2,5 ročný syn stále chce len tablet a mobil

maajka000
22. feb 2017

Ahojte zienky potrebujem radu 🙂 mam syna ma 2,5r..chlapec...prva vec ktora ma maximalne vytaca je telefon a tablet..nikdy som mu ho neukazovala pouzila som ho na bezne ucely no raz si zmyslel ze sa chce pozriet..a ako keby utalo cely den domna vrci ze chce telefon,fotky,hudba atd..ziadne hracky nic nezajem. Len telefon uz ho skryvam vymyslam ze my ho ukradli a tak..no neda sa to...:( a druha vec je nocnik...nedam mu plienku kazdu pol hodku chodim zanim nech ide curat...tak sa vycura potom vlezie nieco doneho a povir ze sa mu nechce o 10min pride pocikany...ok moj trest necham ho tak..len nim to ani nepohne...a kakat vobec este sa my ani raz do nocnika...ani wc...bud do plienki alebo nohavic ako ho to mam naucit...a aby som dodala je rozmaznany...je doma sam prve vnuca byvame v rod.dome tak uz neviem co dalej...nic nezabera...ani sa nehra ani nic len reve a otravuje s telefonmi...:( poradte ak mate skusenost dakujen

laura0107
22. feb 2017

@maajka000 moja 2,5 rocna sa tiez dozaduje mobilu, tabletu..naucil ju nato jej ocino. Ja ich proste odlozim aby nevidela , poviem ze su pokazene. A zabavam cim sa da.ked ju nic nebavi a len mrnci tak ju obleciem a ideme sa von tulat.ked je zle pocasie tak do detskeho kutika, medzi deti.ma to tam rada. Rozpravku, fotky atd. ma povolene chvilu vecer..a ked je chora..co je zriedka..a vo vynimocnych pripadoch ked nieco musim vyriesit cez telefon.
Nocnik neriesim.pred par mesiacmi dostala taky psych.blok ze zadrziavala aj mox aj stolicu.chodili sme po lekaroch.povedali mi ze to v ziadnom pripade nemam silit a mam to nechat nanu.spominam to ale nenutim ju..tolko moje postrehy😉

maris5
22. feb 2017

Telefon zakazat alebo stanovit cas, natiahnut budik napr. kuchynsky ked odzvoni stanoveny cas telefon sa odklada. A nepolavit. Vydrzat, zisti, ze nepovolis nebude sa dozadovat. My sme takto zatrhli pozeranie Masi. Spravanie sa zacalo velmi podobat na Masine, zakazali sme. Tyzden asi mrncal, hucal, reval. Nie. A uz nespomina.

A kakanie, ani 2,5 rocny synovec nechce kakat do nocnika. Povefal, ze sa tak nevie vykakat. Vzdy si plienku vypyta. Vraj to chce zmenu prostredia a dieta zacne kakat do nocnika. Napr.na dovolenke, na chate. Skratka cudzie prostredie.

maajka000
autor
22. feb 2017

Oo dakujem zienki 🙂 ja proste vobec nesuhlasim s telefom ani s tabletom..rozpravky mu pustam na televizor ale radsej nech sa hra s hrackami ako s mobilom...to neznasam a dokaze tak jacat ze ma ide slak porazit..:( vobec ma nepocuva...:( a to curanie skusam ale netlacim..spolieham sa na leto ze ked bude behat po vonku holy tak sa nauci

euka210
22. feb 2017

tak ako pisu, odlozit a zabavit inak. KEd si si toho vedoma ze je rozmaznany, o to dovod skor aby si nepolavila. Deti su vytrvale, vedia skusat rodicov, rodic musi byt vytrvalejsi, on stanovuje hranice a treba ich aj dodrziavat, inak si bude robit co chce. KEd jaci, odid do inej miestnpsti, nevsimaj si ho, chce si jacanim vydobit co chce, alebo pozornost. A treba byt kludny, je to tazke, ja sama viem, ze nie som ten typ, ale krikom sa krik a vzdor zvacsuju. Ked to nesuri, pockaj s odplienkovanim na leto, moji dnu mali plienku, von slipy alebo naholo po dvore a tak sa naucili, hoci to trvalo 2t az mesiac. Dnu bez plienky bol schopny sa 3x za hod. pocurat.

emma84
22. feb 2017

@maajka000 ahoj, on to bude mat podobne ako to bolo u nas ... videl ze sa telefony a tablet sa bezne pouziva a chcel i on a zaroven sa so svojimi hrackami nudi a nema program. Presne tak ako pise @laura0107 spravit program a zmenit prostredie a zmeni sa to.
Deti su velmi sikovne ...skus odpozorovat alebo sa aj rozpravajte o tom co robi na telefone a zmente to na hru mimo telefonu
S plienkami si starosti nerob to prijde samo ale posmelovat ich treba (jemne aby ozaj nedostal blok)

magmolatus
23. feb 2017

@maajka000 Mala ma 2 roky a 2 mesiace a telefony mame polozene na stole, tak ze na ne dociahne. Sem tam sa stane ze si ho zoberie a chodi po byte a hovori "Halo, halo" ale ked ju zbadame ako ho berie, okamzite sa ju snazime upozornit aby to polozila alebo aby ho podala niekomu z nas.
Tablet je vylozeny vyssie, pre istotu aby ho nerozmlatila. K nemu pristup vobec nema.
Telefony maju zamku obrazovky, takze aj keby ho ma v ruke, nic z neho nema.
Pevnu linku mame tiez, prenosny telefon sem tam otvori skrinu kde je schovany a beha s nim halo halo, ale ten odpojime zo šťavy a hotovo.

