Opatrovateľský príspevok na rodiča

baboadel
6. nov 2023

Ahojte, prosím o radu. Čo je potrebné na vybavenie opatrovateľského príspevku na rodiča ? Mám už starších rodičov, ktorí sú nútený chodiť na časté lekárske vyšetrenia s doprovodom. Moja dovolenka + úplaty to už nevykrývajú. Môžem aj z tohoto titulu požiadať o opatrovateľský príspevok. A prosím z čoho sa vypočítava výška tohto príspevku. Navyšuje sa keď požiadam o opatrovanie oboch rodičov. Ak má niekto skúsenosti, prosím napíšte. Ďakujem za každú radu.Viem, že sa môžem opýtať aj na UPaSV ale chcela by som už aj dopredu vedieť pár informácii aby som vedela či je lepšie žiadať opatrovateľku na pár hodín alebo by som to vedela vykryť aj ja.

mamina7070
7. nov 2023

opatrovatelsky sa dava od 5 stupna odkazanosti a tam ide najma o sebaobsluhu ci su plienkovany i su leziaci atd
mozno skor zaplatte asistenku z mestskeho uradu
neuvadzas ci su ztp to je dost podstatne

mogaa
7. nov 2023

@baboadel záleží aký stupeň odkázania rodičovi schvália a na koľko hodín schvália opatrovanie....na schválenie nestačí vek, ale stupeň odkázania, v drvyvej väčšine tam musí byť vážna diagnóza - mozgová príhoda, onkoochorenie alebo psychiatrická diagnóza...

baboadel
autor
7. nov 2023

@mamina7070
@mogaa ďakujem za odpovede🙂

juliet86
7. nov 2023

@baboadel pridaj sa na fb do skupiny klary dynisovej

baboadel
autor
8. nov 2023

@juliet86 ďakujem