OČR - asi to nie je možné pri partnerovi, nie manželovi

18. jan 2024

Ahojte, môj partner ide na celkom vážnu operáciu koncom februára a potrebovala by som byť doma s ním, a pomáhať mu, lebo nebude môcť chodiť. Ale a) nie je môj manžel, b) ofiko nemáme spoločné trvalé bydlisko. Zobra OČR nie je možné? Dovolenku môžem, dva - tri dni, ale na 10 dní nebudem môcť. Iná možnosť nie je?

andreakotesova
18. jan 2024

Nie je to možne.

lilianka28
18. jan 2024

OČR nemôžeš na neho.
Ak nemáš dovolenku, tak skús si vybaviť nejaký paragraf, prípadne na seba PN - ak ti bude dr. ochotný vypísať keď vysvetlis situáciu.

0silvia0
18. jan 2024

Ocr si mozu zobrat jeho rodicia.

autor
18. jan 2024

@lilianka28 nie, PNku mi môj lekár len tak nedá. A ak si zoberiem aj 3 paragrafy na RP, u nás je to pri flexi čase len 6h, čiže každý deň mi vznikne gap 2h, ktorý si musím nadrobiť. @0silvia0, a keď nemá rodičov, ani súrodencov, tak kto sa má o neho postarať?

0silvia0
18. jan 2024

To nie je otazka na mna, ja zakony netvorim. To bol len tip, ze ocr si mozu zobrat rodicia, surodenci. Ked nema rodicov a surodencov, tak zostava asi len zaplatit osetrovatelku.

bebebi
18. jan 2024

A čo vám bráni sa vziať? Tu jasne vidno, že svadba nie je "len papier".

autor
18. jan 2024

@0silvia0 ako si ma zaplatit opatrovatelku, ked je na PN a dostava 300 eur?

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
18. jan 2024

Mam pocit, ze odo mna ziadas, aby som ti ja vyriesila tvoju situaciu. Ja mam na taketo pripady zivotne poistenie.
Ked je to tvoj partner, tak mu skus financne pomoct ty, ked on nema uspory. Spolocny zivot je aj o vzajomnej pomoci.

autor
18. jan 2024

@0silvia0 len sa mi pacilo, ze si napisala, ze na OCR maju ist jeho rodicia - ked ziadnych nema, alebo si zaplatit opatrovatelku, ked nema z coho. Ved som tu ja. Na co by si platil niekoho, ked sa viem o neho postarat. Namiesto oznamovacich viet si sa mohla opytat. Aj ked odpoved si asi poznala. Keby sa o neho mohli postarat rodicia, tak to neriesim ja, ze?

sweet20
18. jan 2024
sheila121
18. jan 2024

@stastnamanzelka lebo poistky sú pre slovákov vyhodené peniaze ale keď príde na lámanie chleba tak si už búchajú hlavy.

0silvia0
18. jan 2024

Napisala som, ze mozu ist na ocr jeho rodicia, nie ze MAJU. Nikto netusi ako to mate doma zariadene a ci ma tvoj chlap rodicov. Ked sa mienis na mne odreagovavat, najdi si inu obet. Ja som len chcela pomoct, niektorym ludom radsej fakt nic nepisat.

sweet20
18. jan 2024

@sheila121 tak to je ich chyba.. hlavne, ze my financnici od nich vymahame peniaze.. a potom tak.. ich chyba.. co uz.. ak by mali poistenie tak nemusia toto riesit

autor
18. jan 2024

@stastnamanzelka musel opustit pracu, kvoli zdravotnemu stavu, bol doma na kratkej PN, potom na podpore, velmi kratka praca a znova PN. Tam by ho poistovna nepoistila, kvoli zdravotnym problemom a PNkam.

sweet20
18. jan 2024

ach jaj.. to vobec nie je pravda

autor
18. jan 2024

@0silvia0 nepomohla si, to co si napisala som vedela. Ked chces pomoct, skus nieco ine.

autor
18. jan 2024

@sweet20 no mne poistovna pred mesiacom odstupila od poistnej zmluvy a vratila mi zaplatene peniaze za pol roka, len tak medzi nami.

0silvia0
18. jan 2024

Uz nechcem, dakujem.

autor
18. jan 2024

@0silvia0 skus charitu, pa

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweet20
18. jan 2024

aka poistovna.. zalezil kde bol poisteny, co mal poistene atd.. to nie len tak.. treba vediet kam ist, za kym ist

gejb
18. jan 2024

Keď všetko vieš načo sa pýtaš. Stacilo napísať "dakujem za radu, ale toto u nás nie je mozne.."

autor
18. jan 2024

@stastnamanzelka ale to bolo pred 10 rokmi, uz dlho ma problemy a pre poistovnu je nezaujimavy, nepojdu do poistky

gejb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweet20
18. jan 2024

tak ak ma jednu a tu istu poistku 10 rokov tak sa necudujem.. na to sluzi audit zmluv.. skuste si najst financika.. ten vam to vysvetli hned.. prichadzate o velke peniaze

drakvak
18. jan 2024

Kamarátke menili bedrový kĺb v jeseni a jej manžel nedostal na ňu ani paragraf, vzal 2 dni dovolenku a potom už musela fungovať sama, mala ešte svokru na telefóne, keby niečo, ale zvládla to nakoniec bez pomoci. S barlami ju ešte pred odchodom z nemocnice postavili na nohy, takže aj doma sa opatrne presúvala.

autor
18. jan 2024

@sweet20 mne poistovna odstupila od zmluvy, presne preto som sa poistila a platila som od maja do decembra, v decembri poistovna odstupila od zmluvy, vratili mi peniaze a nepoistia ma.

autor
18. jan 2024

@gejb to nebola rada, to bolo oznamenie, maju ist rodicia, nech si najme opatrovatelku. wtf? Akoze sama by som na to neprisla?

sweet20
18. jan 2024

ja hovorim o partnerovi.. nie o tebe.. nebudem tu vyvyjat na nieco energiu.. nema to cenu.. nechces si poradit tak ja nemam o com