Vcera som bol doma a 2 mobily lezali na stole cely den tak ze na ne videla. Nechytila sa ich ani raz.

Co sa tyka plienok, tak nasa este stale nocnik nemusi a ručí ked ma na nom sediet, takze to este cakame.

lubi40
23. feb 2017

@maajka000 ja mam tiez doma skoro 2,5 rocneho a poviem ti, musis len vydrzat a hlavne nedaj najavo, ze ta nieco vytaca do nepricetna. Ten moj je riadne sidlo a ked zisti, ze sa mi nieco nepaci, tak hned ako mu nieco nedovolim (zakazem) tak to zacne robit, len aby ma vytocil - prosto treba ignorovat. Inak mam doma ten isty problem, manzelovi to nevadi, vraj nech sa hra, mna ide porazit. Takze to spravim tak, ze nech sa pozera 15 -30 min a potom poviem hotovo a zoberiem a ideme sa hrat. A ked za mnou chodi, ze chce tablet, tak proste nedam, poviem, ze zase neskor, vecer, po spinkani a pod.
Co sa cikania a kakania tyka, podla mna netreba na to tlacit (aj ked si pisala, ze netlacis). Moj mal do vianoc plienku, tiez som uz bola zufala, lebo ked behat s holym zadkom, tak isiel na nocnik aj sam - bez nehody, ale akonahle mal gate alebo aj iba slipy, tak hned do nich. A len, co som trosku "pritlacila na pilu", tak sa mi vratil o mesiac-dva spat. Potom po vianociach sa vratil do jasli a zistil, ze jeho kamos uz nema plienku a za 2 dni bol aj on bez plienky a bez nehody 🙂. Teraz ma plienku iba na spinkanie, ale to este neriesim.
Takze chce to trpezlivost a vystihnut spravny cas alebo najst spravnu motivaciu. Univerzalny sposob asi neexistuje. Ale neboj v 15 sa ti uz pocuravat urcite nebude 🙂

janulik2008
23. feb 2017

čo sa týka mobilu ... v rodine malý chalan od roka vedel si zapnúť YT a úprimne? boli radi že sa ho zbavili ale keď prišli po nejakom čase sa pýtam že ntb ste nebrali? a oni že nie lebo že malý je závislý ale oni si ho tak naučili že sadol k ntb a mali od neho pokoj a ešte sa chválili že aha aký šikovný 🙂

tarvika
23. feb 2017

neklam mu. normalne povedz ze mas mobil aj tablet, ale nedovolis mu ho, lebo to nie je dobre na ocka a hlavicku. a trvaj na tom. aj ked bude revat, nepopust, pokojne pomojkaj, ze je smutny z toho ze nemoze, ale trvaj na svojom. A ten nocnik, asi je este skoro, ja by som na to netlacila. a urcite by som netrestala ak mu ujde, to je iba cesta k tomu, ze bude zadrziavat moc a stolicu a zarabas si na vacsi problem.

glorikarebeka
23. feb 2017

moje baby sa tiez dozadovali mobilu aj tabletu,tiez som zakazovala no proste boj,tak som sa uz z prepacenim nasrala a nechala tablet na stole a cuduj sa svete teraz si ho ani nevsimnu,starsia ho chce uz len ked mladsia spi necham pol hodinu max hod a hotovo a skus mu ten tablet dat proste ked sa vykaka do nocnika a daj mu ho za odmenu,ale len na urcity cas ukaz mu na hodinkach pokial prejde rucicka a tak

zuzanadvorska
23. feb 2017

Ja mam tiež 2.5r dcerku. Mobil sem tam vezme a pokuka fotky. Tablet nemáme. Za pc tiež kuka sem tam velmi malo rozpravky.
Čo sa tika kajdenia do wc....skus ho v tim nechať naloženeho možno sa uvedomi...moja je už rok bez plienky.

zdena12345
23. feb 2017

s telefonom neporadim, ten problem nemame, laka ho to, ale asi ako vsetko zakazane. dala som mu stary pokazeny mobil a ma aj svoj stary pokazeny ovladac. bere to ako ine hracky, lakave su len tie nase🙂 necha si vysvetlit.
s plienkou sme mi boli na tom rovnako ked mal asi 1,5 roka. robili sme tak, ze poctivo kazdu hodinku na serblik. plienku sme dali prec ked sa stavalo ze sa par dni po sebe nepocikal. Obcas sa pocikal akoby z trucu, alebo ked sme na neho moc nakricali, prip dostal- to sa aj teraz potom pocura. Nam vela pomohlo v lete s holou prdelkou na dvore🙂 potom len sam chodil a dvihal tricko ze ide cikat, bolo to pre neho zaujimave. Teraz ma 2,5 a aj tak sa pocvohni, aj pokadi prilezitostne.

