Problém s registračným listom a sociálnou poisťovňou

coralie
30. sep 2009

Píšem preto lebo sa mi stala taká vec.
Po pôrode som išla do sociálnej poisťovne prihlásiť sa z rodným listom. Dali mi podpísať vyhlásenie o starostlivosti a odovzdala som prefotený rodný list a povedali mi že mám teraz všetko v poriadku.
Po dvoch rokoch som sa náhodou dozvedela že som sa nepríhlásila registračným listom aby štát za mňa platil odvody. To znamená že dva roky mám v ....! A spätne sa už prihlásiť nemôžem len od dňa kedy sa na to prišlo. Zistila som že aj niektoré moje kamarátky majú takýto istý problém.
Bola by som rada keby sa mi prihlásili ženy ktoré mali takýto istý problém alebo ak sú si nie isté či vypisovali registračný list nech si to v sociálnej poisťovni zistia.

ellit
30. sep 2009

hej vypisovala som registracny list a aj koli dochodkovemu, ale uplne na presno ti to pozriem v papieroch vecer ked dojdem domov a dam uplne info

hanka274
1. okt 2009

coralie, mne sa to stalo pri prvej dcere, presne, 2 roky mam tiez v..., tam kde ty.
No vcera ked som sa konecne dostala do socialnej kvoli druhej dcere, tak mi referentka povedala a upokojila ma, ze to uz nieje vraj tak, ze ked ti usli tie dva roky, ze si potom na stare kolena budes musiet dorobit + 2 roky, ale, ze teraz napr. ked v 62r do dochodku mas ist, tak pojdes. Neviem ci som to spravne pochopila, no proste ma ubezpecila, ze to nieje uz ako volakedy a ze to nevadi...
😕

coralie
autor
1. okt 2009

Možno sa mi roky budú rátať do dôchodku ale čo s peniazmi ktoré mal za mňa štát ovádzať?!
Neviem sa v tom zorientovať pretože v sociálnej poisšťovni som nezávisle komunikovla s piatimi ženami a každá mi povedala niečo ine.
Ak štát neodvádza do dôchodkového piliera či už prvéhol alebo druhého tam mi to až tak veľmi neprekáža ale ak štát za ženy na materskej odvádza peniaze do dôchodku tak potom za dva roky tam chába dosť peňazí.
A čo je zo zdravotným poistením, to platí štát automaticky alebo to spadá pod túto žiadosť?
😒

hanka274
1. okt 2009

zdravotna je uplne nieco ine ako odvody co sa tyka socialneho, to mi tiez vravela...tooo oni s tym nic nemaju, to treba v zdravotnej riesit...hm, vidis, to sa este popytam aj ja v zdravotnej, ze ako to je...idem napisat im hned mail ked na to myslim..

gapa
1. okt 2009

hanka,
ak ti trvá prac.pomer a nepracuješ napr. ani na dohodu, tak zdravotné poistenie riešiť nemusíš, všetko vybavuje zamestnávatel.
Ak si nezamestnaná, tak treba vždy nahlásiť zmenu, napr. poberanie nemocenského pred nástupom na MD, poberanie materského, poberanie rodič.príspevku, riadnu starostlivosť o dieťa po ukončení poberania RP, ak nadalej sa staraš o dieťa a nepracuješ a ani nie si vedená na UP.

janka1874
1. okt 2009

no ja budem mať asi taký istý problém som sa to dnes dozvedela no uvidím čo mi múdre tety povedia zajtra a pritom som tam za posledný pól rok volal viac krát a vždy mi to telfónu tvrdili že mám všetko v poriadku
tak mi držte palce zajtra na úrade

hanka274
1. okt 2009

gapa, som na MD, ale pracovny pomer mi trva...tak nie? ako pred nastupom na MD som bola zamestnana, no na PN...neviem, asi som z toho vol... 😅 😅