• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dobrovoľné nemocenské poistenie

22. júla 2017 
@elise ale plati to aj ked nemas vychadzky od lekara ?
5. nov 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renitri ano lebo si musiš isť aj nakupiť aj pre lieky.
5. nov 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise coze ??? to som fakt netusila ze sa to takto da... :slight_smile: akoze ano, dava to logiku, ale ved mam manzela a on to nemoze zabezpecit? Lebo ja nemam vychadzky od lekara, takze musim doma cucat, ale zas po lekaroch chodit zevraj mozem... A to ti v pohode uznali? :slight_smile:
5. nov 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulap skonci DNP? A kedy by mi malo skoncit ja sa tomu vobec nerozumiem. Mam ho zalozene 12.3.2012 a rodit mam 10.2.2012 a jedna slecna mi pise ze mozem ist 6 tyzdnou a druha 8 tyzdnov :slight_smile:
5. nov 2012 o 20:15  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renitri bloček ti nepomôže, len návšteva lekára sa akceptuje
5. nov 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina2001 aj ja tak viem, tak preto sa pytam :slight_smile: Mas s tym skusenost?
5. nov 2012 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicuskam3 no,kedy budes mat z neho splnenych 270dni?Po jeho splneni-ze uz mas tych 270dni,mas narok na pn,aj matersku...
5. nov 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renitri nie ale poznám priebeh pri kontrolách celkom dobre :wink:
5. nov 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martina2001 mne uznali bločky
5. nov 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise pri pnke? a kto? a hlavne kedy
5. nov 2012 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina2001 Tak asi robis v SP, ze? abo niekto znamy? :slight_smile: Takze hovoris, ze iba od lekarov... A je to tak, ze ked ta nenajdu doma, nechaju papierik a ty to potom dokladujes kde si bola?
@elise A mala si vychadzky? a odkial si?
5. nov 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renitri nma som zo začiatku vychádzky al uznali mi to asi závisi od ľudi
5. nov 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renitri dostaneš lístok, že boli a ak nie si doma musíš zdokladovať potvrdením od lekára, niekomu stačí papier o celom dni, no niekto chce presne čas návštevy lekára. Pri návšteve pohotovosti to isté
5. nov 2012 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise asi je to tak..zalezi na koho natrafis :D
@martina2001 Chapem...dakujem :slight_smile:
5. nov 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janulap pocitala som to a 270 dni od uzatvorenia Dnp budem mat na zaciatku mesiaca december a ja uz na Pn som som na rizikovom ale to dostavam z minima cize 200 eur
5. nov 2012 o 20:25  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím Vás a mate niekto skusenosti s tým, ze ked nemám vychadzky na PN, mozem od lekara poziadať mimoriadne na jeden celý deň vychadzku? proste nejaká rodinna udalosť alebo tak ked potrebujem riešiť.dalujem
5. nov 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata prosim poradte,ktora sa v dnp vyznate.som zamestnana a naviac som si platila i dnp od 30.1.2012,teda este podla starej upravy,platila som si ju z max. VZ, dnp mi zaniklo k 25.10.2012.pocas platnosti som otehotnela,este v maji 2012,takze ku dnu nastupu na matersku budem v 8mes.ochrannej lehote a teda mala by sa mi vyplacat materska nielen cez zamestnavatela ale i z dnp.ako si mam potom uplatnit matersku z dnp?treba to uplatnit zvlast alebo staci ked uplatnim u zamestnavatela a na socialke si vyhladaju sami ze som v ochrannej lehote alebo treba im tam doniest toez nejake tlacivo? A ku dnu zaniku dnp bolo potrebne im na socialku predlozit nejake potvrdenie o tehptenstve a ze teda v case nastupu na MD budem v ochrannej lehote? Lebo ja som im tam nic nedoniesla, som v tom, ze ked tak, ze to bude stacit potom tesne pred nastupom na MD, ale netusim, ci som nepochybila. Prosim pomozte mi sa v tom zorientovat,ako treba postupovat, aby som o tie peniazky neprisla. Nastup na md mi vychadza na 24.12.2012. Vopred vam dakujem:slight_smile:
5. nov 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicuskam3 ahoj, mas aktivne poistenie, mozes ist na MD 6 alebo 8 tyzdnov vopred. presne 6 tyzdnov sa musi ist v ochrannej lehote.
