Ktorý nosič vybrať?

zuzinka18
5. júl 2015

Ahojte viem že je tu veľa takých tém ale prosím Vás môžete mi poradiť aký ergonomický nosič, klokanku vybrať?
Malý má 3 mesiace a chcela by som niečo pohodlné ale aby sa dalo nosiť dieťatko tvárou ku mne a hlavne tváričkou von a na chrbte. Tie čo som pozerala sa dá nosiť bábo len tvárou ku mne a to nechcem. Ďakujem

ajana1
5. júl 2015

Jednoznacne manduca alebo satka

lilimoni
5. júl 2015

Tvarou von? Taky nosic by som ani nerozmyslala. Chudatko chrbtica a genitalie 😒 manduca je vyborna a manipulacia je jednoducha a so satkou je sice trosku roboty, kym to viazanie clovek dostane do ruk, ako sa hovori ale mas potom vela moznosti a sposobov ako nosit 🙂

zarica
5. júl 2015

Všetky nosiče, čo sa dajú nosiť tvárou von sua pre deti veľmi nevhodne, veľmi zlá poloha klbikov a chrbtu...ak chceš nosiť, tak zdravo 🙂 čiže tvárou k sebe, látka nosiča od jedného kokienka ku druhemu a zagulateny chrbatik. Je tu skupina na mk volá sa nosime naše deti. Pridaj sa tam ak chceš, a určite ti poradia vhodný nosič pre teba aj pre bábo 🙂

cecilka123456
5. júl 2015

odporucam skupinu nusime nase deti, nosenie na bruchu tvarou vonku sa da len v klokanke a ta je na noesenie absolutne nevhodna, je to tzv. vysitko v ktorom dieta vysi za rozkrok. Pri troj moesacnom dietati odporucam tiez manducu alebo ak sa nebojis viazania tak satku 🙂

orlik4
5. júl 2015

my mame liliputi, a maximalna spokojnost. je to to iste ako manduca. hlavne nekupuj klokanky, ale zdravy ergonomicky nosic

me_to_you
5. júl 2015

tvarou von nie je ergonomicky nosic 🙂
my mame manducu a spokojnost, ale naozaj , skupina nosime nase deti je plna skusenosti a odporucani a rad 🙂

zuzinka18
autor
5. júl 2015

ďakujem baby

jaja018
5. júl 2015

@zuzinka18 ergo sa neda nosit smerom von
A v klokankach babo vysi a nie sedi. My mame tento nosic womar zaffiro eco

jaja018
5. júl 2015

Spokojnosť veľká

ikiniki
5. júl 2015

Ahoj, my mame tiez manducu. Sme velmi spokojni. Vyuzivame ju od kedy ma dcera 4 mesiace. Vobec neuvazuj o noseni dietata tvarou od seba. Taky nosic nie je ergo,skor trpi chrbtica babatka...

zuzinka18
autor
5. júl 2015

A ešte môžete mi poslať link na nejaký ergo nosič?
pozerala som tento, čo myslíte je dobrý?
http://www.ergobaby.eu/baby-carriers-original-b...
lebo fakt sa v tom vôbec nevyznám.
A šatky nechcem to viazanie ma neláka 🙂

didulienka11
6. júl 2015

Kuknite link, co som posielala. Boli tam aj testy nosicov. Dlhodobo Manduca najlepsia. My mame doma satku a Manducu. Satka mi bola vzdy nesympaticka a nikdy som ju nechcela, no pri dcere, ktora non stop plakala a chce byt iba na rukach som vyskusala a je to uuuplne najlepsia vec na svete!! Sama som sa cudovala, ako lahko sa da viazanie naucit. Manducu pri satke vyuzivame uz iba minimalne ;) drzim palce, aby ste si ku spokojnosti vybrala ;)

zarica
6. júl 2015

@zuzinka18 skôr ten prvý ergo, ten druhy vyzerá skôr ako klokanka... odporúčam ti nosič vyskúšať, daj sa do skupinky, nájdi maminky v tvojom okolí, určite ti pomôžu, ja som to tiež takto riešila, lebo nie každý nosič mi sadol... pozri si aj kibi, ten je veeeelmi obľúbený 🙂

zarica
6. júl 2015

@zuzinka18 ešte sa ti môže páčiť aj fidella fly tai, je to niečo medzi nosičmi a šatkou 🙂

saxxxana
6. júl 2015

@zuzinka18 najskor urcite manduca, to je TOP aj ked pouzivana a z bazaru a ked bude vacsie babo tak normalny turisticky napr. salewa alebou deuter 🙂

zuzkalm
14. júl 2015

my mame kibi a je super, naš ma len 2,5 mesiaca a je v pohode.... je síce písane od 4 mesiacov, ale radila som sa aj s odborníčkami, a je to v pohode....

zuzinka18
autor
14. júl 2015

Ďakujem, nakoniec som vybrala Manducu novú z obchodu,mala by mi už prísť tak som zvedavá aké to bude nakoľko som nemala možnosť odskúšať.