sa nemozes 6 mesiacov evidovat a musis si platit zdravotku. Priklad..si evidovana ale nedolozis dohodu den pred nastupom, budes vyradena na 6 mesiacov, dohoda ti ale skonci po 3ch mesiacoch a dalsie 3 mesiace sa este nemozes evidovat, cize si musis tie 3 mesiace zaplatit zdravotku.
Ak sa vyradis na vlastnu ziadost znovu sa mozes evidovat po 3.

9lf9
21. feb 2024

Jediny rozdiel je tak ako si pisala v naslednej evidencii, pri vyradeni na vlastnu ziadost je sankcia 3 mes a nespolupraca je 6mes. Inak nic.

magic08
22. feb 2024

nie nebudu