Ktorá poisťovňa poisťuje na rok do červených krajín?

1. sep 2021

ahojte,
prosim vas uz tyzden hladam rozne poistovne, ci uz ceske alebo slovenske, ktore poskytnu celorocne poistenie ( bez povinnosti vratit sa po 40 dnoch a zase korzovat), a aj do rizikovych krajin a je to aj poistenie na covid ?
a nebudem chudobna po tomto poisteni?
vy tu tak vsetko viete, lebo ja sa neviem dopatrat...
alianz napr. neponuka, iba do zelenych krajin, ale ja idem do cervenej krajiny, dakujem viete o nejakej poistovni?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_s
1. sep 2021
autor
1. sep 2021

@bambulienka25 ano 🙂 zialbohu
a hladam poistku

@sisa_s axa neposkytuje na covid v cervenej krajine

jitkakuruc84
3. sep 2021

Skus Allianz, svet okrem USA na 12 mesiacov nepretrzity pobyt zacina na cca 180 eur a kryju aj Covid vsade, ale pre istotu im zavolaj ... syn to nedavno riesil pre Malajziu

autor
3. sep 2021

@jitkakuruc84 tam som bola dnes osobne a abslutne neppkrzvaju riyikove krajinz ani cervene ani cierne..anni oranyove na covid, iba yelene krajiny pokryju..

jitkakuruc84
6. sep 2021

cudne, syn to ma potvrdene písomne, ze liecebne naklady na covid sú kryte bez výluk na základe verejného prísľubu vydaného 16. 7. 2021

autor
6. sep 2021

@jitkakuruc84 ako je to ale potom mozne ? syn isiel do cervenej krajiny tiez ? mne povedli v alianzi osobne, ze cervene krajiny nepokryvaju co sa tyka liecebnych vylog na covid, v ziadnom pripad. tak potom nechápem.

sisa_s
6. sep 2021

A európska cestovna poisťovňa? Cez nich sme mali v lete poistenie do "ciernej" krajiny, ale neviem, ako to je s ročnými poistkami, aj covid nám zahrnalo

jitkakuruc84
6. sep 2021

Malajzia a Thajsko ... nenasla som uz nijaky aktualny zoznam podla rozdelenia farieb, ten posledny z konca juna ... ci to delenie este plati netusim, ale situacia tam nie je najlepsia, ... ale on sa konkretne dotazoval na tieto 2 krajiny a hlavne na covid a liecebne naklady s nim spojene a pisomne mu to potvrdili, ako som pisala vyssie, ze bez vyluk

autor
6. sep 2021

@jitkakuruc84 ja som dnes obvolala BA alianz a pod, povedali mi, ze takto.je to, TERAZ to kryju, ale ak sa situacia zhorsi, tak prestanu kryt a neriesia dohodnute zmluvy :( takze dakujem pekne, na covid to podla mna stopnu v zime, kedze nebudu chciet si vyrabat problemy, asi ho stopnu na rizikove krajiny, alebo cierne krajiny.
to mi povedali na infolinke, takze teraz sa mozem " tesit ", ze mam zmluvu za 130e na rok ale nieco im "prepne" rozhodnu sa inak, a zrusia to verejnym prislubom, a nie sme kryti..ja potrebujem poistku co to sto desat percent bude kryte bez ohladu na vsetko.

@sisa_s to vyslo na tri mesiace vyse 200e a ja potrebujem na cely rok.

maris5
6. sep 2021

Nemozu len tak prestat kryt. Ak mas raz nieco dohodnute v zmluve a nie su tam vynimky, tak musia kryt.
To ako keby mali v PZP krytie vytopenie vozidla prezenie sa povoden a povedia, ze toto nekryjeme. To tak nefunguje.
K zmluve dostanes VPP a podla nich sa ide. Ak je to v zmluve a vo VPP a oni to nepokryju, vyhras aj sud.

maris5
6. sep 2021

Verejny prislub sa neda zrusit. Ale ked sa ho uz potrebuju zbavit, tak dorazne sleduju podmienky naroku. Mozu mat napr. v podmienkach, ze musis poistne uhradit na cas. Cize si musis odsledovat a zaplatit s predstihom, aby im to tam doslo. Ak pride uhrada len jeden den neskor, uz nemas narok na vyhody z verejneho prislubu.

