Bábo sa pri zaspávaní na chrbátiku zľakne. Je to v poriadku?

mamaka79
1. júl 2011

mam 3 a pol mesacne babo. pri zaspavani na chrbatiku ked nieco zasramoti tak sa zlakne a rozhodi ruckami a potom sa vacsinou uz zobudi.ak zaspi tak uz ju nic nevyrusi. nemate s tym skusenosti ci to je v poriadku?

mbrazd
1. júl 2011

ale jasné, žiadny strach, je to také miknutie ako mas napriklad ty, ked zaspavaš

benne
1. júl 2011

To rozhodenie rúčkami je prirodzený reflex, ktorý sa postupne stráca, ako bábo rastie. Niektoré sa ho zbavia skôr, iné neskôr.. je to v poriadku

livia76
1. júl 2011

U nás to bolo v takom veku tiež tak, kým som ju uspávala, muselo byť hrobové ticho, inak sa strhla, keď niečo buchlo- keď zaspala, mohla som kľudne aj povysávať 😉 podľa mňa je to úplne normálna situácia 😉 veľa šťastia a zdravíčka bábätku prajem 😉

juliett7
1. júl 2011

Aj moj maly tak robit, hovori sa tomu tzv Moorov reflex, je to normalne pre take male babo 🙂

trinity525
1. júl 2011

toto je úplne normálne a robia to v podstate všetky deti 😉 robí to dokonca aj veľa dospelákov pri zaspávaní ...

cmulinko
1. júl 2011

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2716/re... tu je vysvetlene vsetko velmi pekne a zrozumitelne

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibione
3. júl 2011

daj babatko lezat na bok a nebude to robit,poloha na chrbte je pre male babo novinka,kedze v maternici to bolo priam nemozne 😉 maju pocit,ze padaju...tak mi to aspon bolo vysvetlene

vejinka
3. júl 2011

ja som obe deti na spanie zviazala ako mumiu.plienku na trojuholnik dieta polozila do stredu hlavu nad plienkou a pekne stiahla jednu stranu rucicku k telu potom druhu stranu a sup do perinky drasticky to znie ale takto ho balili aj v porodnici super sa potom kojilo aj zaspavalo a nebudili sa miknutim.a ak sa aj zlakli zaspali prakticky hned.

katuska268
3. júl 2011

moj syn to tiez robieval ked mal tri mesiace,teraz ma polroka a uz to vymizlo..to bol povedzme reflex