tenerifka
23. feb 2017

@maajka000 to je taky problem jedno aj druhe zakodovat a povedat ze to nefunguje a hotovo?
Moja 14-rocna si musi pytat odo mña odblokovanie tabletu, a presne mi povie co ide robit a ako dlho...

z_schmidt77
23. feb 2017

S odplienkovanim neporadim. Moj syn sa zbavil plienky, ked mal 2 roky a 11 mes. Ale vobec sa v noci nepomocil. Cize to bolo ok. Nesilili sme ho. Ale s kakanim sme maly problem este do 4,5 roka. Kakal iba do plienky, ked si ju vypytal, tiez sme to akceptovali. Toto uz tiez mame vyriesene. Co sa tyka techniky. Vydrzat ten rev, my sa totiz bojime detskeho kriku 🙂 len, aby sme mali klud, dame vsetko. Mpzno by pomohlo, ked uz mu date mobil alebo tablet, dopredu vysvetlit, dohodnut cas, ako dlho. Nastavit budik a ked zazvoni, dohrat, a vypnut. Ale urcite vypnut. Zo zaciatky bude este krik ale postupne si navykne. Nam toto funguje.

maajka000
autor
23. feb 2017

Dakujem zeny za radi 🙂 ja zas niesom vobec za techniku vsak ma hracky a nie tablet,rozpravky chapem ale na elektroniku je este maly ma to cas...ked chcel dneska mobil tak som ho zabavala legom a fungovalo to...🙂 a ked som videla ze ide kakat lebo sa skryva tak som bezala z nocnikom a nic ze uz sa mu nechce 🙂 spolieham sa na to leto 🙂 ze snad to pochopi 🙂

rajna
23. feb 2017

Moja ma tiez dva a pol jasne ze telefon fotky videa by chcela stala. Uz bol aj cirkus a plac. No proste nedala som a hotovo. Moze pozerat na telefone video len cestou do skolky v autobuse aby nam skor zbehol cas a rozpravky v telke len vecer pred spanim. Treba len proste vydrzat a nepovolit. S plienkou neporadim nasa nemala problem bola odplienkovana uz na 20 mesiacov. Zriesila som to v lete. Proste som plienku nedala len na noc. Prve dni sa sem tam este pocikala ale do tyzdna uz aj v noci bola bez plienky. Ale v tom su deticky kazde ine.

sida456
23. feb 2017

Mam 2,5 syna. Pred par mes. to bol detto vasmu synovi.... zakalazala som mobil videa na tv youtube, aj s priatelom sme sa par krat chytili..ved dovol mu nachvilku a ja nie pretoze si snim neviem dat rady cely den je potom zly....tak maly ked chcel skusal na tatinkovi lebo u mami neuspel...ale tato sa vyhovoril na mamu ze maminka zakazala...tak teraz mu pustime az ked sa vykaka alebo vycika do zachoda nocnika.....lebo nic na neho nezaberalo a odmietal plienku a pocikaval sa..... prala som Jak zerava nervozna som bola velmi a on to asi citil a robil mi to naschval.....teraz to je uz lepsie prestala som ho upominat alebo volat cikat...a prichadza na to sam....ale este to neni eňoňuňo.....potrebuju cas tí nasi chlapci. 😀

blackcat8885
23. feb 2017

Moj syn tak otravoval s notebookom a chcel rozpravky,ex ho nato naucil. Ja som mu povedala razne nie aj za cenu placu a ma dovolene vecer pred kupanim 20-30min pozerat rozpravky. A na zachod chodi od 3r dovtedy len nocnik chcel. Potom som nocnik schovala a nemal na vyber

suzanita79
25. feb 2017

Ako často si na laptope ty? Ako často držíš v ruke telefón? Deti nás kopírujú. Sú zvedavé. Musí to byť predsa niečo strašne zaujímavé, keď mama do toho stále pozerá 🙂
Ja som si to zobrala ako svoje zrkadlo a obmedzila čas s telefónom: odinštalovala facebook, cez deň mám tiché zvonenie a von si ho už ani neberiem. Prestala som byť otrokom mobilu. Druhá vec, aj tak bolo zbytočné dvíhať hovor, keď mi dieťa mrnčalo za zadkom. Keď mám čas a priestor, volám naspäť. A čo sa týka laptopu, sadám k nemu, už len keď spí. (TV nemáme) Ak nevidí mňa, nemá potrebu ani ona. Netvrdím, že technológie sú zlé, mám ich rada, ale na svete je kopec ďalších zábavných vecí. 🙂 Všetko s mierou.