Prepis auta

lildena
10. mar 2024

Ahojte potrebovala by som poradiť ako a čo mám robiť je to môj prvý predaj nevedela som ako tak som to robila ako som počula viem že je to moja chýba ale nevedala som ako no začnem predala som auto bolo to síce staršie auto za 120 e ale STK plati stále do 2025 no bol to róm viem dobre čo som spravila ,,,,, spravovali sme kúpno-predajnú zmluvu odfotila som si jeho občiansky preukaz podpísali sme to obaja dala som mu malý technický a aj poistku veľký som si nechala boli sme dohodnutý že v piatok ideme na prepis ale on sa už vyše týždňa vyhovára že máme Čas neviem ako postupovať boijim sa že všetko čo spraví na Tom aute príde mne keďže poistka je písaná na mňa ako aj všetko ako postupovať pri takejto situácie viem spravila som chybu mala som mu všetko dať až pri prepise ale to som nevedala keďže ja sa v takýchto prípadoch nevyznám ďakujem za každú radu ,, odpoveď

79viktoria79
10. mar 2024

napis mu, že ak nepride v tedy a v tedy,nahlasis auto ako kradnute,a da sa auto docasne odhlasit,ale rataj s tym, že pokuty ak urobí niečo pridu k tebe

stannkas
14. mar 2024

ja by som mu dala poslednú možnosť, že napr. do 3 dní sa stretneme a prepíše sa to a pokiaľ to nepomôže, tak by som to išla oznámiť príslušnému okresnému úradu, odboru dopravy a aj Vašej poisťovni, že bola uzavretá kúpna zmluva a takáto je teraz situácia, po prípade odhlásiť auto.. Na toto by som upozornila aj kupujúceho, že ak neposkytne súčinnosť, budete to riešiť takouto cestou... nahlasovať auto ako kradnuté sa mi nezdá ako dobrý nápad, nakoľko ste uzavreli kúpnu zmluvu a on kúpnu cenu riadne zaplatil... určite však sa treba ísť poradiť na príslušný orgán, oni budú vedieť ako postupovať

lildena
autor
14. mar 2024

@stannkas ďakujem pekne za radu ,,a už sa to konečne pohlo k dobrému