Sú kútiky nebezpečné? Ako zabrániť prenosu na dcérku?

sisiska
9. jan 2011

Dnes sa mi vytvorili kutiky na perach, citala som, ze herpes na perach je nebezpecny pre male deticky. Kedze mam 11 meacnu dcerku, mam teraz obavy, ci aj kutiky nie su pre male deticky nebezpecne. neviete mi poradit, prosim? Som z toho dost vystarsena a neviem, ake opatrenia urobit, aby som zabranila eventualnemu prenosu na dcerku. dakujem

ela2710
9. jan 2011

@sisiska ahoj, len ju nebozkavaj, viem ze je to tazke, ale ak nechces aby mala kutik, musis vydrzat, davaj si nan zubnu pastu, mojej mamine vzdy pomohla a kutik jej vzdy rychlo zmizol 🙂

bambi2
9. jan 2011

@ela2710 zubna pasta nepomoze ale skus si kupit cajovnikovy olej v lekarni... http://www.mojalekaren.sk/tea-tree-oil-cajovnik... a doma mas urcite po ruka med, natieraj si to medom pokial nemas ten olejcek... urcite to pomoze... 🙂 a treba posilnit imunitu... 😉

sisiska
autor
9. jan 2011

snazim sa liecit si to, potieram to herbadentom, ale bojim sa, aby to mala nechytila, mate s tym skusenosti, ze ste mali kutiky a vasi drobci to dostali/nedostali?

zuzana76
9. jan 2011

ale ved kutik nie je herpes, ja som mala kutiky nonstop asi 2 roky, az kym mi nezistili anemiu, treba prijimat aj viac vitaminu B, je to znak oslabenej imunity, podla mna kutik nie je nebezpecny, samozrejme by som asi dieta nebozkavala a najma nie na pery, to nerobim nikdy, ani ked som zdrava.

ela2710
9. jan 2011

@bambi2 mamina si vzdy dava zubnu pastu, riadne stiplavu a za kazdym ju to ovela rychlejsie prejde.

@sisiska na dietatko sa to nedostane pokial ho nebudes bozkavat..

zuzana76
9. jan 2011

jaj a este k otazke, ja som vtedy este deti nemala, ale muz to odo mna nedostal 😅

ela2710
9. jan 2011

@zuzana76 ved prave kutik nie je herpes, tak myslim, ze na kutik staci zubna pasta, alebo ho nechat tak, ved on zmizne aj sam, naco kupovat masticky...len to bozkavanie, nech naozaj obmedzi kym to neprejde

zuzana76
9. jan 2011

a herpes je vyvolany virusom zooster, ten sposobuje aj ovcie kiahne a aj pasovy opar, ale nie kutiky

sisiska
autor
9. jan 2011

jasne, bozkavat ju nebudem, len som prave chcela vediet, ci sa to nesiri rovnako ako herpes alebo ci to nie je rovnako nebezpecne...

adamala
9. jan 2011

@sisiska ahoj,mne pomohlo len to ze ked so ten kutik uz mala tak si to neoblizovat a nejest nic kysle a slane,najhorsie mi robili paradjky a broskyne . Cajovnikovy olej som si tiez davala, ale nemam pocit ze to nejak pomohlo,ked sa mi kutiky moc vysusili a praskli tak som si davala do kutika taku nechtikovu mast,maju to v DMke od firy Balea to je,v podstate na vsetko si to mozes dat,nie je to len na pery.

zuzana76
9. jan 2011

@ela2710 no je to znak porusenia imunity, moj 3-rocny mal kuti raz, asi pred 2 mesiacmi a presiel mu sam od seba za par dni, ale tak vitamin B nemoze ublizit, mozno by mohla skocit na krv mamina, ked si chce byt ista, ze napr nema malo zeleza , pozeram,ze ma male dieta, mozno este dojci a organizmus je vycerpany a takto sa to prejavuje, plus je zima, je malo vitaminov, terba si dopriat viac zeleniny a ovocia a monzo kutik zmizne

zuzana76
9. jan 2011

este mzoes vyskusat propolisovy krem na to natriet

ela2710
9. jan 2011

@zuzana76 snad hej, ja mam tiez malo zeleza, ale nastastie kutiky nemam, ja som mala asi raz v zivote kutik, tak dufam, ze to tak aj ostane 😉

sisiska
autor
9. jan 2011

@adamala teraz mi napadlo, ked si napisala, co ti robilo zle na kutiky z ovocia, ze ja som dnes jedla ananas a potom sa mi vyhodili...

bambi2
9. jan 2011

@ela2710 tak ja by som si zubnu pastu na kutik nedavala a nie to este riadne stiplavu... v zubnych pastach je fluor a fluor je otrava. hlavna zlozka otravy pre potkanov. ja nepouzivam pastu s fluorom ani na cistenie zubov. mam od weledy bez. a neni nad... takze skus najprv med vyskusat a ked nepomoze radsej ten olej kupit ako potierat pastou s fluorom... 😉

strapco13
9. jan 2011

@sisiska ja som mala...natrela som si to drobcovym kremom na zapareniny 😉 ..perfekne zabralo
maly to odo mna nechytil ....aj ked sme sa pusinkovali...ja som sa snazila sa tomu nejak vyhnut..alemaly prisiel a zrazu ma pusinkoval 😵
inak..moze to byt z nedostatku vitaminov, niekedy je za tym skryta mykoza

@bambi2 len tak na opravu..hlavnou zlozkou jedov na potkany je kumarin a podobne latky...kroe sposobuju vnutorne krvacanie
flor je jedovaty pri poziti vo vacsom mnozstve /predpokladam, ze nikto nezje tubu pasty na posedenie/ a je jedovaty v plynnom skupenstve..preto sa freony uz nerobia
ale napr flor je aj v teflone
je to prvok potrebny na stavbu kosti a zubov

vuvuzela
9. jan 2011

podla mna nie su nebezpecne.. ved je to len oslabena imunita. viac vitaminov c a je to 😉

zitaje
9. jan 2011

na kutiky je najlepsi B komplex a C vitamin. Prejde to raz-dva, ja obcas mavam ale baby nechytili nikdy. Hlavne dodat b-cko.

stardust
9. jan 2011

Tiez som si myslela, ze kutiky su sposobene nejakym typom herpes virusu, ale dozvedela som sa, ze je to mykotickeho povodu.Malemu som ich natierala Bepanthenom a normalne mu zmizli. Takze ziadna katastrofa sa nekonala.

bambi2
9. jan 2011
adamala
10. jan 2011

@sisiska tak je jasne z ananasu,z ananasu su kutiky ! ja ho preto vobec nejem,ak tak si ho nakrajam na malinke kocky aby sa mi ta stava nedotkla kutikov 🙂
a neboj nie je to nakazlive ako herpes ,toto je z jedla ...ja som to mavala vzdy z jedla,alebo ak je v restauracii zle umyty pohar,sup a mas to.

T

sisiska
autor
10. jan 2011

tak ste ma ukludnili, baby, uz si to liecim, tak to snad bude coskoro dobre 🙂...dakujem

sisiska
autor
10. jan 2011

ale predsa este k teme....dnes sa mi pre zmenu na jazyku vytvorila akasi ako keby "hrcka"...aj to je v pohode?

renatagregova
1. jan 2021

presne ja som tiež dostala kutik z reštauracie a už ho mavam 4 raz do roka nemôžem sa ho nejako zbavit odvtedy pride poberiem vitaminy mast zmizne pokoj a zas tak neviem