Pn nevypočítaná z terajšieho prijmu

marinko1988
13. dec 2018

Prosim vas poradte mi som zamesnana ..popri zamesnaniu som otehotnela a doktor ma hned vypisal na pn ale mam taky problem ze so socialnej poistovny mi pn mevypocitali z terajsieho zamesnania nakolko mi tam chybaju 4odpracovane dni aby mi mohla pn vyratat z platu tak mi to vyratala z roku 2017 a ajajajaj je to almuzna z toho sa neda vyzit sama s dvomi detmi da sa nieco vymysliet ? Poradte mi prosim

mogaa
13. dec 2018

na UP sa informovať o dorovnanie na živ.minimum pre rodič + 2 deti + skúste sa informovať aj o príspevok na bývanie....dorovnanie na živ.minimum neviem šči vám výde - predsa len je tam PN(ka)+ 2alimenty....od budúceho otecka môžete žiadať časť na výbavičku + ak budete dlhodobo na PN tak aj na výživné na vás - ak s tým nebude súhlasiť - dá sa to stanoviť súdom, viac vám poradí právnik.....

mogaa
13. dec 2018

ale najjednoduchšia možnosť hne´d ukončiť PN, odpracovať pár dní(alebo si v práci vziať dovolenku na tých pár dní) a späť PN, len tá už za predchádzajúce obdobie nebude vyplatená, čiže až nová...ale nova platí prvých 10dní platí zamestnávateľ a až potom SP....

janinka007
13. dec 2018

tak asi nie si celkom sama, ked čakáš tretie 🙊

mogaa
13. dec 2018

@janinka007 ktovie možno nepoškvrnené počatie😉

e1i
13. dec 2018

Pokial viem tak pn sa pocita z vymeriavacieho zakladu za predosly rok,cize v 2018 sa pocita z prijmu v 2017,takze by to malo byt ok tak ako je

marinko1988
autor
13. dec 2018

@mogaa a da sa vziat dovolenka ked som na pn?

marinko1988
autor
13. dec 2018

@janinka007 @mogga nemyslim si ze by som sa mala spovedat na tuto temu ....poprosila som poradit v inej oblasti a nie riesit moje osobne veci blbe komentare ktore vobec nesuvisia s danov temov vas poprosim vynechat alebo vobec nereagujte ked na pisete s tim ze mi chcete poradit ....ale iba osocit

marinko1988
autor
13. dec 2018

@e1i mne to nemohla vypocitat nakolko v tejto praci som od 8mesiaca musela by som mat od tohto zamesnavatela odrobene 96dni a ja to bohuzial nemam chybaju mi 4 dni

mogaa
13. dec 2018

@marinko1988 prepáč ale nikto ťa tu neosočoval, @janinka007 len napísala že asi nie si sama keďže čakáš dieťa, z mojej strany to bol vtip, takže prepáč ak ťa to urazilo 🙂 a k tvojej otázke - nie dovolenku nemôžeš čerpať počas PN, dá sa to jedine tak že túto PN ukončíš, v práci si vopred odo dňa nástupu môžeš vybaviť dovolenku a potom nová PN....alebo na pár dní nastúpiš do práce a potom ideš opäť na PN. Zamestnávateľovi sa to veľmi páčiť nebude - keďže nanovo ti musí platiť 10dní Pn - takže by som volila druhú možnosť a 2týždne nastúpiť do práce a potom opäť PN - zamestnávateľovi môžeš povedať že si chcela pracovať ale zhoršil sa ti stav....

e1i
13. dec 2018

@marinko1988 v 2017 si nepracovala? ja sa viac nevyznam a mudrovať nechcem za kazdu cenu.

1andrea111
13. dec 2018

@marinko1988 zalka je veľmi šikovná, skús je napísať ip

marinko1988
autor
14. dec 2018

@zalka prosim poradis?

zalka
14. dec 2018

@marinko1988 dobre ti poradili, idú sviatky ukonč PN napr. k 23.12. od 24 si akože v robote je to sviatok , 27.-28.12 dovolenka a 31.12. ísť na novú PN .. že sa zhoršil zdravotný stav, lebo SP skúma či je tá PN taká istá na tú istú diagnozu alebo na inú, čiže lepšie je pár dní potiahnuť dovolenku v robote .. teraz to ešte vykryješ sviatkami a potom na novú PN .. alebo na novú PN až niekedy 2.1.

marinko1988
autor
14. dec 2018

@zalka dakujem velmi pekne za radu 🙂

marinko1988
autor
14. dec 2018

@zalka len pochybujem ze mi daju dovolenku ked nebudem mat v tom mesiaci nic odrobene :(

zalka
14. dec 2018

@marinko1988 no nijako neovplyvníš ináč výšku PN . a ani dokonca výšku MD ... aj tá bude zo starej práce rátaná ak v novej neodrobíš 90 dní

marinko1988
autor
14. dec 2018

@zalka fuhaaaaa tak mi potom nic ine nezostava ok dajak skysim ich presvecit ok dakujem