Plienky alebo plienkové nohavičky. Čo by ste použili?

kacenqa
2. feb 2009

ahojte maminy,

mam takmer rocnu dcerku a prebalovanie pre nas zacina byt vecny boj, z ktoreho ja vychadzam s kropajmi potu a dcera so slzami v ociach. Je nemozne ju udrzat v klude pri prebalovani a kym jej zapnem plienku, tak sa mi 3x otoci, 2x postavi a este obcas dostanem aj kopanec do zubov.

Nasla som teraz daku novinku (aspon osobne som sa s tym nestretla) pampers active girl a boy su to 4ky plienky, ako momentalne pouzivame, ale su to tie plienkove nohavicky, nie klasicke lepkove plienky, tak zvazujem, ci nebude lepsie prejst na tento typ plienok. sice s nimi akutaku skusenost mame (chodime plavat a tam pouzivame tie jednorazove plienko-nohavicky), ale neviem, ci tieto nie su inaksie

zaujima ma preto vas nazor. dakujem 😉 ak tu tato tema uz niekde je, tak sa vopred ospravedlnujem, a kludne ma presunte, ale nenasla som...

kacenqa
autor
2. feb 2009

no nie celkom...prebehla som to ale tam skor (ne)nadavaju na pampersky ako take. sleep and play su taka ta nizsia kategoria, to ako persil a azur...tieto nove su vlastne active baby nohavickove.

co je ale podstata tejto temy: ja by som rada vedela plusy a minusy plienkovych nohaviciek oproti lepkovym plienkam vo vseobecnosti a skusenosti mamin, co mali oboje. co sa lahsie obliekalo, udrzba (ked sa pokaka, ako to vyzliect, a podobne)

proste ci sa mi to oplati lebo nechcem grcnut 500 korun za nieco co po jednej plienke vyhodim, lebo budem taka nasrata ze keby som ostala pri starych, tak mam plienky na 20 dni...

ak myslis, ze sa ma diskutovat v tamtej teme, tak kludne sa presuniem

kopcik
3. feb 2009

kacenqa: když jsem byla v GB tak nám je dali na testování než je dali do prodeje. no můžu říct, že pro své dítě bych je nechtěla. hodně často sklouzavají, když je dítě pokaděné to je radost je přebalit... 😒
a dost často prosakují. nedoporučuji

kitty68
3. feb 2009

kacenqa u nas delala to same mala, proste bylo nemozne ji prebalit, ale ted uz ji to preslo, zase zacla lezet, jeste si tu plinku sama odepne 😅

ja bych ty natahovaci nemohla, pze ellus jak se pokadi 😖 😝 , to bych ji musela pokazde sprchovat, pze by to mela od pasu az po kotniky

co tak ji zkusit davat na nocnik? mozna si te plinky zacne vic vazit a prestane utikat

kacenqa
autor
3. feb 2009

nocnik sme skusali, teda skusame, zatial len rano po zobudeni, ale ona je strasne sidlo, ona 2 sekundy nevydrzi bez pohybu, takze zdrha aj z nocnika. takze pokial sa nevycika tak do minuty, uz nemam sancu ju tam udrzat, ani zabavit hrackami...proste koniec. a v poslednej dobe sa mi fakt rozvresti pri kazdom prebalovani a aj sa bojim, ze ked ju drzim za nohy a ona sa mi stoci na brusko, ci ju to aj neboli a ci jej neublizujem....

inac kedysi mavala take pekne tuhe formovane hovienka, ze nebol problem zobrat plienku a vyklopit to z nej do wc, ale v poslednej dobe tiez kaka tak, ze to ma od susky az po krize rozmajznute....v tomto maju tie lepkove plienky jednoznacnu vyhodu pri rozbalovani ...tak preto som chcela vediet, ake skusenosti s tym maju ine mamicky

este ma napada, ze tie plavacie plienky davame dole tak, ze ich vlastne nestahujeme ako gatky ale ich na bokoch roztrhneme, cize sa z nohaviciek stanu tiez akoby lepkovy typ...ze mozno aj tie normalne by slo tak roztrhnut???booooze to je cela veda kupit spravne plienky pre dieta 😖

kopcik
3. feb 2009

kacenqa: ony se tak mají sundávat. 🙂 že je roztrhneš na boku. můžeš je tak i dávat - tím, že je roztrhneš a dáš, jako normální plenu a pak zase zalepíš. jde to bez problémů - a hlavně výhoda, když má dítě třeba punčochy, nemusíš všechno sundávat. ale ty budeš asi preferovat jen oblíct a jít 🙂 náš malý má teprve šest měsíců, ale když měním plínu nohy semkne a je nemožné mu ji navléct 🙂