Rodičovský aj opatrovateľský príspevok?

drahusa1
30. aug 2011

prosim vas chcem sa opytat poberam rodicovsky prispevok a chcela by som popritom opatrovat moju mamu ktora je tazko chora mam narok na opatrovatelsky prispevok poradte dakujem

enigma25
6. okt 2011

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosť s týmto. Pred 3 týždňami som bola na pohovore na posudkovom oddelení ohladne opatrovateľského príspevku na 6 ročnú dcéru a tam mi povedali, že to mám schválené a prebrali sme vybavenie ZŤP preukazu. Včera som bola na UPSVaR sa opýtať či tam už prišlo rozhodnutie a povedali mi, že majú v počítači zamietnutú žiadosť ... má niekto prosím Vás podobnú skúsenosť, že mu najprv povedia, že to má schválené a potom že nie? Za odpovede ďakujem.

lucia375
6. okt 2011

@drahusa1 Ja beriem tiež rodičovský príspevok a popritom aj opatrovatelský príspevok na otca, takže máš na to nárok, výšku opatrovatelského príspevku ti vypočítajú z dôchodku tvojej mamy.

zaira27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viri
12. jún 2014

a ako je to v súčasnosti, neviete mi povedať? ked mám na prvé dieťa schválený opatrovateľský, ked sa mi narodí druhé - budem brať súčasne aj rodičovský alebo vždy sa berie len jedna dávka? dakujem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muzicek82
12. jan 2016

@evamarek77 Toto by aj nás zaujímalo.Ďakujeme.

evittam
12. jan 2016

@muzicek82 Nie, môžeš poberať len jednu dávku.