Medzinárodný ZŤP preukaz

samuelfk
4. dec 2023

Dobrý deň, často cestujem po Európe vlakmi a autobusmi, ale môj preukaz ZTP mi obvykle mimo Slovenska neuznávajú. Výnimkou je iba Česko, aj to len na vybraných spojoch. Zbytočne im vysvetlujem, že to v prepravnom poriadku majú a že je to to isté, iba inak povedané a preložené. Takto som napríklad za cestu z Zürichu do Trnavy namiesto cca 40€ zaplatil vyše 130€. Čítal som o existencii medzinárodného ZTP preukazu, máte s tým skúsenosti a kde je možné takýto vybaviť. Zišiel by sa mi, ďakujem.

kacena4
5. dec 2023

este nefunguje len sa testuje

pink_lady
5. dec 2023

Ani medzinarodnx ztp průkaz nebude platit na dopravu v inom state ako na Slovensku. Na vstupy plati vacsinu vsade v Europe aj ten náš cerveny, zaleziod prevadzkovstela. Ale zlavy na dopravu a pod platia len pre občanov daného statu. Má to logiku, Lebo každý stát má iny socialny system. To máš podobné ako kartička poistenca. Aj ta europska to platí len na neodkladnu starostlivost. Ostatne musíš platit

samuelfk
autor
5. dec 2023

@pink_lady Ani na vstupy neplatí skoro nikde, maximálne možno v Česku

pink_lady
5. dec 2023

@samuelfk ale plati, moj syn ma cerveny ZTP a zlavu sme nan uplatnili napr v ČR, AT, HR,HU. Ale ako písem, zalezi od prevadzkovatela a od toho kam ides...

mogaa
5. dec 2023

@samuelfk každý štát má svoje pravidlá a svoje podmienky, ale ani jeden nie je povinný uznávať benefity ako bezplatné /lacnejšie cestovanie či vstupy pri ZŤP iným občanom ako svojim...si občan iného štátu, treba to rešpektovať...nemusia ti dať rovnaké podmienky ako vlastným občanom....