jitkakuruc84
7. sep 2021

poistenie uzavrete v case, ked je tento verejny prislub v platnosti plati aj nadalej po celu dobu zmluvy ... ak ho zrusia, tak neuzavru nove zmluvy s krytim covidu, ale stare ostavaju platne

autor
8. sep 2021

@jitkakuruc84
@maris5
@maris5
presne toto iste som panovi povedala, ze kedze zmluva je uzavreta ( nakoniec som ju uzavrela teda v alianzi) pocas verejneho prislubu, tak to predsa znamena, ze ak sa nahle verejny prislub zrusi, tak to nie je uz moja vec, kedze platnost tej zmluvy je a mam to az na rok,
ten prislub je tu mozete ceknut
https://www.allianzsp.sk/content/dam/onemarketi...

momentalne teda covid vobec nie je vynaty ani ziadna vyluka nikde ani v ciernej krajine, lenze, pan mi povedal pri uzatvarani, ze moze sa stat kludne situacia, ze napr. zaciatkom noveho roka ( ak bude pandemia velmi zla) sa prislub ZRUSI a tym padom uz alianz nebude pokryvat covid osetrenie a hospitalizaciu. ako bolo aj predtym. na to som sa spytala, ze preco kedze ja uzatvaram zmluvu pocas trvania tohto prislubu on na to, ze preto lebo ked prislub zrusia, uz to kryt nebudu ani pre tie zmluvy, ktore boli podpisane pocas trvania toho prislubu. Logicky mi to neslo do hlavy, ale pochopila som to tak, ze ja teraz sice mozem uzatvorit poistenie pocas trvania verejneho prislubu, lenze ked ho zrusia, tak potom ma uz neosetria na covid :(
tam ta jedna veta ak si precitate v tom prislube o tom hovori... ze tento verejny prislub a podmienky v nom platia iba po DOBU trvania tohto prislubu a tento prislub sa moze kedykolvek zmenit alebo zrusit.
to je ten problem.

autor
8. sep 2021

@maris5 ja som im to uz vyplatila vsetko ako chceli, neviem, naozaj ze ci ho zrusia,ci nie ale videla somna ich stranke, ze maju tam napisane mnohe prisluby, ktore su uz " zrusene ".

autor
8. sep 2021

@jitkakuruc84 no to som si myslela, aj ja ze to presne takto bude, ako vravis ty, lenze mne povedali na infolinke nieco ine, vraj to tak nebude :(

maris5
8. sep 2021

Tak to ma funrgovat ako pise jitka. Ak by ti to nechceli preplatit tak im pohroz, ze aa obratis na NBS. To je jediny dozor nad nimi. A tam mozes napisat aj ziadost o presetrenie, ak by nieco bolo.

autor
8. sep 2021

@maris5 ja som si tiez myslela, ze tie zmluvy, ktore su uzatvorene pocas trvania prislubu su OK a tym padom viac clovek neriesi, a ked sa prislub zrusi, uz nebudu robit nove, a bude tam ta vyluka,ale pre stare zmluvy to bude stale platne, ale nie, pan na infolinke povedal, ze nie vraj to nebude platné ani pre tie stare zmluvy, tak teraz mam z toho misung v hlave :( a nemam istotu proste

jitkakuruc84
9. sep 2021

ale tiez sa tam pise: nebudú dotknuté nároky vyplývajúce z tohto verejného prísľubu, ktoré vznikli počas jeho platnosti ... zmluva uzavreta v case jeho platnosti, kvoli covidu takze to by malo ostat platne aj nadalej, kazdopadne komunikaciu, kde to riesil a na zaklade ktorej to aj zakupil, ma ulozenu pre kazdy pripad

autor
9. sep 2021

@jitkakuruc84 no a to je tá veta práve.." počas trvania prísľubu" cize ak ho odvolajú nič nikto nebude preplácať viac s covidom :( mám taký pocit podla tejto vety

jitkakuruc84
10. sep 2021

zmatocne 🙂 nam zas bolo vysvetlene, ze zmluva aj krytie covidu je platne po cely cas aj po zruseni prislubu, ak bola zmluva uzavreta a uhradena pocas jeho platnosti ... snad to ale nikto znas nebude potrebovat ani vyuzit