Rizikové tehotenstvo a poistenie práceneschopnosti

zenaroka
18. okt 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s poistením, kde vám poisťovňa za PN má vyplácať nejakú sumu. Viem, že tehotenstvo sa z toho vylučuje, ale čo v tom prípade, že ma vypísal gynekológ, tehotenstvo mám bezproblémové, avšak moja diagnóza od iného odborného lekára mi môže tehotenstvo skomplikovať, tak ma radšej gynekológ vypísal na PN. Konkrétne, tehotenstvo mám bezproblémové, avšak mám diagnózu na chrbticu, ktorá sa mi môže tehotenstvom zdeformovať a hrozí mi po pôrode operácia chrbtice. Uznáva poisťovňa takéto "odškodné", alebo nie? Máte s tým skúsenosti?

nativanativa
27. sep 2018

@tina2806 karenčná doba je u každej poisťovne iná ...najčastejšie však 9 mesiacov , treba však dať pozor na rizikové tehotenstvo čím je spôsobené - či plodom alebo matkou , pozor na výluky , je dobré sa o tom porozprávať s človekom ktorý ti povie riziká aké vyplývajú z tohto pripoistenia a je fajn si preštudovať aj VPP

tianaa
1. nov 2018

Viete mi niekto poradit aktualne ? Planujem tehotenstvo aj poistenie pn v rizikovom tehotestve. Platnost poistenia by som ale chcela skor ako o 9 mesiacov a tiez aby nebol problem s predchadzajucim rizikovym tehotenstvom. Ktora poistovna to aktualne umožňuje ? Dakujem baby.

terezka158
6. dec 2018

@tianaa ja som na tom rovnako planujeme babo buduci rok a tiez neviem ako sa zabezpecit

frapper
8. dec 2018

@terezka158 v Allianz sa dá,ale po novom je čakacia doba 12 mesiacov,čo si myslím, že v prípade tehotenstva majú viaceré poisťovne,toto si treba špeciálne zistiť,lebo v inom prípade je napr.3mesiace len čakacia doba počíta sa od uzatvorenia.

katrenka111
7. jan 2019

Kocky ja mam Alianz , platim si pripoistenie už asi 3roky, na PN som nebola, len teraz od decembra som z dovodu tehotenstva...PN som hned zaniesla na pobocku, potom pýtali odomna potvrdenie od zamestnavatela, že som zamestnaná, celu matersku knižku a lek. nález od lekára...
lenže moj gynekolog mi odmietol dat pre komerč. poisťovnu akýkolvek nález nakolko ide o ochranu pacientky a osob. udajov...... ako na 1 strane chapem... taketo osobne veci by nemali požadovať, nestaci im PN a materska knižka? Hlavne že vsade riesia ochranu osobných udajov....
myslite teda že im to bude postacovat?

miroslava21
8. jan 2019

@katrenka111 ahoj. Ja som mala ten isty problem. Mne tiez lekar odmietol dat lekarsku spravu resp zaznam. Ale nejde o ochranu osobnych udajov. Mne to zdvovodnil tym, ze mne ako pacientovi nemoze dat takyto zaznam. Len lekar lekarovi. Cize pozadoval aby mu poistovna zaslala oficialny dokument dotaznik ktory im vypise. Tak som zavolala likvidatorke a oni mu to zaslali. Kazdy mesiac!!! Dost sa to natahovalo tym padom. A ako som sa dozvedela neskor ide o to, ze doktor si takyto ukon da preplatit poistovni. Preto mi to nechcel napisat, lebo by z toho nemal nic.
Inak sa priprav ze aj ty kazdy mesiac budes zasielat kopiu prechodky pn, teh knizku do allianzu.

katrenka111
8. jan 2019

@miroslava21 ahoj a mas alianz? no tak ako tlaciva by mali byt ked už poistovna nieco chce.... oni si to lahko predstavuju ...ale ono to tak nejde.... no to mi je jasne ze listok na peniaze a tehot. knižka ved tam tiež pise lekar zaznamy...

miroslava21
8. jan 2019

@katrenka111 ano allianz. No ved, zo zaciatku chcu toho hodne vela. Potom im stacilo uz len ta prechodka a tehu knizka. Lenze ked oni vedia ze lekari to nechcu davat pacientom tak maju rovno zasielat vyzvy lekarom. A v mojom pripade sa to natahovalo 2 mesiace kym mi prisli prve peniaze lebo moj lekar na to nemal cas a priestor. Kontrola raz za mesiac, poprosila som ho nech to vyplni ked pride papier, lenze kym on sa k tomu dostal a kym to poslal postou..

katrenka111
8. jan 2019

@miroslava21 tomu veri a obzvlasť ten moj co nevie kde mu hlava stoji lebo ma 3ambul. + 2kliniky tak mal trochu nervy z toho včera že co si stale vymýslaju....
ja som skor na PN viac menej z hematologickeho hladiska tak jedine odtial im možem nalez dat to dostavam pravidelne, so m na injekciach a všetko sa mi zacina komplikovať....

miroslava21
8. jan 2019

@katrenka111 aj moj tak, 2 ambulancie a sluzby v nemocke.
Najlepsie urobis ak budes kontaktovat priamo likvidatora poistnej udalosti a dohodnes sa s nim. Povie ti ci mu bude stacit sprava z hematologie. Ale na zaciatku asi aj od gynegologa kedze ide o tehotenstvo.Ja som s likvidatorkou komunikovala tel a mailom,

miroslava21
8. jan 2019

A len tak ...nechapem preco z odbornych ambulancii daju pacientovi papier z vysetrenia a gynegologovia sa ohradia ze nemozu dat zaznam z vysetrenia resp kratku spravu o tehotenstve

stanislavadobos
16. okt 2021

Ahojte chcem sa opýtať mám uzatvorenú životnú poistku zhruba 4roky v Metlife, a som tehotná v 10tt a chcem ísť na PN, som v poriadku len mám takú prácu ktorá mi nedovoluje ďalej pracovať keďže pracujem v potravinách. Vypláca Metlife poistky aj keď je to PN napr obyčajná, alebo musí byť určitá diagnóza napr rizikové tehotenstvo.