Upovedomenie poškodeného

31. okt 2023

Zdravím, prišlo mi zo súdu upovedomenie ako poškodenej v jednej trestnej veci, kde mi bola spôsobená škoda nedodaním tovaru. Poškodených je nás niekoľko desiatok. Nejde o žiadnu horibilnú sumu, ale keďže nás bolo oklamaných veľa, bolo vznesené obvinenie a teraz má byť verejné zasadnutie - rozhodovanie o návrhu na DVT. V upovedomení je písané, že naša účasť nie je nevyhnutná. Avšak hneď pod tým je, že v prípade neustanovenia sa bez dodatočného ospravedlnenia, môžem dostať pokutu až 1650e. Úprimne, prešiel dlhší čas, ja už som sa s tými peniazmi rozlúčila a nemám chuť sa kvôli tomu nikam dostavovať. Nehovoriac o tom, že to je pomerne ďaleko a ja už mám vyčerpanú takmer všetku dovolenku. Vie mi niekto poradiť aký dostatočný dôvod uzná súd. Ďakujem

pribinak
31. okt 2023

PN

jankajamrozyova
31. okt 2023

Skus zavolať na súd a ospravedlniť sa za neúčasť pripadne sa informovat ci treba napísať písomne ospravedlnenie.

vulka
31. okt 2023

Podla zákona máš narok na volno, ked si predvolana na sud. Ci sa mylim?

alickapusinka
31. okt 2023

Máš nárok zo zákona ak ideš na súd na predvolanie. Ak si bola poškodená to vždy volajú všetkých. Ak sa u zamestnávateľa preukážeš že máš ísť na výsluch to TI platí paragraf ako aj na súd. A áno je pokuta veľká hoci nie na prvý krát ak neprídeš môžu prísť pre teba policajti do zamestnania sudca poverí políciu a TY pre teba prídu.. Je to normálny postup. Moja kolegyňa sa nedostavila na výsluch za manžel jej neplatil výživné prišli pre ňu policajti do roboty. To nie je holubník.