z prace narok mat nebudes, lebo ked si ostala druhykrat tehotna, uz si nebola zamestnana. ale v tvojom pripade to je aj tak jedno, lebo mas dnp z maxima a aj tak by si vacsiu matersku nedostala :wink:
ked mas termin 10.2., tak chod 6 tyzdnov vopred, vychadza ti to na 30.12., materska bude max. a este dostanes aj o dva tyzdne dlhsie PN, akokeby si isla 8 tyzdnov vopred :wink:
5. nov 2012 o 20:38  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 super dakujem ti velmi pekne. Splnenych 270 mat budem. Tak si to vybavim tak. Este raz dakujem
5. nov 2012 o 20:41  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicuskam3 som si ešte raz pozrela dátum tvojje výpovede a to si dávala tento rok v januári ? ak ano tak nemáš nárok zo zamestnania. nejako mi to ušlo som čitala že si dala teraz výpoved .
5. nov 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elise ano uz viem ze nemam ale o to mi neslo mne islo hlavne o max matersku z Dnp
5. nov 2012 o 20:44  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wingsseven áno môžeš, je na jeho uvážení či ti ju dá
5. nov 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina2001 dakujem za reakciu
5. nov 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierka987 keby si sa prihlasila na balik v januari, tak by sa ti dnp neratalo z max, ale iba by sa dopocitalo do max. (ratala by sa tvoja hruba mzda plus doplatok z dnp do 1153€). lepsie by bolo, keby si sa na dnp prihlasila az ked ti skonci pracovna zmluva. kedy konci? 31.1.? bolo by lepsie, keby si sa prihlasila na max. balik 1.2. a isla na PN do 7.2., mala by si narok na PN zo zamestnania v ochrannej lehote, z DNP by sa ti ratal max. VZ po 26 tyzdnoch poistenia.... ak nezmenia zakon!
... ale skutocne neviem, ci budes mat narok na PN z DNP hned o den-dva-tri, ked sa prihlasis na balik, ked budes mat ukoncene poistenie zamestnanca. skus to niekde vyzistit :wink: a daj nam prosim vediet, ak to zistis :wink:
ak by si narok mala, tak z DNP len z minima (pocas prvych 26 tyzdnov) a z prace z hrubej mzdy z tohto roka...
5. nov 2012 o 20:50  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 a este jedna otazku mne sa asi viac oplati ist uz 8 tyzdnov pred MD lebo ja mam PN iba 200 eur a takto by som dostala viac
5. nov 2012 o 20:50  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicuskam3 tebe staci mat splnenych 26 tyzdnov od noveho prihlasenia, do 270 dni sa zaratava aj ukoncene poistenie :wink: ale to ti moze byt tiez jedno :wink: nastup na matersku 30.12. a malo by byt vsetko v poriadku :wink:
5. nov 2012 o 20:52  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 este prosim ta,preco je lepsie prihlasit sa na dnp az ked budem nezamestnana,ved potom platim viac ,ako keby som sa prihlasila est epocas prace,ci??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. nov 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cicuskam3 matersku budes mat 34 tyzdnov, ci na nu nastupis 6 al. 8 t. vopred, takze neprides o nijake peniaze, akurat za dva tyzdne PN by si dostala este 100€ :wink:
5. nov 2012 o 20:54  •  čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 janka ahoj, ked to tu tak citam,tak ty si v tom riadne zbehla, vies babam poradit:slight_smile:mohla by si prosim aj mne? Mrkni o par riadkov vyssie, nikto mi zatial neodpisal a uz som z toho chaosu okolo dnp zufala.u nas na pobocke nie su panie za oknickami vobec ochotne nieco vysvetlit.......tak ak by si bola taka zlata a poradila aj mne,tak ani nevies,ako ma potesis:slight_smile: si zlata,ze si takto ochotna holkam poradit,takychto ludi je uz dnes velmi malo:slight_smile:
5. nov 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka9900 Aha tak to ma nenapadlo super dik :wink:
5. nov 2012 o 20:58  •  2 deti - čaká bábätko, termín má vo februári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok